rastin bazar
1396/10/23
راهنمای خرید آنتن تقویت مودم ۴G؛ بهترین آنتن‌ مودم ۴G کدام است؟
یکی از مزایای استفاده از مودم‌های ۳G/4G برای اتصال به اینترنت، نسبت به گوشی‌های هوشمند، امکان اتصال آنتن تقویت سیگنالِ خارجی به آن‌هاست. این قابلیت مفید به شما این امکان را می‌دهد که در مواقع ضعیف بودن سیگنال دریافتیِ ۳G/4G با استفاده از یک آنتن تقویت مودم، ضعف سیگنال را تا حد زیادی برطرف کرده و اینترنت با کیفیت‌تری داشته باشید. به‌عنوان عضوی از تیم فنی فروشگاه اینترنتی راستین بازار که در ۲ سال اخیر با فروش و پشتیبانی فنی انواع مودم ۳G/4G و نیز انواع آنتن تقویت مودم در خدمت شما هموطنان گرامی بوده‌ام، می‌توانم ادعا کنم که دستِ کم یک‌سومِ مشتریانم به نوعی احساس نیاز به استفاده از آنتن‌های تقویت مودم ۳G/4G داشته‌اند، درحالیکه آشناییِ چندانی با آنتن‌های موجود در بازار نداشته‌اند. در این شرایط ارائه‌ی یک راهنمای خرید آنتن تقویت مودم ۴G ضروری به‌نظر می‌رسد. قبلاً نیز چگونگی ساخت یک نوع آنتن تقویت کننده را آموزش داده بودیم.

قبل از تصمیم‌گیری برای تهیه‌ی یک آنتن تقویت مودم، سوالاتی مطرح می‌شوند:

در چه شرایطی نیاز به آنتن تقویت مودم ۳G/4G داریم؟

تفاوت آنتن‌ مودم‌ها در چیست؟

انواع آنتن‌های تقویت کننده‌‌ی مودم کدام‌اند؟

کدام آنتن تقویت کننده با مودم من سازگار است؟

در این راهنمای خرید آنتن تقویت مودم ۴G سعی خواهیم کرد ضمن پاسخ به سوالات فوق، شما خوبان را با مشخصات فنی و انواع مختلف آنتن مودم آشنا کرده سپس ۳ عدد از بهترین آنتن‌های خارجی (Outdoor) را به حضورتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
rastin bazar
1396/10/23
راهنمای خرید مودم همراه ۴G و ۳G؛ بهترین مودم همراه کدام است؟
در ادامه‌ی راهنمای جامع خرید مودم، پرطرفدارترین مودم های نسل سوم و چهارم (۳G و ۴G)، یعنی مودم همراه را از جنبه‌های مختلف در این مقاله بررسی می‌کنیم. سپس بهترین مدل‌های موجود در بازار را بر اساس مشخصات فنی و قیمت مودم، دسته بندی و معرفی خواهیم کرد. با ما در راستین بازار همراه باشید.چرا مودم همراه؟ کدام مودم همراه؟
مودم دانگل، همراه، یا رومیزی؟ ۴.۵G ،۴G ،۳G یا TD-LTE؟ بهترین مودم کدام است؟ کدام یک برای من مناسب تر است؟

برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین و بهترین مودم، پیش از هر چیز می‌بایست الگو، مقدار و نوع مصرف ایترنت خود و نیز انتظاراتی را که از مودم داربد دقیقاً مشخص کنید. با پاسخ به سوالاتی مانند مواردِ زیر می‌توان دریافت که آیا مودم همراه مناسب شماست یا خیر؟ اگر به مودم همراه نیاز دارید، آنگاه مناسب‌ترینِ آنها برای شما کدام است؟ این مودم همراهِ مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

نوع و مقدار مصرف اینترنت شما چیست؟ خانگی‌ست یا اداری؟

آیا بیشتر اوقات از مودم در یک مکان ثابت استفاده می‌کنید یا مجبورید از آن در مکان های مختلف استفاده کنید؟

محلی که در آن از مودم استفاده می‌کنید تحت پوشش کدام شبکه‌ی ۴.۵G ،۴G ،۳G یا TD-LTE است؟ قدرت و کیفیت آنتن‌دهی در آنجا چقدر است؟

