safartrip
9 ساعت قبل

جنگل الیمستان

آیا می دانستید جنگل الیمستان ز معدود مناطق ایران بوده که در یک روز می توانید در جاهای مختلف آن، گردشگری در چهار فصل سال را تجربه کنید، چرا که در ساعاتی از روز و در مکانی خاص آب و هوای تابستانی و در همان ساعت در مکانی دیگر آب و هوای بارانی و سرد را تجربه خواهید کرد. پارادوکس آب و هوا در جنگل الیمستان آمل، از اولین دلایل جذب توریست از داخل و خارج کشور به این بخش است.
https://www.safarme.com
safartrip
دیروز 10:43
دروازه ملل

آیا میدانستید دروازه ملل نام كاخ كوچكی در شمال شرقی صفه تخت جمشید و جلوی پلكان ورودی است . علت نامگذاری آن به این سبب است که نمایندگان ملل مختلف ابتدا از این دروازه وارد می شدند و سپس به کاخهای مختلف هدایت می شدند به همین سبب شکل این دروازه می بایست طوری باشد که قدرت و شکوه هخامنشیان را به همه یاد آوری کند.این بنای زیبا به دستور خشایارشا ساخته شد.
https://www.safarme.com/


safartrip
4 روز قبل
فیلبند

آیا می دانستید روستای فیلبند با ارتفاع 3392 متر در کنار قله اندوار و حصین بن قرار دارد.این روستای زیبا به بام شرقی مازندران مهروف است.جالب است بدانید که زمستان در این روستا زود آمده و خیلی دیر جای خود را به بهار می دهد.
https://www.safarme.com
safartrip
5 روز قبل
معروف ترین بنای دنیا در پاریس

معروف ترین بنای دنیا برج ایفل در میدان شان دومارس و در کنار رود سن قرار دارد. به هنگام گردشگری و در سفر به پاریس بازدید از ایفل، شناخته شده ترین بنای جهان، را از دست ندهید.

https://www.safarme.com


safartrip
5 روز قبل
کویر و کلوت شهداد

آیا می دانستید کویر و کلوت شهداد از زیباترین و بی‌نظیر ترین جاذبه‌های طبیعی ایران و جهان است. این پدیده‌های زیبا به دلیل جذابیت خاص خود عنوان چهارمین جاذبه طبیعی جهان را به خود اختصاص داده‌اند. https://www.safarme.com
safartrip
1398/9/7
safartrip
1398/9/7
safartrip