nettours net
1396/4/10

برای سفر چی ببریم؟
خیلی از ما وقتی میخواهیم مسافرت کنیم ، چمدان را میگذاریم جلوی مان و هر چیزی که جلوی دست مان می آید را درون آن قرار می دهیم . علی رغم اینکه قصد داریم سبک سفر کنیم، در آخر با چمدانی سنگین مواجه میشویم و به هر سختی که شده آنرا همراه خود میبریم حال اینکه خیلی از آن وسایل مورد استفاده ما قرار نمیگیرد و جز اینکه موجب آزار ما میشود، فایده ای دیگری در پی ندارد .

سبک سفر کردن

سبک بودن چمدان حتما به این معنانیست که ما وسایل ضروری و به‌درد بخور را حذف کنیم و تنها به چند دست لباس قانع شویم چرا که چمدان مسافر هم باید سبک باشد و حملش آسان و هم به قدری پر باشد که نیاز های او را را در شهر یا کشوری که متعلق به محل زندگی اش نیست برآورده کند.
مهم ترین اصل برای اینکه چه چیزهایی را همراه خود داشته باشیم ، این است که قبل از سفر درباره مقصد خود اطلاعات لازم را کسب کنیم . درباره جایی که می‌رویم و امکانات مقصد، آب و هوای آن، خصوصیات جغرافیایی ، وضعیت اقامت، و امکاناتی که در محل اقامت در اختیار ما قرار میگیرد به خوبی آگاهی داشته باشیم و متناسب با شرایط مقصد ، چمدان سفر را ببندیم .
یک لیست تهیه کنید و وسایل مورد نیاز خود را در آن یادداشت کنید . چمدان بستن را برای دقیقه آخر نگذارید چرا که این زمان بدترین زمان چمدان بستن است و شما با توجیه «شاید به این نیاز پیدا کنم» هر چیزی که دم دستتان باشد را داخل کیف و ساک خود میگذارید . با تهیه یک لیست از وسایل موردنیاز در سفر،هم چیزی جا نمی ماند و هم وسایل بیهوده و بدرد نخوررا با خودتان به سفر نمی برید!

چمدان بستن

نقشه راهنما، گذرنامه،ویزا، پول، بلیط‌ ، کارت اعتباری، چک‌ پول‌های مسافرتی، اطلاعات هتل ، شماره‌ تلفن‌های اضطراری شهر مقصد از جمله موارد مهمی هستند که میتوانید آنها را در کیف دستی خود یا در کیف زیپ دار کمربندی قرار دهید تا راحت تر به آنها دسترسی داشته باشید.
باتوجه به وضعیت آب وهوای مقصد ، برای خودتان لباس بردارید. لباس هایتان باید راحت و سبک باشد . در کنار لباس نخی ، لباس گرم هم داشته باشید تا اگر در شب، دمای هوا پایین آمد ، سرما نخورید. بهتر است شلواری که بر میدارید نا زک و خنک و نخی باشد تا راحت باشید. در فصل تابستانشلوار جین گرم است و بعد از شسته شدن دیرتر خشک می شود. اگر میتوانید در مقصد شنا کنید، ،لباس شنایتان را فراموش نکنید.
برای گذاشتن لباسها داخل چمدان، جین و تی شرت را لوله کنید،چرا که هم جای کمتری اشغال می کنند و هم چروک هم نمی شوند. لباس هایی مثل ژاکت و بلوز را هم شبیه مربع تا کنید.

چمدان

یک جفت کفش راحت که برای پیاه روی های طولانی و یک جفت کفش تابستانی برای گشت و گذار در شهر به همراه داشته باشید و از برداشتن کفش های دیگر خود داری کنید. وسایل سنگینی مثل اتو یا سشوار در هتل وجود دارد بنابر این بهتر است بار اضافی نداشته باشید. وسایلی مثل عطر و اودکلن را که امکان شکستن دارند لای لباس ها و حوله تان بپیچید .
در صورتی که اهل استفاده از تکنولوژی هستید ، وسایل الکترونیکی خود مثل موبایل ، لپ‌تاپ، باتری و شارژر، دوربین عکاسی ، فلش‌مموری، USB و هدفون را فراموش نکنید .

چمدان بستن

کیف لوازم آرایشی و بهداشتی، داروهای مورد نیاز، بسته ی کوچکی از کمک های اولیه، چند کیسه ی پلاستیکی در سایز های مختلف، صابون کوچک، دستمال کاغذی، نخ،سوزن،سنجاق و چند دکمه، چسب ‌زخم، کرم ضد آفتاب، کلاه آفتابگیر، از جمله دیگر وسایلی هستند که میتوانید در چمدان خود جای دهید.
nettours net
1396/4/10
نکاتی برای حفظ امنیت در سفر
سفر همیشه بهانه ای است برای تجربه خاطرات خوب و شیرین و مردم با هدف گذراندن روزهایی خوب و به دور از دغدغه مسافرت میکنند تا چند روزی را خوش بگذرانند و آب و هوایی عوض کنند. فرقی نمیکند با تور به مسافرت بروید یا با قطار یا هواپیما ، چیزی که مهم است این است که سفری خوب و بی خطر داشته باشید و این میسـر نمیشود مگر با رعایت نکات امنیتی در سفر که باید به آن توجه کنید. به همین جهت به دلیل جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند، لازم است که نکات ایمنی زیر را در سفر رعایت کنید تا هم سلامت خود و خانواده تان به خطر نیفتد و هم سفری خوب و خوش را تجربه کنید.


وسیله سفر: اولین مسئله برای تامین امنیت در سفر، انتخاب وسیله ای مناسب برای سفر کردن است . ممکن است عده ای با ماشین شخصی به سفر بروند ، برخی هواپیما و قطار را انتخاب کنند و برخی هم تور را ترجیح بدهند. در هر کدام از این ها، سعی کنید امن ترین وسیله ممکن را انتخاب کنید . اگر قرار است با ماشین شخصی مسافرت کنید، لازم است قبل از سفر بازدیدهایی را از خودروی خود به عمل آورید. فشار باد لاستیک ها را تنظیم کنید و از سالم بودن چراغ ها، راهنما، کافی بودن بنزین ، روغن ترمز و ... اطمینان حاصل کنید.

مسافرتوسایل بهداشتی: لازم است برای رعایت مسائل بهداشتی و تامین امنیت خود در سفر، به نکات بهداشتی در سفر توجه داشته باشید . یک کیت بهدااشتی ایجاد کرده و در آن تمام داروهای مورد نیاز خود و خانواده را بگنجانید. البته توجه داشته باشید در مقاصد بین المللی از به همراه داشتن داروی آرام بخش، کدئین دار، خواب آور و قرص های اعصاب بدون نسخه پزشک اجتناب کنید. حتما کرم ضدآفتاب به همراه داشته باشید و اگر دچار آفتاب‌سوختگی شدید با به همراه داشتن ژل ٱلوئه ورا مشکل خود را حل کنید. داروی ضد اسهال ، داروی تب بر، یک پماد موضعی و یک داروی حساسیت، از جمله داروهایی هستند که ممکن است در سفر خود به آن ها احتیاج داشته باشید. حواستان باشد آب را از منابع مطمئن و بهداشتی تهیه کنید و یا از آب‌هایی که در بطری وجود دارند استفاده کنید و از رودخانه ها وچشمه هایی که میبینید هیچ آبی نخورید.

دارو در سفرغذا خوردن در سفر: اگر مجبورید در طول سفر، غذا مصرف کنید، حتما از مراکز غذایی مطمئن و رستوران های معتبر غذای خود را تهیه کنید. اگر نسبت به بهداشتی بودن غذاها اطمینان ندارید، از غذاهای کنسرو شده و مواد غذایی بسته بندی شده استفاده کنید و حتما حواستان باشد تا پروانه بهداشت و تاریخ تولید و انقضا داشته باشند.

غذاخوری در سفر


همراه داشتن اطلاعات شخصی: لازم است حتما مشخصات خود و اعضای خانواده، آدرس محل اقامت، تلفن، گروه خونی و بقیه اطلاعات مهم را بر روی برگه ای یادداشت کنید و آن را به هر یک از اعضای خانواده بدهید تا در صورت بروز مشکل ، بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند. یا اگر مشکلی رخ داد، نیروهای امداد از طریق این اطلاعات بتوانند شما را کمک کنند.وسایل و ابزار: به هیچ عنوان برای گرفتن نوشیدنی ، غذا و یا هر کار دیگری، وسایل خود را رها نکنید . حتی برای چند دقیقه یا چند ثانیه! چرا که دزدها فقط منتظر همین فرصت هستند تا از کمین بیرون بیایند و وسایل شما را بردارند . حواستان باشد از لب تاپ و تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی خود در محیط های عمومی محتاطانه استفاده کنید . اگر لازم است که با گوشی حرف بزنید ، حتما از سیم های اتصال استفاده کنید و آن را در جیب خود بگذارید. وسایل و چمدان های خود را در جای امن بگذارید و حواستان باشد در هتل هم ، آنها را در معرض دید و دسترسی قرار ندهید.

وسایل در سفرتوصیه های عمومی :

- لازم است قبل از عکس برداری از مناطق دولتی و امنیتی و در برخی از موارد، عکس برداری از اماکن مذهبی، هماهنگی های لازم را به جا بیاورید تا دچار مشکل نشوید. چرا که در برخی از این مکان ها عکس برداری ممنوع است و ممکن است شما را به دردسر بیندازد.
- مدارک هویتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و … را در معرض افراد ناشناس قرار ندهید! چرا که ممکن است از مدارک شما سو استفاده کرده و شما را دچار مشکل بزرگی کنند.
- نقشه شهر، جاده ها و مکان های دیدنی و گردشگری را حتما به همراه داشته باشید تا گم نشوید .
- به تنهایی در شب ، به مکان های خلوت یا مشکوک نروید و به غیر از خودروهای نقلیه عمومی، در هیچ نوع خودروی دیگی سوار نشوید. اگر هنگام ورود به کشورهای خارجی ، افرادی به قصد مساعدت به شما نزدیک شدند، حتی اگر همزبان شما نیز بودند ، به آنها اعتماد نکنید.
nettours net
1396/4/10
جنگل های دوهزار سه هزار

یکی از زیباترین مناطق توریستی ایران، منطقه زیبای دو هزار سه هزار است که در بخش خرم آباد شهرستان تنکابن و در استان مازندران قرار دارد . این منطقه جنگل های بکر و زیبایی دارد و یکی از سرسبز ترین مناطق جنگلی ایران به شمار میرود . این جنگل با چشم اندازهایی زیبا، چمنزارهایی سرسبز، جنگل هایی انبوه ، آبشاری با شکوه و رودخانه ای زلال و پر آب مجموعه ای بکر و ناب را رقم زده است و با خلق صحنه هایی بدیع، به یکی از دیدنی ترین مناطق شمالی ایران تبدیل شده است.

جنگل دوهزار سه هزاراین منطقه در قسمت شمالی ارتفاعات البرز و در جنوب شهر تنکابن، قرار گرفته است و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است . تابستان‏ هایی مطبوع دارد و زمستان‏ های آن نسبتاً سرد است. با داشتن شرایط اقلیمی ویژه، مجموعه زیستی و طبیعی بکری در این جنگل وجود دارد. ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ متر فرازای دره‌ها ی این منطقه، یا هَزار به معنای بلبل از جمله دلایل وجه تسمیه ی این جنگل هاست و عده ای دلیل نامگذاری این جنگل ها را برگرفته از آنها میدانند. رودخانه دو هزار از حاشیه این جنگل عبور میکند و با گذر از ارتفاعات الموت قزوین و تخت سلیمان ، آب وهوایی خنک و مطبوع را به ارمغان می آورد.