آیا ملزم به استفاده از سیم کارت یک اوپراتور هستید یا از سیم کارت همه ی اوپراتورها می توانید استفاده کنید؟

روزی چند ساعت مودم را روشن نگه می‌دارید؟ آیا لازم است مودم ۲۴ ساعته روشن بماند؟

تعداد دستگاه‌هایی که به مودم وصل خواهند شد چقدر است؟ چگونه به مودم وصل خواهند شد، با کابل یا WiFi؟

آیا غیر از کامپیوتر و گوشی دستگاه‌های خاصی مانند کنسول بازی، کارت خوان و تلویزیون هوشمند دارید که لازم است به مودم وصل شوند؟

میزان آشنایی و تجربه‌ی شما در استفاده از تجهیزات و فناوری هایی همچون مودم همراه و روترها در چه حدی‌ست؟

غیر از اتصال به اینترنت، کاربردهای دیگری، مانند ایجاد شبکه‌ی خانگی یا File Sharing، از مودم (روتر) انتظار دارید؟

مارک مودم (روتر) تا چه حد برایتان مهم است؟ حداکثر قیمت مودم چقدر باید باشد؟

پاسخ به هر یک از سوالات فوق می‌تواند نظرتان را به وجودِ دست‌کم یک ویژگی در مودمِ انتخابی، جلب یا سلب کند. طرح اینگونه سوالات باعث می‌شود که نیازتان را به طور دقیق شناخته و بر اساس آن، مودم مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال، فرض کنید بیشتر اوقات یک جا هستید. علاوه بر شبکه‌های ۳G و ۴G، تحت پوشش شبکه‌ی ۴.۵G نیر باشید، یک کامپیوتر بدون کارت شبکه‌ی وای فای، یک گوشی موبایل، یک هارد دیسک اکسترنال یا چاپگر، یک کنسول بازی و یک تلویزیون هوشمند دارید، از لحاظ قیمت نیز محدودیت ندارید و… . بدیهی‌ست که مودم دانگل یا مودم همراه مناسب این شرایط نیست. لذا بهترین انتخاب برای این شرایط می‌تواند یک مودم/روتر رومیزی از نوع CAT6 (4.5G) باشد که دارای مشخصات فنی زیر است:

پورت LAN: برای اتصال کامپیوتر یا تلویزیون،
شبکه WiFi: برای اتصال موبایل یا کنسول بازی،
پورت USB: برای اتصال هارددیسک و اشتراک گذاریِ فایل های آن (File Sharing) یا چاپگر.


به عنوان مثالی دیگر، در نظر بگیرید شغلتان ایجاب می‌کند که زیاد سفر کنید، مثلاً خبرنگارید و ممکن است گاهی به مناطقی خارج از پوشش ۳G و ۴G سفر کنید. یک لپ تاپ، یک گوشی موبایل و یک دوربین دارید. در این صورت، خرید یک مودم همراه، با ظرفیتِ باتری بالا یا یک مودم-پاوربانک که علاوه بر شبکه‌های ۳G و ۴G از ۲G (GSM و GPRS) نیز پشتیبانی کند (مانند مدل آنباکس شده در قطعه فیلم بالا) منطقی‌تر می‌نماید از خرید یک مودم همراه با ظرفیت باتری پایین، یا حتی خرید مودمی از نوع LTE CAT6 که از شبکه‌ی ۴.۵G پشتیبانی می‌کند اما از ۲G نه!
rastin bazar
1396/10/23
راهنمای خرید مودم دانگل ۴G و ۳G؛ بهترین مودم دانگل کدام است؟
مودم دانگل قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین نوع از مودم های سیم کارتی هستند. مدل‌های اولیه‌ی آنها تنها از اینترنت ۲G، یعنی GSM، پشتیبانی می‌کردند. پس از معرفی شبکه‌های‌ ۳G، مودم دانگل ۳G اقبال بیشتری پیدا کرد و فراگیرتر شد. در حال حاضر هم که در دوران ۴G بسر می‌بریم، ارزان‌ترین راه دستیابی به اینترنت پرسرعتِ ۴G، همین مودم دانگل های ۴G هستند. این روزها مودم دانگل هایی در بازار موجودند که علاوه بر تکنولوژی ۴G، امکاناتی همچون وای فای نیز دارند! تا پایان این راهنمای خرید مودم دانگل با ما همراه باشید.
مودم دانگل چیست؟ موارد استفاده‌ی آن کدام اند؟
مودم دانگل
مودم دانگل
ز همان‌طور که از نام مودم دانگل برمی‌آید، باطری ندارند و منبعِ تغذیه‌ی آن‌ها همان پورت یو اس بیِ دستگاهی‌ست که بدان متصل می‌شوند. اغلب مدل‌های مودم دانگل معمولاً از طرف اوپراتورهای تلفن و اینترنتِ همراه به بازار عرضه شده و تنها با سیم کارت همان اوپراتور کار می‌کنند. تمام دانگل‌ها علاوه بر شیار سیم کارت، دارای یک شیار برای کارت حافظه نیز هستند که از طریق آن از مودم می‌توان به عنوان یک نوع حافظه‌ی جانبی نیز استفاده کرد. (فیلم بالا را ببینید)

