sfarshid1112
1395/6/26
غدیر
sfarshid1112
1395/6/25
پروردگار متعال در وجود تک تک حیوانات قدرتهایی منحصر به فرد به ودیعه گذاشته است که به عنوان نمونه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

کژدم یا همان عقرب سیاه که از روی کینه نیش نمی‌زند، قادر است تا سه سال پیاپی لب به غذا نزند و البته، همان توان و فعالیت همیشگی را داشته باشد.

امّا قورباغه مادّه می‌تواند یک سال گرسنگی را تحمل کند. و برخی از انواع مارها قادرند تا ٢٨ ماه لب به غذا نزنند. )
1-. مجله نخل شهداد، شماره 2، 1382.
پریسا ناصح
1395/6/24
سلام حاج اقا بیزحمت پیاماتونو چک کنین با تشکر
sfarshid1112
1395/6/24
واقعا جا دارد کمی تامل کنیم...
یکی از قوی‌ترین شواهد موجود که از زندگی بشر، پس از مرگ حکایت دارد، در مورد یک طفل چهارساله است که پدر از دنیا رفته‌اش از طریق او پیغامی باورنکردنی می‌دهد؛ با اینکه این بچه سواد نداشته، سه صفحه پیغام به صورت تندنویسی، از طرف پدر، برای مادرش می‌نویسد، در ضمنِ این پیغام آمده: «اسناد مهم، من‌جمله بیمه‌نامه‌ها و اوراق قرض، در یک صندوق امانات، در بانکی واقع در نیویورک نگهداری می‌شوند.‌» این اطّلاعات، درست از آب درآمده و دقیقا توسط دکتر «راین» پژوهشگر برجسته و در دانش فرا روانشناختی از دانشگاه «دوک = Duke» مورد بررسی و تأیید قرار گرفته که این پدر مرده برای القای پیام خویش، از فرزند بی سوادِ چهارساله خود استفاده برده است. ) (1) (
1-. مشروح جریان را در كتاب: فراتر از باور، فرانك ادواردز، ترجمه كامبیز قناعی و شاهرخ فرزاد، انتشارات شیرین، ص370 - 372 بخوانید.
sfarshid1112
1395/6/24
نکاتی که شایسته هست هرپدرو مادری قبل فرزنددار شدن بدانند...
در مورد تصویر ذهنی، حدیثی از امام رضا(ع) نقل شده است که می‌فرمایند:
«پادشاهی به دانیالِ نبی(ع) گفت: می‌خواهم فرزندی چون تو داشته باشم، فرمود: مرا در دلت چه جایگاهی است؟ گفت: بلند و بزرگ، دانیال نبی(ع) فرمود: در همبسترشدن، نیت مرا داشته باش، فرمود: پادشاه چنین کرد و فرزندی برایش آمد شبیه‌ترین مردم به دانیال(ع)».
علامه مجلسی(رح) در ذیل این حدیث در کتاب بحار الانوار می‌نویسد:
«اطباء هم گفتند: تخیل هنگام جماع در تصویر جنین اثر دارد؛ ابن سینا در قانون گفته: جمعی دانشمندان گفتند رواست که از اسباب شباهت همان تخیل حال بسته شدن نطفه باشد و قصد مرد یا زن و تمثل صورت آدمی اثر کند. یکی گفته که مردی هنگام جماع به یاد ماری افتاد و او را فرزندی به دنیا آمد که سرش چون آدمی بود و تنش چون مار».
قربان تا غدیر
1395/6/24
سلام استاد
به شبکه تبیان خوش امدید
امیدوارم سنگر را حفظ کنید
sfarshid1112
1395/6/24
گر فضل تو را همه بدانند علی
حیران تو تا ابد بمانند علی
می ترسم اگر فضائلت را گویم
یک عده تو را خدا بخوانند علی


sfarshid1112
1395/6/23
اخلاق طرف مقابل برایتان مهم باشد...
اخلاق ‌هر انسانی‌ اثر مستقیم ‌‌بر زندگی‌ او دارد. این‌ اثر در محیطِ‌ خانواده بسیار محسوس و نقش‌ آفرین‌ است؛ زیرا در خانواده، مسئله‌های عاطفی بر دیگر موارد غلبه دارد و محیط خانواده بیشتر بر مبنای ویژگی‌های اخلاقی افراد شکل می‌گیرد. اگر افراد خانواده از اخلاقی نیکو بهره‌مند باشند، محیط خانواده تبدیل به بهشتی سرورانگیز خواهد شد و چنان‌چه ‌به ‌بداخلاقی خو گرفته باشند، همواره خود را در جهنّمی سوزان گرفتار خواهند دید. پیامبر اکرم(ص) فرمودند:
«با کسی که اخلاق و دینش مورد پسند باشد ازدواج کنید؛ اگر چنین نکنید، فتنه و فساد بزرگی در زمین به وجود خواهد آمد».
فردی‌ از امام رضا(ع) پرسید: «برای دخترم خواستگاری آمده که بد اخلاق است آیا دخترم را به او بدهم؟»، حضرت(ع) فرمودند:
«لا تزوّجه ان کان سیئی الخُلق؛
اگر بد اخلاق است، دخترت را به او نده».
همسر بد اخلاق و ناسازگار، مایۀ غم، ‌اندوه وکدورت می‌شود و طراوت‌ و شادابی ‌را از انسان دور می‌کند. پیامبر اکرم(ص) دعا می‌فرمودند که:
«اَللّهُمَّ اِنّی اعُوذُبِکَ... و مِن زَوجَة تُشیبُنی قَبلَ اَوانِ مَشیبی؛
خدایا به تو پناه‌ می‌برم ‌از همسری‌ که ‌قبل ‌از رسیدنِ پیری، پیرم کند».
امام صادق(ع) فرموده‌ است:
«پیامبر اکرم(ص) در خطبه‌ای که ‌برای ‌مردم می‏خواندند، فرمودند: ‌‌ای مردم! از «خضراءالدمن» (سبزه‌هایی که در کنار زباله‌ها روییده است) پرهیز کنید. گفتند: منظور از «خضراءالدمن» چیست؟ فرمودند: زن زیبایی که در محیط و خانواده‌ای بد پرورش یافته است».
امام صادق(ع) فرموده است:
«برای زن نیکوکار و پسندیده نمی‏توان قدر و منزلتی تعیین کرد؛ قیمت آن سیم و زر نیست، بلکه از آن بهتر است و زن بد، ارزشش به‌اندازۀ خاک نیست؛ زیرا خاک از آن گران قدرتر است».
sfarshid1112
1395/6/23
سنگها دارای خواص میباشند
سنگ فیروزه در روایات سفارش شده هست
چشم زخم وجهت فرزنددار شدن
sfarshid1112
1395/6/23