رودخانه دوهزارقله سیالان یکی از جاذبه های گردشگری در این منطقه است. این قله مرتفع ترین قله شهرستان تنکابن است و با ارتفاع ۴۲۵۰، یکی از زیباترین مسیرهای برای صعود به شمار میرود. برای رسیدن به این قله ، لازم است 5 ساعت پیاده روی کنید و از میان جنگل‌های سرسبز و کوه‌های مرتفع به این قله برسید. برای رسیدن به این جنگل، میتوانید از طریق جاده چالوس، به شهر تنکابن بروید و از آن جا به خرم آباد، یکی از توابع تنکابن نیز بروید و از طبیعت زیبای آن استفاده کنید.

جنگل های دوهزاراز طریق الموت هم میتوانید به این منطقه زیبا سفر کنید. به این طریق که بعد از طی فاصله 135 کیلومتری بزرگراه تهران – قزوین ، به گرما رود بروید، و بعد از طی 65 کیلومتر جاده خاکی به این منطقه زیبا برسید . اینگونه میتوانید در راه هم از سایر جاذبه های طبیعی واقع در مسیر نیز لذت ببرید. جالب است بدانید که مردم این منطقه در کنار کار زراعت و کشاورزی به تولید صنایع دستی نیز مشغول هستند و میتوانید چادر شب، چوخا، جاجیم و فرش، سفره و محصولات پشمی را به عنوان یادگاری و سوغاتی از این منطقه تهیه کنید.

جنگل دوهزار

منطقه رفاهی چالدره ، در این جنگل ، برای اقامت سوئیت ها و اتاق های خوبی را در اختیار شما قرار میدهد و میتوانید لحظات خوبی را در آنها سپری کنید
nettours net
1396/4/10
چگونه مقصد سفررا انتخاب کنیم؟
سفر از جمله فعالیت های مورد علاقه همه ی آدم هاست که به تناسب موقعیت و موارد دیگر رخ میدهد و خاطراتی خوش و ماندگار را به ارمغان می آورد. البته رضایت از سفر قطعا به همین راحتی بدست نمی آید و برای رقم خوردن خاطرات خوش، نیاز است تا برای سفر خود برنامه ریزی کنید و اولین قدم برای این کار، انتخاب مقصدی مناسب برای مسافرت است .

مقصد سفراولین نکته ای که در انتخاب مقصد مناسب باید به آن توجه کنید، زمان مسافرت است. با مشخص کردن تاریخ دقیق مسافرت خود، میتوانید مقصد هایی را انتخاب کنید که در آن زمان از سال، از همه لحاظ برای مسافرت مناسب هستند و شرایط بهتری نسبت به سایر نقاط دیگر دنیا دارند. میتوانید به این فکر کنید که دلتان میخواهد شاهد چه نوع شرایط جوی در سفر خود باشید ؟ مثلا اگر از هوای گرم بدتان می آید، باید بین رفتن به دبی در تابستان و فصول دیگر سال، تفاوت زیادی قائل شوید .

برنامه ریزی برای سفردر گام بعدی اهداف و خواسته ها و علایق خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که دوست دارید در مسافرت خود چه کاری انجام دهید یا دلتان میخواهد در سفر خود چه چیز هایی را تجربه کنید . مثلا دلتان میخواهد از مکان های تاریخی دیدن کنید یا به فعالیت هایی مثل شنا، اسکی، پیاده روی و یا بازدید از جاذبه های طبیعی بپردازید؟ با مشخص کردن علایق خود میتوانید به دنبال مقاصدی باشید که به راحتی میتوانید در آنها به فعالیت های مورد علاقه خود مشغول شوید.


از خودتان سوالاتی بپرسید که در پیدا کردن مقصد مناسب به شما کمک میکنند. مثلا اینکه سواحل را ترجیح میدهید یا مناطق روستایی و طبیعت سرسبز و جنگلی را؟ خرید برایتان مهم تر است یا رویدادهای فرهنگی ؟ سفری کم هزینه را در نظر دارید یا هزینه ی سفر اهمیتی ندارد ؟ ماجراجویی را بیشتر دوست دارید یا استراحت و آرامش را ؟ با پاسخ به این سوالات میتوانید کار خود را خیلی راحت تر کنید و با توجه به جواب هایی که میدهید، به دنبال مقاصدی هماهنگ با علایق خود باشید.

مقصدنیاز به ویزا دیگر نکته ای است که در انتخاب مقصد خود باید به آن توجه کنید. بسیاری از مقاصد دنیا وجود دارند که نیاز است برای رفتن به آنها ، ویزا داشته باشید. در مقابل کشورهایی نیز وجود دارند که میتوانید بدون ویزا به آنها سفر کنید. با در نظر گرفتن نیازهای یک سفر خارجه، راحت تر میتوانید مقصد خود را انتخاب کنید . بودجه سفر یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در انتخاب مقصد مناسب است . به علت شرایط اقتصادی متفاوت در کشورهای دنیا، هزینه سفر نیز در آنها متفاوت است . هزینه غذا، هزینه هتل، هزینه خرید و بسیاری از هزینه های دیگر، از جمله مواردی هستند که با بودجه شما ارتباط دارد و در انتخاب مقصد سفر میتواند تعیین کننده باشد .

هزینه سفرموضوع مهم دیگری که باید به آن اهمیت بدهید، وضعیت زبان شما و وضعیت زبان مردم در کشور مقصد است . در بسیاری از نقاط دنیا، مردم قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستند و ممکن است هیچ درکی از زبان انگلیسی نداشته باشند و به زبانی غیر از زبان انگلیسی حرف بزنند. لازم است این نکته را درنظر بگیرید تا مجبور نباشید برای رفع نیاز ها و برقراری ارتباط ، تنها به لبخندی اکتفا کنید. تغذیه، حمل و نقل، موانع فرهنگی، مسائل امنیتی ، رویدادهای فرهنگی ، نرخ ارز و ... دیگر نکاتی هستند که میتوانند شما را در انتخاب مقصد مناسب یاری کنند و موجب شوند تا با انتخابی عاقلانه ، سفری لذت بخش داشته باشید.


چگونه مقصد سفررا انتخاب کنیم؟ مقصد مناسب هزینه ی سفر ویزا مسافرت بهترین زمان مسافرت
nettours net
1396/4/10
چگونه ارزان سفر کنیم؟
سفر یکی از تفریحات مورد علاقه همه ی آدم هاست و سفر کردن همیشه برای افراد مختلف خاطرات خوبی را به همراه دارد. هر فرد با توجه به موقعيت و بودجه ای که دارد شهر و يا كشوري را براي سفر خود انتخاب مي كند تا چند وقتی را به دور از دغدغه های روزمره و مشکلات زندگی، سپری کند. با این حال این موضوع کاملا طبیعی است که افرادی که قصد مسافرت دارند به میزان هزینه آن نیز فکر کنند. شاید خیلی ها فکر کنند این مقدار هزینه باید زیاد باشد حال اینکه میتوانیم با رعایت بعضی نکات ، برای بودجه ای که داریم برنامه ریزی کنیم و بدون اینکه آسایش و راحتی خود را در سفر از بین ببریم در عین سفری خوب و خاطره انگیزه، سفری ارزان داشته باشیمحتما قبل از سفر خود برنامه ریزی کنید: با یک کاغذ و قلم، تمام آنچه را که قصد دارید در سفر انجام دهید ، روی کاغذ بیاورید. زمان رفت و برگشت، مسیر سفر، وسیله سفر، محل اقامت ، مدت زمان سفر و ... از جمله مواردی هستند که باید در برنامه ریزی خود لحاظ کنید. علاوه بر این سعی کنید قبل از سفر ليست کاملي از وسايل مورد نياز خود را تهيه کنيد تا مجبور نباشید آنها را بخرید. از چادر مسافرتي گرفته تا لوازم بهداشتي و هر چیزی که ممکن است در سفر به کارتان بیاید.


مقاصد ارزان قیمت را انتخاب کنید: اگر دوست دارید سفر به خارج از کشور را امتحان کنید، بگردید و مقاصد ارزان قیمت را انتخاب کنید. حتی میتوانید برای تهیه بلیط به عنوان مقصد واسطه مقصدی نزدیک به مقصد اصلی را انتخاب کرده و از آنجا به صورت زمینی یا از راه های دیگری با پرداخت هزینه کمتری سفر خود را ادامه دهید . علاوه بر این میتوانید با انتخاب فرودگاه های درجه دو و درجه سه و خطوط هوایی ارزان قیمت هزینه کم تری بابت بلیط بپردازید.فصول کم گردشگر را برای مسافرت کردن انتخاب کنید: بعد از اینکه مقصد خود را انتخاب کردید، درباره فصل های کم گردشگر مقصد خود جست و جو کنید و سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که در آن کشور یا در آن مقصد، زمانِ به اصطلاح خلوتی است . چرا که در فصول پرگردشگر تمام هزینه های ناشی از سفر از قبیل هزینه های اقامت، هزینه ی غذا، بلیط هواپیما، خرید و ... بیشتر از اوقات معمول است و همین امر هزینه های سفر را افزایش میدهد.محل اقامت ارزان را پیدا کنید: محل اقامت باید به گونه ای باشد که خیال شما را برای خوابی آرام و محیطی مناسب راحت کند. نیازی نیست که به دنبال هتل یا مکانی فوق العاده باشید یا در محل اقامت خود به دنبال سونا، استخر ، سیستم صوتی و تصویری و ... باشید، اقامت در هتل های ارزان و مهمان سراهای ارزان میتواند انتظارات شما را برآورده کند. در این صورت میتوانید بیشتر وقت خود را به گشت و گذار بپردازید تا هم هزینه کمتری متحمل شوید و هم بیشتر از سفر خود لذت ببرید.

هتل ارزاندر غذا خوری های ارزان غذا بخورید: اگر میتوانید در طول سفر آشپزی کنید، این موضوع خیلی بهتر از غذا خوردن در رستوران است. علاوه بر اينکه غذای شما سالم‌تر است، هزينه کمتري نیز میپردازید . اما اگر امکان آشپزی میسر نباشد، غذاخوری های محلی و ارزان قیمت را امتحان کنید. چرا که هم میتوانید غذاهای خوشمزه و با کیفیت بخورید و هم پول کم تری بابت آنها پرداخت کنید . سعی کنید تا حد امکان از رفتن به رستوران خود داری کنید. همچنین میتوانید برای صرفه جویی، بعضی غذاها مثل کنسرو، خشکبار و ... را با خود به همراه داشته باشید.برای رفت و آمد در شهر، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید: با خرید بلیت های نامحدود روزانه میتوانید از بیشتر وسایل نقلیه عمومی مثل مترو، اتوبوس و .... استفاده کرده و هزینه ناشی از حمل و نقل را کاهش دهید.


برای بازدید از موزه ها، بگردید و روز هایی را پیدا کنید که در آن ها بازدید از برخی موزه ها رایگان است: ممکن است این موضوع شامل بقیه اماکن گردشگری هم بشود. پس کمی حوصله داشته باشید و با تحقیق و پرس و جو این مکان ها را پیدا کنید. در کنار آن، میتوانید از طبیعت لذت ببرید و از جاذبه های گردشگری طبیعی مقصد لذت ببرید.
نیازی نیست که برای خرید سوغاتی بدنبال وسایل گران‌قیمت باشید. قطعا نزدیکان شما، به ارزش معنوی سوغاتی بیستر از ارزش مادی آن بها میدهند. میتوانید با خرید چیزهای کوچک و ساده از بازار های محلی آنها را خوشحال کنید یا اصلا سوغاتی را از سقرتان حذف کنید چرا که نیازی نیست از همه ی سفرهایتان برای آشنایان خود سوغاتی و هدیه بیاورید.