در برخی کاربردها استفاده از مودم‌ دانگل می‌تواند ساده‌تر، مقرون به‌صرفه‌تر و منطقی تر از سایر انواع مودم باشد. فرض کنید کارتان طوری‌ست که محدود به یک مکان و دستگاه‌های خاصی نیستید و ممکن است با کامپیوترها یا دستگاه‌های مختلفی سروکار داشته باشید که نیاز به اینترنت دارند؛ بعنوان مثال تکنسین انفورماتیک یک شرکت، تعمیرکار کامپیوتر یا امثال این‌ها. به تجربه دریافته‌ام که در چنین شرایطی ساده‌ترین و به‌صرفه‌ترین راه برای تامین اینترنت، استفاده از یک مودم دانگل است. فراموش نکنید که تمام فایل‌های مورد نیازتان نیز می‌تواند روی کارت حافظه‌ی همان مودم باشد!

اگر با توجه ظاهر مودم دانگل، خیال می‌کنید که این ابزار کوچک نمی‌تواند نیازها و انتظارات شما را برآورده کند، بهتر است درون گوشی هوشمند گران‌قیمت خود را ببینید! درخواهید یافت که چیپ‌سِت (Chip set) اصلیِ آن، از ناخن شست‌تان کوچک‌تر است! این در حالی‌ست که تنها بخش کوچکی از این چیپ‌سِت کارِ مودم ۴G را در گوشی‌تان انجام می‌دهد. لذا مودم های دانگلی در بازار موجود هستند که کیفیت اینترنت و قابلیت‌های دیگر آن‌ها هم‌طراز، یا حتی بالاتر از مودم/روترهای گران‌تر است!

گفتنی‌ست هرآنچه در پست مربوط به مودم همراه درباره‌ی دسترسی به کنسول و تنظیمات مودم ها، و نیز سازگاری با نرم‌افزارهای اختصاصیِ مودم، گفته شد در مورد مودم دانگل نیز برقرار است.
rastin bazar
1396/8/22
این روزها که آرام و بی سروصدا درحال وارد شدن به دوران اینترنت اشیاء (IOT) و رایانش ابری (Cloud Computing) هستیم، تکنولوژی‌های مربوط به سرویس‌های مختلف اینترنت و مودم های مورد نیاز هر یک، نیز – به عنوان ابزاری ضروری برای اتصال به شبکه‌ی اینترنت – ناگزیر روزبه‌روز پرسرعت‌تر، متنوع‌تر، قدرتمندتر و کاراتر می‌شوند. این تنوع انتخاب مناسب ترین مودم را برای افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند مشکل می کند. در این راهنمای خرید مودم سعی می‌کنیم شما را برای خرید بهترین مودم راهنمایی کنیم. ما در راستین بازار مثل همیشه طرف شما هستیم!
جهت مطالعه ی ادامه مطلب لطفا به لینک زیر مراجعه فرمائید