در یکی از سفرهای رضا شاه به خوزستان بنا بود یکی از سربازها شنای نمایشی انجام دهد. به او گفتند: پس از انجام شنا، شاه از تو سؤال می‌کند: چه نام داری؟ اسمت را بگو! بعد می‌پرسد: چند سال داری؟ بگو: قربان! بیست سال. بعد می‌پرسد: چه مدت است خدمت می‌کنی؟ بگو: قربان! شش ماه. بعد می‌گوید: ایران را بیشتر دوست داری یا مرا؟ بگو: قربان هر دو.

سرباز بیچاره کمی ساده و هالو بود. پس از انجام نمایش شنا و گفتن نام خود با ترس و لرز، دستپاچه شد و حواسش را از دست داد. شاه دو سؤال بعد را پیش و پس گفت. پرسید: چه مدت است خدمت می‌کنی؟ سرباز که چند روز در دادن جوابها تمرین کرده بود و فکر می‌کرد سؤال اول مربوط به سن اوست، سلام نظامی گرمی داد و دو پا را به هم چسبانید و گفت: قربان! بیست سال. بعد پرسید: چند سال داری؟ گفت: قربان! شش ماه. شاه دید دری وری می‌گوید، با تغیر و عصبانیت گفت: پدر سوخته چه می‌کنی من خرم یا تو؟ سرباز گفت: قربان! هر دو. ) (1) (
1-. ناگفته‌های عارفان، ص 127.
sfarshid1112
1395/6/22
شهرستان نیشابور به طرف قوچان امام زاده حسین اصغر علیه السلام .
sfarshid1112
1395/6/22
اگر از مصادیق این روایت مطلبی به ذهنتون میرسه لطفا در بخش نظرات مرقوم فرمایید.
پيامبر صلي الله عليه و آله:
شَرُّ النّاسِ مَنْ اَكْرَمَهُ النّاسُ اتِّقاءَ شَرِّهِ؛
پيامبر صلي الله عليه و آله:
بدترين مردم كسى است كه ديگران از ترس شرش به او احترام بگذارند.
مكارم الاخلاق، ص 433

sfarshid1112
1395/6/22

ایا
تا به حال جواب سلام گرفته‌ای؟
از آیة اللّه بهجت نقل شده است که در منطقه «جاسب» قم، گروهی از زائران امام هشتم علیه السلام هنگام مراجعت از مشهد به پیرمردی برخورد می‌کنند که در گرمای روز کوله باری از علف به دوش می‌کشد. جمعیت با شماتت و سرزنش می‌گویند: پیرمرد! زحمت دنیا را وِلْ‌کن نیستی! آخر بیا تو هم لااقل یک بار به مشهد مقدّس سفر کن! و این سخن را تکرار و او را بسیار توبیخ می‌کنند. پیرمرد خسته و پاک دل زبان می‌گشاید و می‌گوید: شما که به زیارت آقا رفتید و به آقا سلام دادید، جواب گرفتید یا نه؟ می‌گویند: پیرمرد! این چه سخنی است که می‌گویی! مگر آقا زنده است، سلام ما را جواب بدهد! پیرمرد می‌گوید: عزیزان! امام که زنده و مرده ندارد؛ ما را می‌بیند و سخنان ما را می‌شنود؛ زیارت که یک طرفه نمی‌شود. آنان می‌گویند: آیا تو این عُرضه را داری؟ وی می‌گوید: آری! و از همان جا رو به سمت مشهد مقدّس می‌کند و می‌گوید: «اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا امام هشتم» و همه با کمال صراحت می‌شنوند که به آن پیرمرد به نام خطاب می‌شود که: «عَلَیکُم السَّلام آقای فلانی» و بدین ترتیب زائران همگی خجالت کشیده، پشیمان می‌شوند که چرا سبب دلشکستگی این مرد نورانی را فراهم آوردند. ) (1) (
1-. كیمیای محبت، زندگینامه رجبعلی خیاط، محمدی ری شهری، ص132. صص 182 - 183.
sfarshid1112
1395/6/22
پيامبر صلي الله عليه و آله :
يُغفَرُ لِصاحِبِ الأضحِيَّةِ عِندَ أوَّلِ قَطرَةٍ تَقطُرُ مِن دَمِها ؛
پيامبر صلي الله عليه و آله :
با ريختن اوّلين قطره خون قربانى [به زمين] ، صاحب قربانى آمرزيده مى شود .
. كتاب من لايحضره الفقيه ، ج 2 ، ص 214 .