در آخر بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که سفر با تور میتواند بسیار کم هزینه تر از سفرهای شخصی باشد چرا که به شما کمک می کند تا برخی هزینه های اساسی مثل هزینه ی وسیله ی نقلیه، محل اقامت و بقیه هزینه های در طول سفر را کم تر کنید و همین طور سفری ایمن تر داشته باشید. لازم به ذکر است که تور ارزان قیمت و تور لحظه آخری برای کاهش هزینه ها کمک زیادی به شما خواهند کرد.
nettours net
1396/4/10
ارزان ترین هتل ها در شهرهای پرگردشگر دنیا

بخشی از هزینه‌های مسافرت مربوط به هزینه های ناشی از اقامت است. به همین دلیل پیدا کردن هتل‌های خوب و باکیفیت و البته با قیمت مناسب، اهمیت ویژه ای دارد. ممکن است عده ای با شنیدن نام هتل ارزان یاد مکان هایی کثیف و تاریک و بدون کیفیت بیفتند اما همیشه هم اینطور نیست و اگر کمی زرنگ باشید قطعا میتوانید هتل های خوب با قیمت ارزان هم پیدا کنید حتی اگر در گرانترین شهر جهان باشید.

‏ ‏ ‏‏ ‏
پاریس
به اعتقاد بسیاری از مردم، پاریس شهر هنر، معماری و مد یکی از گرانترین شهرهای دنیاست و رتبه پنجمین شهر گران جهان را دارد. اما این به این معنا نیست که شما نمیتوانید سفر ارزانی به پاریس داشته باشید و با اقامت در هتل های ارزان این شهر ‏هزینه سفرخود را کاهش دهید. هتل "نوتردام" پاریس در بخش مرکزی و در نزدیکی کلیسای «نوتردام»، رودخانه سن و جزیره سنت لوییس یکی از بهترین هتل های ارزان در پاریس است که علاوه بر نزدیک بودن به اماکن گردشگری معروف پاریس، از امکانات و تجهیزات رفاهی مناسبی مثل اینترنت حمام، تلویزیون و ... برخوردار است و جو آرام و فضای خوبی دارد. هتل پالم استوتل ، کوالیتی اورلئانز، هتل سه جوجه، هتل پرنس اوژن، هتل بلامبراسیتی و هتل بین قاره ای از دیگر هتل های ارزان پاریس هستند که در تور پاریس میتوانید آنها را رزرو کنید و خیالتان راحت باشد که با توجه به هزینه کمی که پرداخت میکنید، امکانات خوبی را دریافت میکنید .

هتل نوتردام


دبی
در دبی می‌توانید هتل مورد نظر خود را با هر رنج قیمتی که خواستید، برای اقامت رزور کنید. در این هتل ها همچنین نسبت به پولی که پرداخت می‌کنید، امکانات خوبی نیز دریافت میکنید. منطقه دیره و خیابان منخول، مکان های خوبی برای پیدا کردن هتل های ارزان هستند .هتل آیبیس البرشا یکی از هتل های ارزان دبی است که در نزدیکی ایستگاه مترو شرف دی جی دبی قرار دارد . اتاق های این هتل همگی دارای تهویه مطبوع و عایق صوتی هستند و وای‌فای رایگان ازجمله امکانات این هتل است. همچنین این هتل تا فرودگاه دبی و مرکز خرید مال آو امارات فاصله چندانی ندارد . تراس، رستوران، کافه شاپ، پارکینگ رایگان، صرافی و ... از دیگر امکانات این هتل هستند که میتوانید در تور دبی آن را رزرو کنید. هتل نیهال ، هتل رامی گست لاین ، هتل دلمون، هتل سان اند اسکای، و هتل سیتی‌مکس البرشا از دیگر هتل های ارزان دبی هستند که میتوانید با خیال راحت در آن اقامت کنید و در کنار تور ارزان دبی هزینه ی کم تری پرداخت کنید.

هتل دبیبانکوک
تور تایلند یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری در دنیا است که بعلت داشتن جزایر استوایی، سواحلی بی نظیر و چشم اندازهایی طبیعی مورد توجه بسیاری از افراد قرار میگیرد. شهر بانکوک به عنوان پایتخت تایلند، هتل های زیادی متناسب با بودجه و سلیقه گردشگران دارد و شما میتوانید حتی با اقامت در ارزان‌ترین هتل‌ها نیز خدمات خوبی دریافت کنید. هتل داوین نانا (The Dawin Nana) یکی از هتل های ارزان بانکوک از نگاه گردشگران است که در خیابان سوخومویت قرار دارد و از ایستگاه قطار شهری تا این هتل 5 دقیقه پیاده روی دارد. فروشگاه‌ها و مراکز خرید زیادی در اطراف این هتل وجود دارد که کار گردشگران را برای خرید راحت تر میکند. این هتل ۳ ستاره بوده و ۵۳ اتاق دارد و شما میتوانید از امکانات آن مثل صرافی، رستوران، خشکشویی، تـرانسفر فرودگاهی و سیستم تهویه مطبوع بهره مند باشید. هتل ایبیس بانکوک سیام، هتل سیتی پوینت و هتل ایبیس بانکوک ریورساید از دیگر هتل های محبوب و ارزان تایلند هستند که میتوانید در آنها اقامت داشته باشید و در کنار تور ارزان تایلند هزینه ناشی از سفر خود را کاهش دهید.

هتل تایلنداستانبول
در استانبول نیز مثل خیلی از نقاط دیگر دنیا میتوانید با کمی جست و جو هتل های خوب و ارزانی پیدا کنید . اگر میخواهید هتل تان در عین ارزان بودن، به مکان های گردشگری نیز نزدیک باشد میتوانید در محله های تقسیم یا سلطان‌احمد دنبال هتل باشید. هتل اِوسِن در نزدیکی محله سلطان‌احمد است و به مسجد آبی، مسجد ایا صوفیه و دیگر جاذبه های گردشگری استانبول نیز نزدیک است . این هتل در عین ارزان بودن بسیار تمیز و باکیفیت است و خدمات خوبی مثل بوفه، رستوران و اینترنت وای فای نیز دارد. در تور استانبول شما میتوانید هتل های ارزانی مثل هتل اوران، هتل آسور و هتل آلیون سوئیت را نیز رزرو کرده و هزینه کمتری در کنار تور ارزان استانبول داشته باشید.

هتل استانبول
nettours net
1396/4/10
محبوب ترین سوغاتی های دنیا
خرید سوغاتی همواره یکی از دغدغه های اصلی مسافرانی است که به کشورها و شهرهای مختلف دنیا سفر میکنند و دلشان میخواهد هنگام برگشتن، هدیه و سوغاتی آن جا را به یادگار همراه خود به شهر شان ببرند یا به عزیزان خود هدیه کنند. ممکن است خرید سوغاتی برای خیلی ها سخت باشد اما با فهمیدن محبوبترین سوغاتی ها دنیا میتوانید کار خود را آسانتر کنید و هنگام سفر کردن به این کشورها به راحتی خرید کنید. همراه ما باشید تا در این پست محبوب ترین سوغاتی های جهان را به شما معرفی کنیم.


تایلند
درسال های اخیر تور تایلند همواره یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در آسیا بوده و میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به این کشور سفر میکنند تا خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنند. کلاه حصیری سنتی محبوبترین سوغاتی تایلند است که میتوانید از مراکز خرید و بازارهای تایلند ، آن را تهیه کنید. مجسمه‌های بودا، ابریشم و کتان تایلندی و ادویه تایلندی از دیگر سوغاتی های تایلند است که میتوانید آن ها را بعنوان سوغاتی خریداری کنید.

سوغات تایلندهند
تور هند، بیشتر از هر چیزی رنگ‌ها، بوها و مکان‌های دیدنی را برای شما به ارمغان می آورد . پودر کاری اصل هند ادویه ی هندی معروف و سوغاتی محبوب هندی است که گردشگران به عنوان سوغاتی به کشورشان میبرند. عروسک‌های کوناپلی، ابریشم آسامی و مجسمه نقاشی شده فیل دیگر سوغاتی های محبوب و بومی هند هستند که میتوانید از هند خریداری کنید.

سوغات هندپاریس
برج ایفل به عنوان نماد دوست داشتنی فرانسوی ها آنقدر محبوب است که آن را در قالب تابلو، مجسمه ، جا سوئیچی و ... خیلی چیزهای دیگر نیز در می آورند. جا کلیدی برج ایفل یکی از محبوب ترین سوغاتی های پاریس است که بودن آن در کنار کلید شما، یاد آور خاطرات تان از تور پاریس میشود. عطر و ادکلن، عروسک‌های دیزنی و شیرینی ماکرون دیگر سوغاتی های محبوب و بومی پاریس هستند.

سوغات پاریسچین
همه ی ما دیوار چین را بعنوان نماد کشور چین میشناسیم. از این رو وسایل زیادی در این کشور ساخته میشود که در کنار کاربردی که دارند، بیانگر فرهنگ و یکی از نماد های کشور چین هستند. در تور چین شما میتوانید دماسنج دیوار چین یا تابلو ، جا کلیدی و یا وسایل زیبای دیگر با این نماد را خریداری کنید . ابریشم، چاپستیک (چوب غذاخوری) و گره‌ی چینی دیگر سوغاتی هایی هستند که میتوانید از چین خریداری کنید.

سوغات چینروسیه
تور روسیه یکی دیگر از تورهای معروف دنیا است که هر ساله هزاران هزار گردشگر دارد . ماتریوشکا یا عروسک تودرتوی روسی ، عروسک هایی هستند که لباس سنتی روسی به تن دارند و بعنوان محبوب ترین سوغاتی کشور روسیه شناخته میشوند. این عروسک ها تعدادی مجسمه‌ی چوبی هستند که در یک مجسمه قرار می‌گیرند به همین دلیل به آنها عروسک تودرتو نیز گفته می شود. کهربای روسی، ظروف خلخوم و جعبه‌های طراحی شده از دیگر سوغاتی های معروف این کشور هستند.

سوغات روسیهاندونزی

تور اندونزی یکی از تورهای معروف آسیایی است که گردشگران زیادی دارد . تنوع فرهنگی در اندونزی، باعث شده که سوغات و صنایع دستی متفاوتی در اندونزی وجود داشته باشد. عروسک‌های وایانگ عروسک های بومی اندونزی و سوغاتی های معروف و محبوبی هستند که نشان از تاریخچه ی کشور اندونزی دارد. این عروسک ها نشان دهنده ی تئاتر کاغذی یا عروسکی هستند که از جمله هنر های محبوب در کشور اندونزی است . شکلات و لباس‌های سنتی نیز از سوغاتی های پرطرفدار اندونزی به شمار میروند.

nettours net
1396/4/10
بهترین زمان خرید از کشورهای گردشگری آسیا

خرید یکی از فعالیت های مورد علاقه در بین مردم است . به خصوص بانوان که به طور شگفت انگیزی عاشق خرید کردن هستند . به همین دلیل بسیاری از افراد، در مسافرت های خود وقت زیادی را برای خرید اختصاص میدهند. خیلی از کشورهای دنیا نیز به همین منظور جشنواره خرید و حراجی های بزرگی در طول سال دارند که در آنها شما میتوانید اجناس مورد نظر خود را با قیمت هایی باور نکردنی و تخفیف های ویژه ای تهیه کنید. در این مقاله بهترین زمان خرید در کشورهای گردشگری آسیا را با یکدیگر مرور میکنیم تا اگر قصد سفر کردن به این کشور ها را داشتید سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که هنگام برگزاری این جشنواره ها در آنجا باشید و با خیال راحت خرید کرده و کلی تخفیف بگیرید .


