زهرا امیری
1396/6/30
اتصالات و تنظیمات دوربین مدار بسته
در ادامه مطلب قبل درباره راه های جلوگیری از تداخل تصاویر دوربین مدار بسته به موارد باقیمانده بررسی اتصالات و تنظیمات سیستم دوربین مدار بسته می پردازیم.

همانطور که می دانید امروزه در بازار رقابت زمان برابر پول است، مهم است که وقت ارزشمند خود را بیهوده صرف عیب یابی مشکلات نصب نکنید.

بررسی اتصالات کابل شبکه ای دوربین مدار بسته
مراقبت باشید وقتی در حال شکل دهی به BNCs هستید نباید هیچ یک از سیم های اجرایی شیلد با مرکز هسته مسی کابل تماس داشته باشند این اشتباه مشترک در نتیجه باعث ایجاد صفحه نمایش سیاه می شود.

بررسی اتصالات CAT5 سیستم
اتصالات CAT5 عالی ترین روش برای جلوگیری از تداخل موضوعی و بررسی دوباره سیم کشی جفت کد های رنگی هستند. دقت کنید جفت سیم هایی که به کابل وصل می شوند باعث مشکلات و حتی از دست رفتن تصویر می شوند.

بررسی دوربین مدار بسته به دلایل احتمالی دیگر
هم کابل و هم سیستم بی سیم می توانند متاثر از فاکتورهایی باشند که فراتر از کنترل ماست. وظیفه سنگین و سخت ماشین آلات، روشنایی و دیگر دستگاه های الکترونیکی از جمله دوربین مدار بسته تلویزیونی که متصل به کابل است، می تواند روی کیفیت تصویر شما اثر گذارد و باید از مسیرهای دیگر در این مورد استفاده نشود.

سیگنال های بی سیم می توانند به شدت روی موارد ساده ای نظیر صفحه پلاستیکی فویلی پشت دستگاه که انتقال سیگنالی را کاهش می دهد، تاثیر گذارند.

اگر در بررسی تمامی موارد با شکست مواجه شدید، ممکن است نفوذ بیرونی روی سایت وجود داشته باشد که تثبیت نشده و شاید مطمئن شوید مشکل از باکس ابزار شماست. این ابزارهای کوچک دستی به کابل دوربین مدار بسته ویدئو شما وصل شده اند و می توانید تداخل را در چند ثانیه از بین ببرید و حذف کنید.

برچسب‌ها:آموزش دوربین مدار بسته, انواع دوربین مدار بسته, دوربین مدار بسته ام
زهرا امیری
1396/6/30
تداخل تصاویر دوربین مدار بسته
می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. این واقعیت در مورد تکنولوژی دوربین مدار بسته نیز مصداق دارد. اگر چندان آشنایی با سیستم این نوع دوربین ها ندارید بهتر است هنگام نصب یا حتی استفاده از این دوربین ها موارد را به بهترین شکل انجام دهید. اینجا نمونه های اندکی دارید که قانون احتمالی تداخل در سیستم دوربین مدار بسته شما را بررسی می کند و احتمالا با مدیریت بودجه و بدون اتلاف زمان ارزشمند خود به راحتی می توانید سیستم را راه اندازی کنید.

ممکن است پس از نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته خود با این موارد و علائم مواجه شوید. تصاویر دانه دانه و نامفهوم، تصویر روی تصویر دیگر، تصاویر سیاه و سفید که باید رنگی باشند یا اصلا هیچ تصویری را نمایش ندهد.

برای پیشگیری از مشکلات احتمالی به شما توصیه می کنیم حتی الامکان انواع ارزان را خریداری نکنید، قیمت بودجه به معنای کیفیت آن است و ممکن است نیازها و انتظارات شما یا حتی مشتریانتان را نیز نتواند پوشش دهد. همیشه سعی کنید بهترین مدل را بخرید و بدانید این کار نوعی سرمایه گذاری برای آینده شماست به گونه ای که در خرید بعدی دوربین های مدار بسته می توانید از این اطلاعات بهره ببرید.

بررسی اتصالات و تنظیمات دوربین مدار بسته

بررسی ولتاژ
کافی نبودن جریان برق دوربین مدار بسته ممکن است به خاطر کابل طولانی متصل به دستگاه باشد و در نتیجه آن هیچ تصویری نخواهید داشت و یا نتایج غیرقابل پیش بینی به شما بدهد. برای بررسی این قسمت بهتر است مانیتور دوربین را تست کنید. تست مانیتورهای دوربین مدار بسته کیت ضروری برای مهندسی این سیستم های مدار بسته است تا زمان تنظیم دوربین ها و عیب یابی را ذخیره کند.

با استفاده از تست مانیتور به راحتی می توانید سیگنال ویدئویی، جریان برق و سیگنال داده را بررسی کنید. مانیتورها در مقایسه با DVRs سطوح سیگنال ویدئویی بیشتری ارائه می کنند.
زهرا امیری
1396/6/30
دوربین مدار بسته مدرن
بعد از حمله به نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، دوربین مدار بسته بخش یکپارچه امنیت بین المللی شد. دولت و هیئت های قانونی بطور مداوم تعداد دوربین های قابل استفاده در این خصوص را افزایش دادند. تقریبا ۵.۹ میلیون دوربین مدار بسته در سرتاسر جهان به کار گرفته شده اند.

در سال ۲۰۱۰ دوربین مدار بسته مرکز جریان بازار امنیت خانگی بود. دارایی های خصوصی از جمله خانه، تکنولوژی دوربین های مدار بسته را در آغوش گرفت. از این دوره بود که تاکید روی این سیستم ها، امنیت شخصی را به عنوان ابزاری برای نظارت و کمک به پیگیری و ردیابی مجرمین مطرح کرد.