بهترین زمان خرید از ترکیه

کشور ترکیه به علت دارا بودن اجناس با کیفیت در صنعت مد و پوشاک ، همواره یکی از مقاصد پر طرفدار برای خرید به شمار میرود. به همین دلیل بسیاری از شهرهای ترکیه پر از مراکز خرید و فروشگاه های مختلفی هستند که شما میتوانید از آنها خرید کنید. خیلی از مارک ها و برندهای معروف در ترکیه برای هر فصل خود محصولی جدید ارائه میدهند. بنابراین در پایان هر فصل اجناس فصل سپری شده را به حراجی میگذارند. در کنار این ها ، روزهای عید مثل شب سال نو، روز عید قربان، عید فطر و روز مادر نیز زمان حراج در ترکیه به شمار میرود. اواسط ماه دسامبر و یا اوایل ماه ژانویه شما میتوانید در فروش ویژه و حراج های زمستانه ی فروشگاه های ترکیه شرکت کنید و با تخفیف های سی درصد الی پنجاه درصد اجناس مورد نیاز خود را بخرید. آغاز ماه ژوئن در ترکیه ، مصادف است با شروع حراج تابستانه و شما میتوانید در این زمان اجناس تابستانی خوب و با کیفیت را با قیمت هایی استثنایی خرید کنید. در تاریخ ۷ الی ۲۹ ژوئن شما میتوانید با انتخاب تور استانبول تابستان 96 ، از خرید در استانبول و جشنواره خرید آن لذت ببرید. 18 مارچ تا 26 آپریل نیز جشنواره خرید بهاره بهترین زمان خرید برای مسافرانی است که تور ترکیه را انتخاب کرده اند.

خرید از ترکیهبهترین زمان خرید از مالزی

کشور مالزی با وجود مراکز خرید متعدد و دارا بودن برخی اجناس معاف از مالیات ، یکی از مقاصد گردشگری پر طرفدار برای خرید کردن به شمار میرود. این کشور در سال سه بار جشنواره فروش ویژه دارد . حراج جایزه بزرگ در ماه مارچ و آوریل زمان شروع جشنواره خرید در مالزی است .در این زمان، بازارهای خرده فروشی، مراکز خرید و فروشگاه ها و پاساژ های مالزی اجناس خود را با تخفیف های ویژه ارائه میدهند. جولای تا سپتامبر دیگر زمان برگزاری جشنواره حراج است که میتوانید در تور مالزی از آن خرید کنید. حراج بزرگ پایان سال نیز از اول دسامبر تا 155 ژانویه آغاز میشود و شما میتوانید اجناس مورد نظر خود را با کیفیت و قیمت هایی استثنایی از این جشنواره خریداری کنید.

خرید از مالزیبهترین زمان خرید از دبی

وجود مراکز خرید مدرن در دبی، یکی از دلایل افرادی است که به این شهر سفر میکنند. به همین دلیل مراکز خرید معتبر در دبی ، نقش زیادی در صنعت گردشگری این منطقه ایفا میکنند. مرکز خرید خاورمیانه عنوانی است که به این شهر داده اند و یکی از بزرگترین مرکز خرید های دنیا را در آن ساخته اند. شما میتوانید در فصل زمستان و با شروع سال نو، با شرکت در جشنواره زمستانی دبی اجناس مورد نیاز خود را با تخفیف های استثنایی دریافت کنید. جشنواره تابستانی دبی دیگر جشنواره خرید در تور دبی است که در آن بسیاری از مراکز خرید و فروشگاه ها محصولات خود را در با تخفیف های خوبی عرضه میکنند و شما میتوانید در کنار خرید، از تفریحات و برنامه های ویژه تابستانی نیز لذت ببرید.

خرید از دبیبهترین زمان خرید از تایلند

یکی دیگر از تورهای پر طرفدار در میان گردشگران تور تایلند است و مردم زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر میکنند. جشنواره خرید تایلند یکی از فرصت های ویژه و فوق العاده برای خرید از این کشور زیباست و شما میتوانید اجناس خود را با تخفیف های 10 تا 800 درصدی خریداری کنید. این جشنواره در حد فاصل ماه جوئن تا آگوست در بانکوک برگزار میشود و در آن، گردشگران میتواننید علاوه بر خرید، از سایر برنامه های جذاب این فستیوال نیز لذت ببرند.

خرید از تایلند

nettours net
1396/4/10
برترین بناهای تاریخی دنیا

تاریخ یکی از موضوعات جذاب در بین مردم است که هم قصه هایی جذاب را در دل خود جای داده و هم بهانه ای برای عبرت گرفتن است . آثار به جا مانده از بعضی برهه های تاریخ به قدری شکوه و عظمت دارد که هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار میدهد. از این رو بسیاری از علاقه مندان به تاریخ ، در صدد هستند که به بهانه تماشای این بناها و آثار تاریخی پر شکوه به اقصی نقاط دنیا سفر کنند و از قصه ها و روایت های تاریخی با خبر شوند. در ادامه با برترین آثار تاریخی دنیا آشنا میشویم تا اگر شما هم از دوستداران تاریخ هستید ، بازدید از این مکان های زیبا و با عظمت را از دست ندهید.


تاج محل

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه دنیا است که در آگرا یکی از زیبا ترین شهر های هند قرار دارد. شاه جهان، امپراطوری گورکانی بود که این بنا را برای بزرگداشت یاد همسرش ممتاز محل ساخت. ساخت این بنا حدود 21 سال طول کشید و ساخت آن در سال 16533 به پایان رسید. شکوه و عظمت این بنا به قدری ست که سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا برای بازدید از این مکان زیبا ، به هند سفر می کنند. این بنا، متقارن ترین بنای تاریخی جهان به شمار میرود و یکی از عجایب آن این است که در ساعات مختلف روز با کمک کاشی های سفید به رنگ های متفاوتی در می آید. شما میتوانید در تور آگرا از این مکان دیدنی بازدید کنید.

دیوار چین

بزرگ ترین دیوار جهان و بزرگ ترین معماری در بناهای باستانی متعلق به دیوار چین است که در فهرست عجایب هفتگانه دنیا به ثبت رسیده است . این بنا حدود 2000 سال پیش ساخته شده است و طول آن 60000 کیلومتر میباشد و توسط امپراطور چین شی هوان ساخته شد تا جلوی حملات دشمن به مراتع شمالی چین را بگیرد. امروزه مردم زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این بنای تاریخی به کشور چین سفر می‌کنند. شما هم میتوانید در تور چین از این بنای باشکوه دیدن کرده و از سفر خود لذت ببرید.

ایاصوفیه

مهم‌ترین نماد شهر استانبول، مسجد ایاصوفیه است که در صده ششم میلادی ساخته شده است . این بنا در ابتدا به عنوان کلیسا ساخته شد اما بعد ها به مسجد تبدیل شد و امروزه از آن بعنوان موزه استفاده میشود. معماری این بنا به قدری زیبا و باشکوه است که هر ساله میلیون ها بازدید کننده دارد . شما میتوانید در تور استانبـول از این مسجد زیبا و باشکوه دیدن کنید و بخشی از تاریخ عثمانی را در شکوه و عظمت این مسجد زیبا مشاهده کنید.اهرام سه گانه

اهرام سه گانه مصر یکی از عجایب هفتگانه دنیاست که به دستور دومین پادشاه از سلسه سوم فراعنه ساخته شد و یکی از بزرگترین بناهای تاریخی دنیا به شمار میرود که تا امروزه هنوز هم جزئی از شاهکار های مهندسی و معماری دنیا محسوب میشود . مصری ها زندگی این دنیا را فانی و مرگ را سرآغاز زندگی جاویدان میدانستند و بر این اصل معتقد بودند که هر کس علاوه بر جسم دارای روح میباشد و بعد از مرگ هر روح به جسم خود در زمین سر میزند. به همین علت برای حفظ اجساد مردگان آنان را مومیایی کرده و متعلقات آنان را در کنار شان قرار می دادند.انجمن رومی

شهر تاریخی روم ، میزبان یکی از پرشکوه ترین بناهای امپراتوری روم باستان است که تاریخ ساخت آن به قرن هشتم پیش از میلاد بر میگردد. این انجمن، روزگاری جایگاه دولتمردان امپراطوری رم بوده و جشن ها و حوادث زیادی را به خود دیده است . شما میتوانید در تور رم از این بنای با عظمت دیدن کنید و غرق در شکوه سازه‌های برجای مانده از تاریخ پر شکوه امپراطوری رم شوید.nettours net
1396/4/10
آب و هوای استانبول در تابستان
فصل تابستان ، یکی از فصول پرگردشگر در اقصی نقاط مختلف دنیاست و با نگاهی به روزنامه ها متوجه میشویم که بازار تور در این فصل بسیار داغ است . بسیاری از خانواده ها در فصل تابستان با تعطیلی مدارس کودکانشان، مقدمات سفر را فراهم میکنند و دل به سفر میدهند تا هم حال و هوایی عوض کرده باشند و هم تابستان خوبی را برای خود رقم بزنند. یکی از تورهای مورد توجه مردم در این فصل، تور استانبول است که در همه جای دنیا طرفداران بی شماری دارد .


استانبول یکی از شهرهای مهم و گردشگری ترکیه است که هر ساله بازدید کننده های زیادی به آن سفر میکنند. این شهر جاذبه های گردشگری زیادی دارد که گردشگران را از سراسر دنیا به این گوشه از ترکیه میکشاند. از مکان های تاریخی و معابد و مساجد گرفته تا جنگل و دریا و ساحل و مراکز خرید مدرن و پیشرفته! به علت قرار گرفتن استانبول در کنار دریای دریای مرمره ، این شهر دارای آب و هوایی اقیانوسی است؛ به طوری که تابستان هایی گرم و مرطوب دارد و زمستان های آن سرد و بارانی میباشد.

این موضوع باعث میشود که در بیشتر سال، استانبول آب و هوایی بارانی داشته باشد و میزان رطوبت آن بالا باشد. به طوری که در اواخر پاییز و زمستان مرطوب ترین هوا و در بهار و تابستان خشک ترین هوا را به خود میبیند. با این حال میزان رطوبت این شهر به گونه ای است که حتی در فصل تابستان هم باران به شکل قابل توجهی وجود دارد.با توجه به نزدیک بودن فصل تابستان و محبوبیت تور استانبول تابستان در بین گردشگران ، این شهر در فصل تابستان آب وهوایی گرم و خشک دارد . دمای هوای استانبول در تابستان ها و در طول روز تا 27 درجه سانیتگراد متغیر بوده و در طول شب به 188 درجه سانتیگراد میرسد . البته این شرایط متغیر است و در طول روزهای تابستان ، استانبول روزهای گرمتری را نیز تجربه میکند. روزهای تابستان در استانبول بلند و گرم بوده و در هر روز خورشید به مدت زیادی در آسمان است و با شدت میتابد. البته رطوبت هوا در روزهای تابستان چندان زیاد نیست که این موضوع تحمل گرما را آسانتر میکند. بررسی آب و هوای استانبول در تابستان نشان میدهد که میانگین بیشترین دما در این فصل از 26 درجه سانتی گراد تا 32 درجه سانتی گراد متغیر است و میانگین کمترین دما نیز به 15 تا 20 درجه سانتی گراد میرسد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل وسعت شهر، در نقاط مختلف استانبول، شما با آب و هوای متفاوتی رو به رو هستید. ممکن است در نقطه ای باران ببارد و در نقطه ای دیگر هوا کاملا آفتابی باشد!


اگر در تابستان به استانبول سفر میکنید بهتر است برای طول روز لباسی نازک و نخی و برای غروب و پس از آن لباسی گرم و مناسب داشته باشید تا سرما نخورید . و از سفرتان لذت ببرید. علاوه بر این خوب است که در این سفر ، چتر هم به همراه خود داشته باشید تا هم از آفتاب تند در امان باشید و هم از بارش های گاه به گاه! امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفید و مختصری برایتان ارائه داده باشیم.
nettours net
1396/3/22
جاده چالوس
در خیلی از سفرها ، گاهی مسیر مهم‌تر از مقصد است زیرا زیبایی هایی در طول مسیر وجود دارند که شاید نتوانید نظیر آنها را در مقصد خود پیدا کنید. بسیاری از ما در بازید از مکان ها و اماکن گردشگری در کشور مقصد ، به راحتی یک موضوع مهم را فراموش میکنیم و آن لذت بردن از جاده ها و راه هایی است که ما را به مکان مورد نظر مان میرسانند. جانی دپ میگوید : من فکر می کنم مسئله مهم اینست که وقتی در مسیر هستی، از آن لذت ببری. ما نیز با همین باور ، در این مقاله به سراغ جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های دنیا میرویم تا با آن بیشتر آشنا شویم. چرا که این جاده بی شباهت با یک اثر هنری نیست و زیبایی های آن شما را به وجد می آورد.


جاده چالوس یا جاده ۵۹، یکی از زیباترین جاده های دنیا با مناظر و چشم‌ اندازهایی بکر و طبیعی است که از استان البرز و از کرج شروع و در مازندران به شهر چالوس منتهی میشود. محور چالوس - کرج با ۱۶۰ کیلومتر طول از شهرهای متل قو، چالوس، نمک آبرود، محمودآباد، کلاردشت و ... میگذرد و شما برای رسیدن به این مناطق باید از این جاده زیبا عبور کنید. وجود روستاهای زیبا، آبشارهای متعدد، رودخانه های خروشان، جنگلی سر سبز، بناهای تاریخی ، رستوران و مراکز خرید این جاده را به یکی از جاذبه های گردشگری ایران تبدیل کرده است و در تور ایران شما میتوانید از این جاده فوق العاده زیبا، نیز دیدن کنید. علاوه بر این در زمستان نیز شما میتوانید به پیست اسکی دیزین و خور در این جاده رفته و از هوای خنک و برف بازی لذت ببرید.


برای ساخت این جاده که از دل رشته کوه البرز میگذرد، تونل‌ها و پل‌هایی طولانی ساخته شده است و شما میتوانید در طی مسیر آنها را مشاهده کنید. طولانی‌ترین تونل این جاده تونل کندوان است که حدود 4 سال ساخت آن طول کشید و با حفر آن ۱۳ کیلومتر از مسیر کرج به چالوس کم تر شد. ساخت این جاده به دوران رضا شاه بر میگردد و به علت کمبود امکانات در آن دوره، این جاده چندان ایمنی درستی ندارد اما با این حال زیبایی این جاده به قدری است که مسافران ناامنی آن را نیز به جان میخرند و در این جاده زیبا رانندگی میکنند.
دریاچه آب شیرین ولشت، یکی از زیباترین دریاچه های ایران است که در میان کوه های بلند محصور شده و هنگام گذر از این جاده زیبا میتوانید به آن نیز سری بزنید. بعد از طی بیست و سه كیلومتر از جاده چالوس و پس از پل كجور و گذر از جنگل، شما میتوانید این دریاچه زیبا را ببیند و از چشم انداز ها و طبیعت منحصر به فرد آن لذت ببرید. تله کابین نمک آبرود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در جاده چالوس است که در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود قرار گرفته است . نمک آبرود در ۱۲ کیلومتری چالوس بین راه چالوس به تنکابن قرار دارد و شما میتوانید با سوار شدن در تله کابین آن، علاوه بر لذت بردن از طبیعتی زیبا، هیجان را نیز تجربه کنید.


علاوه بر این جاده چالوس ، دارای مکان های تاریخی بسیاری است که قدمت شان به دورانی بسیار قدیمی برمیگردد و شما میتوانید در مسیر به آنها نیز مراجعه کنید و از روستاهای تاریخی دیدن کنید. روستای تاریخی کندلوس روستای بیلقان در ابتدای جاده چالوس، روستای پورکان، روستای کندر، روستای ادران از جمله این روستاهای زیبا و تاریخی هستند . علاوه بر این در هفت كیلومتری جاده چالوس ـ تهران شما میتوانید به پارک جنگلی چالوس بروید و یکی از زیباترین جنگل های دنیا را مشاهده کنید .

آبشار اکاپل، آبشار سواسره ، سد امیرکبیر، غار یخ مراد، و مرداب کندوچال از دیگر دیدنی های زیبا و جذاب جاده چالوس هستند که سفری به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان می آورند
nettours net
1396/3/22
راهنمای خرید از دبی - بخش دوم
در بخش قبلی ، به راهنمای خرید از دبی در بخش اول پرداختیم و نکات مریوط به خرید از دبی را با یک دیگر مرور کردیم . در این مقاله به معرفی مراکز خرید دبی پرداخته و بهترین مراکز خرید دبی را معرفی میکنیم تا در تور دبی به آنها نیز مراجعه کنید و خریدی خوب و با کیفیت داشته باشید.


مرکز خرید دبی مال
مرکز خرید دبی مال در سال ۲۰۰۸ ساخته شده و با دارا بودن ۱۲۰۰ فروشگاه، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید خاورمیانه میباشد. این مرکز خرید بخشی از مجموعه برج خلیفه است و در سال ۲۰۱۰ میلادی بعنوان بهترین مرکز خرید جهان شناخته شده است. شما میتوانید از دبی مال و فروشگاه های رنگارنگ آن از غذا و خوراکی گرفته تا لباس و زیورآلات را با قیمتی مناسب خریداری کنید و اگر مایل بودید از فروشگاه های معروف دنیا که در این مرکز خرید شعبه دارند نیز خرید کنید. علاوه بر داشتن فروشگاه های مختلف ، این مرکز خرید دارای سینما، زمین بازی کودکان، بانک‌، آکواریوم، باغ وحش، زمین اسکیت روی یخ، آبنمای دبی، رستوران ها و کافی شاپ های گوناگون نیز میباشد و شما میتوانید علاوه بر خرید ، از خدمات رفاهی این مرکز خرید نیز استفاده کنید.


یکی دیگر از بهترین مراکز خرید دبی مرکز خرید امارات مال است که در سال ۲۰۰۳ میلادی ساخته شده است. در این فروشگاه شما میتوانید از شعبه ۵۶۰ برند بین‌المللی خرید کنید و خیالتان راحت باشد که حتما آن چیزی که میخواهید را اینجا پیدا میکنید. در کنار این مرکز خرید ایستگاه مترویی وجود دارد که دسترسی گردشگران را به این مرکز خرید ساده تر میکند. سالن سینما، سالن سرپوشیده اسکی، سالن‌های بولینگ و بیلیارد، استخر ، رستوران ها و کافه شاپ های مختلف از جمله دیگر امکانات این مرکز خرید هستند که خریدی به یادماندنی را برای شما به ارمغان می آورند.مرکز خرید ابن بطوطه
مرکز خرید ابن بطوطه یکی دیگر از مراکز خرید دبی است که بیشتر شهرت آن به معماری فوق العاده اش بر میگردد. نام این مرکز خرید از ابن بطوطه جهانگردی مراکشی گرفته شده است و این مرکز خرید متاثر از سفرهای این گردشگر دارای 6 تیمچه اصلی است که به نام کشورهایی که ابن بطوطه به آن ها سفر کرده است یعنی هند، پارس، مصر، چین، تونس و اندلس میباشد و حال هوای این تیمچه ها بی شباهت با فرهنگ این کشورها نیست. شما میتوانید از هر کدام از این تیمچه ها جدیدترین و آخرین محصولات روز دنیا را خریداری کنید و از شهربازی، هایپر مارکت، سینما و فودکورت آن نیز دیدن کنید.مرکز خرید برجمان
یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مراکز خرید دبی مرکز خرید برجمان است که در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است . این مرکز خرید با داشتن حدودا ۳۰۰ فروشگاه ، نه تنها مکانی برای خرید به شمار میرود بلکه مکان خوبی برای تفریح نیز محسوب میشود. شما میتوانید مارک های معروف جهان را از این مرکز ، خریداری کنید و خرید با کیفیتی داشته باشید. دسترسی به این مرکز خرید راحت است و شما میتوانید با استفاده از مترو و اتوبوس به این مرکز خرید بروید.مرکز خرید سیتی سنتر دیره
مرکز خرید سیتی سنتر دیره با داشتن فروشگاه های بزرگ و رنگارنگ و معماری زیبایی که دارد توجه خیلی از گردشگران را به خود جذب میکند و یکی از معروف ترین مراکز خرید دبی محسوب میشود. بیشتر برند های معروف دنیا، در این مرکز خرید دارای شعبه میباشند و شما میتوانید اجناس مورد نظر خود را با کیفیتی عالی از این مرکز خریداری کنید.

nettours net
1396/3/22
راهنمای خرید از دبی - بخش اول

در میان تورهای گردشگری ، تور دبی از جمله تورهای پرطرفدار گردشگری به شمار میرود. بیشتر جاذبه های گردشگری دبی را دست سازهای مدرن و پیشرفته و صحراهای بزرگ آن پر کرده اند. در کنار این جاذبه ها، وجود مراکز خرید مدرن، باعث میشود تا بسیاری از افراد به این شهر سفر کنند و از سفر خود لذت زیادی ببرند. خیلی از نقاط دنیا هستند که در بین سایر کشورها، به دلیل داشتن مراکز خرید معتبر مورد توجه مردم قرار میگیرند و دیگران برای خرید کردن، از اقصی نقاط دنیا به این کشورها سفر میکنند. دبی یکی از همین کشورهاست که با داشتن مراکز خرید معتبر ، سهم زیادی در صنعت گردشگری دارد. در این پست قصد داریم به معرفی این مراکز خرید بپردازیم تا اگربه دبی رفتید و قصد خرید داشتید به آنها مراجعه کنید.

هماطنور که میدانید دبی یکی از شهرهای محبوب دنیا برای خرید کردن است به گونه ای که به این شهر لقب مرکز خرید خاورمیانه را داده اند و بزرگترین مرکز خرید دنیا را در آن ساخته اند. شما میتوانید از صبح تا هر زمانی از شب که دلتان میخواهد، در مراکز خرید دبی باشید و خرید کنید. مجسمه ها و کالاهای چوبی، طلا و زیور آلات، وسایل الکترونیکی ، ادویه جات، وسایل منزل، پارچه‌ و پوشاک از جمله محصولاتی هستند که میتوانید آنها را با قیمتی مناسب و همینطور با برندهای مشهور در مراکز خرید دبی پیدا کنید.
در فصل زمستان دبی میزبان جشنواره‌ های خرید و فروش است. در این جشنواره کلیه محصولات تخفیف استثنایی دارند و شما میتوانید اجناس خود را هم به صورت تک و هم به صورت عمده خریداری کرده و کلی سود کنید و در کنار آن، در قرعه کشی نیز شرکت داده شوید. لازم به ذکر است که دبی در فصل زمستان بسیار پرگردشگر است و شما میتوانید از گردش و خرید در آن لذت وافری ببرید .

جشنواره مدهش دیگر جشنواره خرید و فروش دبی است که در تابستان برگزار میشود. شما میتوانید از تیرماه تا اوایل شهریور در این جشنواره شرکت کنید و کالاهای مورد نیاز خود را با تخفیفاتی ویژه خریداری کنید. البته به علت گرمای زیاد در این فصول دبی معملا خلوت است و به همین دلیل هزینه های ناشی از گردشگری نیز کاهش پیدا میکند. برای خرید لباس و پارچه لازم است بدانید که در دبی لباس‌ هایی با کیفیت، رنگ، طراحی، و قیمت‌های مختلفی وجود دارد . شما میتوانید با مراجعه به مراکز بین المللی لباس هایی با مارک و برند معروف را از دبی خریداری کنید. صنعت مد در دبی بسیار حائز اهمیت است و این موضوع باعث شده تا تمام تولید کننده های معتبر در این شهر شعبه داشته باشند.


شما میتوانید طلا و جواهر را از دبی با خیال راحتی خریداری کرده و از اصل بودن آنها خیالتان راحت باشد. البته طلا از جمله سوغاتی های گران بها در دبی است. اما نسبت دیگر به نقاط جهان با قیمت پایین‌تری طلا را خریداری میکنید. در بازدید از بازار طلا و جواهر دبی مغازه‌هایی را میبیند که ویترین‌هایی مملو از طلا دارند و شما را وسوسه میکنند که گردنبند، انگشتر، سنجاق سینه و ... یا هر نوع جواهر و زیور آلات دیگری را از دبی خریداری کنید.


برای خرید وسایل الکترونیکی ، دبی بهترین مراکز خرید دنیا را در خود دارد. اگر شانس با شما یار باشد میتوانید با استفاده از تخفیف‌های ویژه ی نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج (GITEX) که هر ساله به مدت یک هفته در دبی برگزار میشود خرید خوب و ارزانی داشته باشید. که میتواند زمینه ساز یک تور ارزان دبی باشد.
ادویه یکی دیگر از سوغاتی های پرطرفدار در دبی است که گردشگران خریداری میکنند. عطر و طعم ادویه‌جات عربی، به قدری منحصر به فرد است که به هر غذایی طعمی استثنایی میبخشد و شما میتوانید در بازار ادویه آنها را با قیمت مناسبی خریداری کرده و در کنار آن از دیدن ادویه های رنگارنگ لذت ببرید.

در کنار این ها بسیاری از افراد با توجه به سلیقه‌ی خود میتوانند کالا های دیگری نظیر مجسمه ها و عروسک‌های سنتی، وسایل تزیینی، صنایع دستی، فرش و وسایل مختلف را به عنوان سوغاتی از دبی خریداری کنند.
nettours net
1396/3/22
تفریحات گردشگری تایلند

تایلند یکی از مهمترین و زیباترین مناطق شرقی آسیا است که هر ساله هزاران گردشگر دارد. بسیاری از مردم تور تایلند را به دلیل آب و هوای خوبی که دارد و همچنین شهرهای توریستی و زیبایی هچون جزیره پوکت، بانکوک و پاتایا انتخاب میکنند تا لحظات خوبی را برای خود رقم بزنند. صنعت گردشگری در تایلند یکی از منابع درآمد مردم است به همین سبب جاذبه های گردشگری تایلند کم نبوده و در بسیاری از شهر ها معابد دین بودا از جمله عجیب ترین جاذبه های گردشگری تایلند هستند. اما در کنار جاذبه های گردشگری و طبیعت بی نظییر تایلند، تفریحات هیجان انگیزی نیز برای گردشگران وجود دارد که در این مقاله به معرفی آنها می پردازیم.در پاتایای تایلند شما میتوانید تفریحات آبی و غیر آبی را تجربه کنید و لحظات هیجان انگیزی را خلق کنید. پارک آبی رامایانا در جنوب پاتایا، بزرگترین پارک آبی تایلند است که به تازگی افتتاح شده است. شما میتوانید مدرن‌ ترین وسایل بازی با آخرین استانداردهای جهانی را در این پارک آبی پیدا کنید و از استخر نوسان، تیوپ سواری در رودخانه تنیل، موج سواری، سرسره سواری در گرداب، قایق سواری خانوادگی و تیوپ‌ سواری داخل لوله لذت برده و لحظات هیجان انگیزی را در تور پاتایا تجربه کنید.بازی در پارک آبی کارتون نت ورک آمازون ، بازی با دلفین ها در دنیای دریایی اوسیس از دیگر تفریحات جذاب آبی در پاتایا هستند که باعث میشوند به شما کلی خوش بگذرد. علاوه بر تفریحات آبی در پاتایا، شما میتوانید در تور گیبون پاتایا در میان جنگل های سر سبز و زیبای استوایی لذت پرواز را تجربه کنید و غرق در هیجان شوید. بانجی جامپینگ ، شوی آلکازار، چتر بازی، غواصی و مزرعه فیل ها از دیگر تفریحات جذاب گردشگری پاتایا هستند.
در دیگر شهر توریستی و پایتخت تایلند یعنی شهر بانکوک نیز میتوانید تفریحات هیجان آوری را تجربه کنید. پارک سیام بانکوک یکی از مجموعه های تفریحی بانکوک است که میتوانید با استفاده از لوازم هیجان انگیز داخل این پارک آبی، یک روز سرگرم کننده و مهیج را پشت سر بگذارید. اسکیت روی یخ نیز دیگر تفریح جذاب گردشگری بانکوک است که حتی در روزهای گرم هم میتوانید به آن سربزنید و هوایی خنک را تجربه کنید. ماشین سواری ، دیگر فعالیت هیجان انگیز این شهر است که همه ی افراد اعم از جوانان و سالمندان میتوانند از آن استفاده کنند. یکی از بزرگترین پیست های ماشین سواری ایسی کارت بانکوک است که با مراجعه به خیابان رویال سیتی میتوانید از آن استفاده کنید و لحظات هیجان انگیزی را برای خود خلق کنید. دریم ورلد ، شام در کشتی ، پارک لومپنی، موج سواری، دوچرخه سواری، و بولینگ از جمله دیگری تفریحات جذاب گردشگری تور بانکوک هستند که میتوانید از آن ها لذت ببرید.دیگر شهر توریستی تایلند شهر پوکت است که با توجه به سواحل بی نظیر خود و امکانات تفریحی هیجان انگیزی که دارد مورد توجه بسیاری از مردم قرار میگیرد. پارک آبی پوکت یکی از مجموعه های تفریحی در پوکت است که با داشتن وسایل بازی با کیفیت و امکانات متنوع، روزی هیجان انگیز و وصف ناپذیر را برای شما رقم میزند. در کنار تفریحات آبی در پوکت شما میتوانید فیل سواری را در میان درختان و جنگل های زیبا و دیدنی پوکت نیز تجربه کنید. سواری بر روی بزرگترین حیوان خشکی به قدری هیجان انگیز است که روزی تکرار نشدنی را برای شما در تور پوکت به ارمغان می آورد.قایق سواری یا رفتینگ در دل رودخانه های نزدیک جنگل پوکت یکی دیگر از فعالیت های جذاب گردشگری در این منطقه است که شما را حسابی به وجد می آورد. غواصی، پرواز هانومان، موج سواری و بولینگ از دیگر فعالیت های هیجان انگیز پوکت هستند که تجارب هیجان انگیزی را برای شما رقم میزنند. در این مقاله به معرفی تفریحات گردشگری تایلند پرداختیم تا اگر تایلند را انتخاب کردید از تفریحات آن لذت ببرید. برای اطلاع از قیمت تور تایلند و اطلاع از تور ارزان تایلند و سایر تور ها به لیست تور های ما مراجعه نمایید.
nettours net
1396/3/17
راهنمای خرید از آنتالیا

همانطور که میدانید تور آنتالیا و تور ارزان آنتالیا از پرطرفدارین تورهای گردشگری در بین توریست ها، بالاخص مردم ایران به شمار میرود. این شهر زیبا، مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه بوده و یکی از مهم ترین و توریستی ترین نقاط ترکیه میباشد. وجود مراکز تفریحی مدرن و هیجان انگیز ، طبیعت سر سبز و سواحل آبی و زلال همواره باعث شده است تا گردشگران زیادی به این نقطه سفر کنند. علاوه بر این به علت وجود مراکز خرید متعدد در این منطقه و کیفیت خوب اجناس ترکی، بسیاری از افراد بلاخص خانم ها ، آنتالیا را انتخاب میکنند تا هم تفریح کنند و هم خرید .
پارچه های مختلف، پوشاک خوب و باکیفیت ، صنایع دستی ، زیورآلات ، محصولات چرمی ، خوراکی های خوشمزه ، وسایل الکترونیکی ، لوازم منزل و ... از جمله محصولاتی هستند که میتوانید در مراکز خرید آنتالیا آن ها را پیدا کنید. زیورآلات و جواهرات در مراکز خرید آنتالیا ارزان تر از بقیه محصولات هستند و شما میتوانید به راحتی از بین زیور آلات رنگارنگ و متنوع، بهترین ها را انتخاب کنید. برندهای معتبر و مشهور جواهر سازی نیز در مراکز خرید آنتالیا شعبه دارند و میتوانید با مبالغ مناسبی طلا و جواهر مورد علاقه ی خود را از آنجا تهیه کنید. علاوه بر این، همه میدانند که پوشاک ترکیه، به دلیل برخورداری از مواد با کیفیت و داشتن تنوع ، شهرتی جهانی دارند و مراکز خرید آنتالیا، جای خوبی برای خرید این نوع محصولات است . در کنار برندهای معتبر ترک، سایر برندهای معتبر جهانی نیز در آنتالیا شعبه دارند و گردشگران میتوانند از آن ها خرید کنند.
برای خرید پوشاک از ترکیه میتوانید به منطقه لارا و مراکز خرید SheMall و TerraCity سر بزنید که از جمله بزرگترین مراکز خرید آنتالیا هستند و میتوانید اجناس با کیفیت ترک و برند های مشهور را از آن ها تهیه کنید. این مراکز علاوه بر فروشگاه های متعدد، دارای امکانات رفاهی و تفریحی زیادی همچون رستوران، سینما، تئاتر، مرکز تفریحی کودکان، سالن ورزشی، و ... میباشند و شما میتوانید در کنار خرید کردن اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. خیابان استقلال، خیابان جمهوریت و خیابان روملی نیز مرکز خرید پارچه و پوشاک معتبر ترکی به شمار میروند و شما میتوانید در آنجا شاهد آخرین محصولات مد کیف، کفش و پوشاک باشید.
یکی دیگر از مراکز خرید آنتالیا addres-istanbul است، که مکان مناسبی برای خرید لوازم کوراسیون منزل است . در کنار این مرکز خرید، Mudo Concept نیز محصولات خانگی و مبلمان مدرن و زیبا را به فروش میرساند و شما با هر سلیقه ای میتوانید از این مراکز خرید اجناس لوکسی را برای منزل خود خریداری کنید. market-antalya بازار اصلی و سر پوشیده آنتالیا، دیگر مرکز خرید آنتالیا است که میتوانید محصولات متنوعی مثل صنایع دستی، انواع جواهرآلات، چرم و خوراکی های مخصوص ترکیه را از آنجا تهیه کنید. برای خرید موادغذایی در آنتالیا ، مرکز خرید تانساش را از دست ندهید. این مرکز خرید اگر چه بزرگترین فروشگاه مواد غذایی ترکیه به شمار میرود اما در آن، محصولات دیگری نیز به فروش میرسد. انواع شیرینی جات و ترشیجات و همینطور سوغاتی های ترکیه را میتوانید از این مرکز خرید تهیه کنید.


مرکز خرید زنجیره ای میگروس یکی دیگر از مراکز خرید آنتالیا است که شیک ترین اجناس را در دل خود جای داده است. از محصولات الکترونیکی گرفته تا پوشاک مارک و عطر و ادکلن . سینمای چند بعدی، رستوران ، هایپرمارکت و پارکنیگ از دیگر امکانات دیگر این مرکز خرید است. دیپو، اوزدیلک، فروشگاه های زنجیره ای کاپا، Carrefour SA، Şok، و بازار کلاچی از دیگر مراکز خرید آنتالیا هستند که میتوانید با مراجعه به آنها، خریدی لذت بخش داشته باشید.
nettours net
1396/3/17
آشنایی با جزیره پوکت
یکی از تورهای جذاب در میان مردم، تور تایلند است که در سراسر دنیا به خصوص کشور ایران طرفداران بی شماری دارد. تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا است که با داشتن طبیعتی سرسبز، جزایری استوایی، بناهای با شکوه تاریخی، جنگل ها و سواحل زیبا، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار میرود. بسیاری از مردم، تایلند را به خاطر جزایر زیبای آن انتخاب میکنند تا از غروب دل انگیز سواحل زیبای آن، صدای دریا ، و پرواز پرندگان در امتداد آسمان لذت برده و در کنار سفری آرامش بخش، از تفریحات دریایی آن نیز استفاده کنند.
یکی از همین جزایر زیبا و دیدنی تایلند جزیره پوکت است که در سال هزاران هزار گردشگر دارد. این جزیره بزرگترین جزیره تایلند است که به علت داشتن جنگل های سرسبز و کوه های سر به فلک کشیده، سواحل شنی، آبی شفاف و زلال ، و تفریحات دریایی، مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. مروارید دریای آندمان لقبی است که مردم بروی این جزیره گذاشته اند و این نشان از زیبایی این جزیره دارد. علاوه بر این پوکت در تایلند به عنوانی جزیره ای تاریخی شناخته میشود که کشف آن را مربوط به دوره قبل از میلاد مسیح میدانند. به علت نزدیکی این جزیره به خط استوا، آب و هوای پوکت چندان متغیر نبوده و در بسیاری از ایام سال گرم است . با این وجود، نوامبر تا فوریه بهترین زمان برای سفر کردن به پوکت به شمار میرود چرا که رطوبت هوا در این زمان از سال کم است و هوا خنک تر میشود و زمان مناسبی برای تور پوکت است.
پوکت در سال های اخیر یکی از جزایر محبوب آسیا و مهم ترین منطقه تفریحی تایلند شناخته شده و همین موضوع باعث میشود که بسیاری از مردم دنیا به این منطقه سفر کنند. از جمله جاذبه های گردشگری در پوکت میتوان به معبد وات‌چالونگ که یکی از بزرگترین معابد و زیباترین معابد تایلند است اشاره کرد که انواع مجسمه های بودا را میتوانید در گوشه کنار آن مشاهده کنید. آکواریوم پوکت از دیگر جاذبه گردشگری این شهر است که مجموعه ای بی نظیر از انواع ماهی ها و جانوران دریایی را در خود جای داده است. فانتاسی جاذبه گردشگری دیگر پوکت است که بیانگر سنت های اصیل مردم تایلند میباشد . در این پارک تفریحی شما میتوانید از بازی‌های مختلف لذت ببرید، از فروشگاه آن خرید کنید و در بوفه های آن غذای سنتی مردم تایلند را امتحان کنید.سواحل پاتونگ یکی دیگر از جاذبه های پوکت است که در محدوده غربی این جزیره قرار گرفته و مردم میتوانند با حضور در این ساحل از دریا لذت برده و از تفریحات آن استفاده کنند. باغ وحش پوکت، دماغه Promthep، خلیج فانگ نا، جزیره فی فی، منطقه قدیمی پوکت، و ساحل نائی آن از دیگر مکان های دیدنی پوکت هستند که مردم میتوانند از آنها بازدید کنند. علاوه بر این ها قایق سواری در تنداب ؛ فیل سواری، موج سواری، سوار شدن در قایق های بامبو و بانجی جامپینگ از جمله تفریحات گردشگری هستند که سفری هیجان انگیز را برای شما به رقم میزنند. غذاهای دریایی در پوکت بسیار پرطرفدار هستند و میتوانید با خیال راحت آنها را نوش جان کنید. شما میتوانید در رستوران های پوکت غذا بخورید و از میگوی کبابی با سس دودی و یا سالاد تایلندی لذت ببرید.


از پوکت میتوانید ظروف مسی، مروارید، جواهرات و زیورآلات سنگی، محصولات دریایی را به عنوان سوغاتی خرید کنید و به شهرتان ببرید. مرکز خرید جانگسیلون ، مرکز خرید سنترال فستیوال ، بازار بانزان و پریمیوم اوتلت از جمله مراکز خرید معروف پوکت هستند که میتوانید محصولات برند و باکیفیت را با قیمتی مناسب از آن ها تهیه کنید. علاوه بر این ها با مراجعه به امتداد ساحل پاتونگ میتوانید خریدی ارزان داشته باشید و تخفیف های خوبی هم بگیرید.
nettours net
1396/3/17
آشنایی با جزیره بالی
کشور اندونزی یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیاست که سالانه هزاران هزار توریست به آن جا سفر میکنند. این کشور مجمع الجزایری است که در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه قرار دارد و چهارمین کشور پرجمعیت دنیا به شمار میرود. طبیعت بی نظیر اندونزی و وجود جزایر زیبا در این کشور یکی از اصلی ترین دلایلی است که منجر میشود مردم تور اندونزی را انتخاب کرده و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. از آن جا که بسیاری از مردم برای مسافرت کردن و گذراندن تعطیلات، سفر به مناطق ساحلی را ترجیح میدهند، در این مقاله به سراغ یکی از زیباترین جزایر دنیا در اندونزی رفته و این جزیره ی زیبا را با یکدیگر بررسی میکنیم.

جزیره بالی یکی از زیباترین جزایر دنیاست که در اندونزی قرار گرفته است. این جزیره به عنوان یکی‌ از زیباترین جزایر جهان، با چشم‌اندازهای فوق‌العاده و زیبا شناخته میشود و جزیره خدایان، بهشت افسانه‌ای و بهترین جزیره دنیا از جمله القابی است که به این جزیره زیبا نسبت داده شده است .
این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به یکدیگر پیوند داده و قسمتی از ناحیه مثلث مرجانی به شمار میرود. آب و هوای گرمسیری، بالی را به یکی از خوش آب و هواترین مناطق دنیا تبدیل کرده است؛ در بیشتر روزها هوا مطبوع و آفتابی‌ است. در فاصله دی تا فروردین ، معمولا روزها هوا آفتابی است و شب ها باران‌ های زودگذر می‌بارد. با این حال گردشگران ترجیح میدهند تابستان‌ها به بالی سفر کنند چرا که رطوبت هوا کم می‌شود و شب ها هوا خنک تر است. از این رو تور بالی تابستان 96 انتخاب مناسبی برای گردشگران تور بالی است. جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی در بالی وجود دارد که شما را شگفت زده میکند. معابد عظیم، اماکن تاریخی، طبیعت زنده، سواحل آرام و آبشارهای خروشان، آتشفشان های فعال، جزایر شنی و مرجانی، دامنه های سر سبز، غارهای مرموز، و جنگل های بارانی گرمسیری از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه هستند. معبد بساکی یا معبد مادر بالی یکی از نقاط دیدنی در بالی ست که مقدس ترین و قدیمی ترین معبد هندوها در این منطقه به شمار میرود. این معبد، از ۲۳ معبد دیگر تشکیل شده و وجود شالیزارهای برنج وطبیعتی زیبا در اطراف آن، و همینطور معماری زیبای این معبد و پله پله بودن مسیر آن گردشگران زیادی را به آنجا میکشاند.
گوا گاجا یا غار فیل دیگر نقطه دیدنی بالی است. غاری باستانی که در قرن ۱۱ ساخته شده است. وجود شاخ و برگ های بسیاری که بر روی معبد و فضای بیرونی آن افتاده است ، شکل جالبی به این غار داده و آن را متمایز کرده است. مجسمه ها و سنگ هایی در این غار وجود دارند ک همگی نماد باورهای دین هندو هستند و این غار را به عنوان بنایی تاریخی مذهبی معرفی میکنند. مزارع برنج پلکانی Tegalalang دیگر جاذبه گردشگری در بالی به شمار میرود که هم فرصت لذت بردن از طبیعت و هم عکاسی را در اختیار شما قرار میدهد. این مزارع در منطقه اوبود بالی قرار دارد و با داشتن صحنه های زیبای طبیعی، شهرتی جهانی کسب کرده است. ماونت کاوی یکی دیگر از نقاط دیدنی بالی است که معماری شگفت‌ انگیز آن مربوط به قرن یازدهم میشود و مکان خوبی برای کسانی است که به دنبال آرامش میگردند. معبد تامان آیون، معبد Tanah Lot، ساحل بلو لاگون، موزه‌ نگری پروپینسی، تیرتا گنگا، موزه لو مایور و آبشار سکومپول از جمله دیگر جاذبه های گردشگری بالی هستند که مورد توجه گردشگران قرار میگیرند. در تور بالی ، علاوه بر لذت بردن از طبیعت، میتوانید فعالیت های هیجان انگیزی همچون، رفتینگ در رودخانه ی ‏Auyung‎، گشت زیر دریا (‏Bali Seawalker‏)‏‎، غواصی در آب، قایق سواری در تنداب، سافاری و بازی در پارک آبی واتربم را تجربه کنید .
برای خرید کردن از بالی ، میتوانید به مراکز خرید بالی سر بزنید و برندها، اجناس لوکس و حتی محصولات ارزان‌تر را در آن ها پیدا کنید و بعد از اتمام خرید نوشیدنی یا غذای مورد علاقه خود را در رستوران ها و کافه های مدرن آن ها سرو نمیایید. مجموعه کوتا، مال بالی گالریا، و پاساژ لیپو از جمله مراکز خرید مدرن بالی هستند. بازارهای سنتی‌ بالی همچون اوبود مارکت، تیگالِلانگ و بازار بادونگ نیز مکان خوبی برای آشنایی با فرهنگ مردم بالی و همینطور خرید صنایع هنری و دستی بالی به شمار میروند.

nettours net
1396/3/12
تور ارزان تایلند | قیمت تور تایلند
تورهای ارزان برای کسانی که قصد دارند سفر ارزانی را تجربه کنند راه خوبی برای کاهش هزینه های ناشی از سفر است. یکی از این تور ها، تور ارزان تایلند است که طرفداران زیادی نیز دارد. تایلند کشوری در حنوب شرقی آسیا است که از سراسر دنیا به خصوص کشور ایران طرفداران بی شماری دارد. شهر بانکوک پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر تایلند است که جاذبه های گردشگری فراوانی در خود جای داده است. این کشور دارای آب و هوایی گرمسیری است. در بعضی فصول گرم و خشک و در بعضی فصول، بارانی و مرطوب است . با این حال بهترین زمان برای سفر به تایلند ، در بین نوامبر تا اوایل آوریل است که آب و هوایی خشک و خنک دارد. مردم تایلند ، مردمانی مهمان نواز ، صبور و با محبت هستند و همیشه میتوانید لبخند را بر روی لب های آنها مشاهده کنید. از آنجا که کشور تایلند کشوری گردشگری به شمار میرود همه چیز در آن دست به دست هم داده اند که مردم زیادی را از سراسر دنیا به تایلند بیاورند. از سواحل و جنگل‌ها گرفته تا رستوران ها ، مکان های تفریحی و مراکز خرید مدرن آن. کشور تایلند با داشتن جزایر استوایی، بناهای با شکوه تاریخی، جنگل ها و سواحل زیبا، کارناوال های شادی، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار میرود. جزیره پوکت بزرگترین جزیره در تایلند است که با داشتن سواحل شنی زیبا، آبی گرم و زلال ، جاذبه های طبیعی ، جنگل های زیبا و کوه های سر به فلک کشیده، گردشگران زیادی را جذب خود میکند. غواصی در آب های زلال این ساحل، موج سواری، فیل سواری و قایق سواری از جمله فعالیت های هیجان انگیزی است که میتوانید در آنجا تجربه کنید. گشت و گذار در بانکوک، پایتخت تایلند، با ساختمان های بلند، معابد تاریخی ، خیابان های زیبا یکی دیگر از جاذبه های تور تایلند است . پاتایا دیگر شهر دیدنی تایلند است که یکی از مناطق توریستی آن به شمار میرود. بازدید از مزرعه فیل ها ، جزیره مرجان، باغ وحش ببر، و موزه هنری بطری های شیشه ای پاتایا را در این تور از دست ندهید . خلیج مایا دیگر جاذبه گردشگری تایلند، یکی از مناطق دیدنی و بسیار زیبا است که دارای طبیعتی بکر و منحصر به فرد است و میتوانید لحظات خوبی را در آنجا سپری کنید. چیانگ مای و ساموئی از دیگر نقاط دیدنی تایلند هستند که میتوانید از آن ها دیدن کنید.

تور تایلند | تور ارزان تایلند

تور ارزان تایلند

تور تایلند | تور ارزان تایلند | قیمت تور تایلند | تور لحظه آخری تایلند

کشور تایلند همچنین مرکز برگزاری فستیوال ها و جشن های زیادی است که بعضی از آنها جزو تعطیلات رسمی هستند و شما میتوانید با شرکت در این جشن ها اوقات خوش و خوبی را برای خود رقم بزنید. جشنواره لوی کارتونگ در فصل پائیز، جشنواره گل های چیانگ مای در فوریه، و جشنواره چترها در بو سانگ از جمله فستیوال های معروف و مهم تایلند هستند . اگر چه شمال تایلند نسبت به سایر نقاط ارزان تر هستند ولی به طور کلی میتوانید در این کشور سفر ارزانی را تجربه کنید. اگر بین آوریل و سپتامبر (فروردین تا شهریور) که فصل های خلوت تایلند هستند به این کشور سفر کنید هزینه های شما بسیار کم تر از فصول دیگر خواهند بود.
برای کاهش هزینه ی خود در تایلند، میتوانید اقامتگاه های ارزان و خوبی را در آن پیدا کنید چرا که اقامت در این کشور ارزان بوده و میتوانید با هزینه کم اتاق های خوبی پیدا کنید. برای حمل و نقل در این کشور ، میتوانید از خطوط ریلی راه آهن استفاده کنید که ارزان هستند. اتوبوس های بین شهری ، تاکسی ، و سه چرخه های موتوری نیز آماده هستند تا شما را به مکان هایی که مد نظر دارید ببرند . برای غذا خوردن میتوانید به غذاخوری های خیابانی و دکه های تمیز و بهداشتی مراجعه کنید که هم غذای خوبی دارند و هم نسبت به رستوران ها ارزان تر هستند. ONCB در بانکوک محلی مناسب است تا هم غذای ارازن بخورید و هم لذت ببرید. برای خرید کردن از تایلند، میتوانید به شهر بانکوک مراجعه کنید که هم اجناس متنوعی دارند و هم ارزان تر هستند. بازار پرتونم Pratunam در عمده فروشی و قیمت های بسیار ارزان مشهور است و شما میتوانید اجناس با کیفیتی را از آن خریداری کنید. Klong Them Market دیگر مرکز خرید ارزان بانکوک است که می توانید جدیدترین و ارزان ترین محصولات را از فروشگاه های آن خریداری کنید. برای خرید وسایل الکترونیکی ارزان نیز میتوانید به Saphan Lek مراجعه کنید. فروشگاه اوت لت بانکوک دیگر فروشگاه ارزان تایلند است که اجناس خود را با تخفیف های بسیار بالا عرضه میکند.
برای رزرو تور تایلند با هواپیما و اطلاع یافتن از شرایط این تور، لطفا به لیست تورهای سایت نت تورز مراجعه نمائید.


nettours net
1396/3/12
تور ارزان گرجستان | قیمت تور گرجستان

تور ارزان گرجستان یکی از گزینه های پیش روی افراد برای کاهش هزینه های ناشی از سفر به گرجستان است. گرجستان کشوری در منطقه قفقاز و در قاره اوراسیا است که در شرق دریای سیاه قرار گرفته و یکی از نقاط مورد علاقه گردشگران به شمار میرود و به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ترکیه و روسیه همواره گردشگران زیادی را جذب میکند. پایتخت گرجستان شهر تفلیس میباشد که بزرگترین شهر آن و یکی از نقاط دیدنی دنیاست . سرزمین گرجستان آب و هوایی منحصر به فرد دارد اگر چه غالبا معتدل و مایل به سرد کوهستانی است اما در مجموع آب و هوای آن تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی کشور گرجستان است. با شروع تابستان (تیر و مرداد ماه) هزینه های ناشی از هزینه ی محل اقامت ، خدمات توریستی، حمل و نقل و ... گرانتر از فصل های دیگر میشود چرا که این فصل ، فصل پرگردشگر گرجستان است و هوایی معتدل دارد. در فصل پاییز قیمت ها تعدیل شده و تعداد گردشگرهایی که به لحاظ اقتصادی به دنبال سفری کم هزینه هستند، بیشتر می شود. مناطق ساحلی ، چشم اندازهای طبیعی و چشم نواز، و همینطور تلفیق معماری مدرن و سنتی در کنار تاریخی پرشکوه، از جمله دلایلی هستند که گردشگران را به گرجستان میکشاند تا سفری به یاد ماندنی را در آن جا تجربه کنند. ساحل باتومی به قدری زیباست که به بهشت گرجستان معروف است. کم بودن فاصله دریا و کوه در این ساحل باعث شده تا گردشگران هم به اسکی بروند وهم در ساحل استراحت کنند. علاوه بر این شما میتوانید از بناهای تاریخی باتومی نظیر خانه سفید و فانوس اسکندر نیز دیدن کنید و در رستوران ها و کافه های اطراف آن، غذاها و نوشیدنی های لذیذ گرجی را امتحان کنید. دیگر شهر دیدنی گرجستان، شهر کانتون می باشد که بعنوان مرکز تاریخی گرجستان به شمار میرود و سالانه چندین فستیوال در آن برگزار میشود. دریاچه لاک پشت تفلیس، پیست اسکی گودائوری، پل صلح تفلیس ، رود متکواری، قلعه‌ی ناریکالا، کوه قازبگی، اوپلیستسیخه و متسختا از دیگر جاذبه های گردشگری هستند که در تور گرجستان میتوانید از آنها دیدن کنید.

تور گرجستان | تور ارزان گرجستان

تور ارزان گرجستان

تور گرجستان | تور ارزان گرجستان | قیمت تور گرجستان | تور لحظه آخری گرجستان

در کنار گردش و تفریح در این کشور ، میتوانید غذاهای خوشمزه گرجی را نیز امتحان کنید که طعم و مزه ای بی نظیر دارند . هم رستوارن های کوچک و بزرگ و هم غذاخوری های خیابانی گرجستان آماده هستند تا شما را مهمان یک وعده غذایی خوشمزه کنند. اگر چه غذاها و نوشیدنی های این کشور چندان گران نیستند اما اگر ترجیح شما غذاخوری های خیابانی باشد ، قطعا هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. همچنین برای کاهش هزینه های سفر خود ، میتوانید در هاستل ها اقامت کنید. هاستل ها مکان اقامتی و اجاره‌ای هستند که تخت‌های یک اتاق را در اختیار شما قرار میدهند و در واقع یک اتاق بین چند نفر به صورت اشتراکی استفاده می‌شود. با اقامت در هاستل ها که اتفاقا از امکانات خوبی هم دارا هستند، میتوانید حسابی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای حمل و نقل میتوانید از اتوبوس ها و مینی بوس ها استفاده کنید که هزینه ی کمتری دارند. اگر خواستید از تاکسی استفاده کنید حتما قیمت را با راننده تنظیم کنید. علاوه بر این مترو نیز برای مسیرهای درون شهری مناسب است. برای خرید از گرجستان نیز میتوانید به مراکز خرید متعددی که در این کشور وجود دارد مراجعه کنید و نگران هزینه ی خود نباشید چرا که میتوانید خرید ارزان نیز داشته باشید .بازار واگزال تفلیس برای خرید ارزان قیمت از جمله لباس، مواد غذایی، میوه و تره بار، طلا، وسایل منزل و غیره مکان مناسبی به شمار میرود. کارفور تفلیس نیز اجناس ارزان تری نسبت به مراکز خرید دیگر ارائه میدهد. اگر شما نیز مایل هستید که با صرفه جویی در هزینه ها، سفری کم خرج و در عین حال خوش را تجربه کنید میتوانید با تجربه ی تور ارزان گرجستان این مهم را تحقق ببخشید. برای رزرو تور گرجستان با هواپیما و اطلاع یافتن از شرایط تور، لطفا به لیست تورهای سایت نت تورز مراجعه نمائید.
nettours net
1396/3/12
تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان
بسیاری از افراد بنابر دلایلی مایل اند که هزینه های سفر خود را تا جایی که میتوانند کاهش بدهند. تور ارزان بهترین گزینه برای این افراد به شمار میرود. یکی از این تورها، تور ارزان ارمنستان است. کشور ارمنستان یکی از کشورهای توریستی دنیاست که هر ساله هزاران هزار گردشگر دارد . پایتخت ارمنستان، شهر ایروان است که از جمله نقاط توریستی دنیا است. ارمنستان از جنوب با ایران، از شرق با جمهوری آذربایجان ، از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان مرز مشترک دارد و همین موضوع سبب میشود تا مردمی که به این کشورها سر میزنند به ارمنستان نیز سفر کنند. وضعیت آب و هوای ارمنستان، تقریبا ملایم است ولی در زمستان ها به شدت سرد شده و فشار جو بالا میرود. اگر چه اغلب آسمان این کشور آفتابی است و دمای هوا تحت تاثیر فصول سال است، اما اگر قصد سفر کردن به این کشور را دارید بهتر است در بهار و پاییز به آنجا سفر کنید چرا که در این روزها، هوا معتدل و تا حدودی گرم است. وجود قلعه ها و صومه ها و معابد تاریخی در این کشور باعث شده است که ارمنستان، مورد توجه علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ قرار بگیرد. معبد گارنی عبادتگاهی قدیمی است که درسال 66 میلادی و به دستور تیرداد اول بنا شد و بعنوان اثری تاریخی در این کشور شناخته میشود. صومعه Tatev دیگر جاذبه گردشگری ارمنستان است که در قرن نهم ساخته شده و در گذشته مجموعه ای از کلیساها و ساختمان های اداری را تشکیل می داده است. اپرا تئاتر دیگر مکان تاریخی ارمنستان است که در واقع ساختمان اصلی تئاتر و اپرا و باله ارمنستان بوده و ساختمانی باشکوه و زیبا دارد. صومعه Khor Virap ، کلیسای جامع Etchmiadzin ، کلیسای گغارت و شهر اشتاراک دیگر مکان های تاریخی ارمنستان هستند که تاریخ دوستان به آنها سر میزنند. در کنار مکان های تاریخی و قدیمی، ارمنستان دارای بزرگ‌ترین دریاچه‌ کوهستانی آب شیرین است. دریاچه زیبای سوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان است که به علت داشتن چشم اندازی زیبا و چشمهٔ آب معدنی در اطراف خود مورد توجه گردشگران زیادی قرار میگیرد و در تور ارمنستان میتوانید از آن دیدن کنید.

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان

تور ارزان ارمنستان

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان | تور لحظه آخری ارمنستان

اگر چه سفر به ارمنستان ، سفری کم هزینه است، اما با رعایت بعضی نکات میتوانید هزینه های خود را در این کشور تعدیل دهید. برای رفت و آمد در اطراف ایروان، میتوانید از اتوبوس و مینی بوس استفاده کنید که هزینه بسیار کمی دارند و تقریبا در هر نقطه از شهر میتوانید ایستگاه های آنرا ببینید. هزینه مترو نیز کم است و میتوانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید. برای کاهش هزینه اقامت خود میتوانید به خوابگاه ها و هاستل (hostel) های ارزان و البته با کیفیت این کشور مراجعه کنید و نسبت به هتل ها مبلغ کمتری بپردازید . برای استفاده از تلفن همراه میتوانید سیم کارت مخصوص ارمنی ها را تهیه کنید تا متحمل هزینه ی بالای رومینگ نشوید . برای خرید از ارمنستان بهتر است بدانید که بیشتر برندهای معروف دنیا در این کشور شعبه دارند و قیمت آنها نسبت به قیمت های بازار ایران ارزانتر است. بنابر این از این بابت نگران نباشید چرا که میتوانید هم اجناس ارزان را پیدا کنید و هم اجناس گران قیمت را! مرکز خرید ایروان مال، بازار شوکا ، مرکز خرید تاشی ، مرکز خرید دالما و بازار ورنیساج از جمله مراکز خرید معتبر ارمنستان هستند .


برای رزرو تور ارمنستان با هواپیما و اطلاع یافتن از شرایط تور، لطفا به سایت نت تورز مراجعه نمائید.