با گسترش تکنولوژی در سطح جهانی نرم افزار تشخیص صورت معرفی شد و در سال های اخیر بخش لاینفکی از این تکنولوژی شده است، تشخیص موارد مشکوک و افراد مفقود شده به مراتب ساده تر شده است. این نرم افزار در گیت های پاسپورت الکترونیکی به کار گرفته شد، جایی که توسط دوربین مدار بسته نظارتی، پاسپورت ها به شکل درون مرزی کنترل می شوند.

در سال های اخیر محبوبیت دوربین مدار بسته آنالوگ پروتکل اینترنتی ایجاد کرده است و دریافت اطلاعات از طریق کامپیوتر و اینترنت امکان پذیر است. تکنولوژی DVR مشابه جایگزینی NVR است و داده دیجیتالی را روی حافظه دوربین های مدار بسته ذخیره می کند. و به دوربین های شبکه ای متعدد اجازه می دهد به هاب مشاهده مرکزی وصل شوند.

تصاویر به صورت زنده ضبط شده و با IP آدرس های درست و رمز های عبور امنیتی در سراسر جهان قابل دسترسی هستند.

دوربین مدار بسته، سیستم جایگزین سیستم دوربین های مدار بستهIP است اما تکنولوژی ساخت آن هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد. مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی و بیشتر شدن تجهیزات در بخش امنیت و سیستم های حفاظتی می توانیم این دوربین ها را با تکنولوژی های فوق تصور ایجاد کنیم.
زهرا امیری
1396/6/30
صنعت دوربین مدار بسته
بازار جهانی دوربین مدار بسته تلویزیونی و سیستم های نظارتی ویدئویی پروژه ای است که از بیلیون ها دلار آمریکایی از سال ۲۰۲۰ فراتر رفته است. با افزایش تقاضا از سوی دولت ها در عرض جهان و درگیری تکنولوژی های هدفمند برای بهبود کارشناسی عملکرد و تاثیر عملیاتی هر روزه استفاده بیشتری از این سیستم ها می شود. نیاز به تضمین ایمنی و امنیت عمومی مردمان و زیرساخت عمومی بخش دولتی، مشتریان اصلی دوربین مدار بسته تلویزیونی و سیستم های نظارتی ویدئویی هستند. همچنین ساختارهای بازرگانی و خانگی شاهد افزایش اجراییاتی به منظور دریافت تهدید هر نوع سرقت و خشونت، فعالیت جنایی و تروریسم می شوند. آسیا بزرگترین و سریع ترین رشد بازار جهانی در زمینه دوربین مدار بسته را به خود اختصاص داده است. افزیش سرمایه گذاری ها در بخش خارجی، افزایش فعالیت های تجاری، رشد آمار موارد جنایی، ساختار و نوع فعالیت ساکن را ایجاد کرده است. افزایش تعداد پروژه های زیرساخت شهری و تسهیلات تفریحی عمومی، بخش بهداشت و سلامت و بخش های بیمارستانی و افزایش تمرکز روی دولت های منطقه در رابطه با موضوعات امنیتی در بخش دوربین مدار بسته افزایش داشته اند.

تحقیق صورت گرفته در رابطه با دوربین مدار بسته تلویزیونی مرور جامعی از روند بازار، اجراییات، فرصت ها، چالش ها و موضوعات علاوه بر پوشش اطلاعاتی شرکت فراهم کرده است و تازه ترین اخبار و رویدادها شامل گسترش راهکاری و ابتکار محصولات است. در این مقاله به توصیفی از بزرگترین فرصت ها در فضای دوربین مدار بسته پرداختیم و تقاضای صحیحی از پیش بینی تصمیم گیری کمیتی برای ایجاد بازار موجود ایفا کردیم.

در تکمیل این مقاله لازم به ذکر است هر کسی می داند وجود این نوع دوربین های مدار بسته نظارتی تضمینی برای تجارت شماست و از اینرو مانع از بروز جنایات و حملات می شود.
زهرا امیری
1396/6/29
زاویه عریض میدان دید دوربین مدار بسته ۲

مطلب زیر در ادامه مقاله قبلی درباره زاویه عریض میدان دید در دوربین های مدار بسته گردآوری شده است.

پیکسل با تضمین عناصر عمیق تر و اشیاء روی لبه با حداقل تصویر گسترش می یابد. ما تجربه کردیم لنزهای طولانی تر دوربین مدار بسته اجازه کنترل از راه دور طول کانونی را دارند اما تغییر طول کانونی به کندی روی می دهد و تمرکز دوباره ای برای داشتن مزیت کاربردهای مشاهده از راه دور ایجاد می کند.

مزایای استفاده از لنزها با زاویه عریض در دوربین مدار بسته

یکی از مرایای لنز ها با زاویه عریض پرتو افکنی کوتاه است یعنی تمرکز خودکار از راه دور سریعتر انجام می شود و تناسب زاویه گسترده تر PTZ به خوبی دوربین های متمرکز خودکار از راه دور با زوم موثری گسترش می یابد. عریض بودن عرض و طول انتهایی، تمرکز سریعتری دارد، فاکتور مرزی کاربردهایی برای تثبیت دوربین مدار بسته دارند و در زمان حقیقی رویدادها را پیگیری می کنند.

همانطور که گفتیم انتخاب لنزها نیاز به توجه جدی دارد و زوایای متفاوت باید اهداف نواحی دیگر را همپوشانی کرده و بهترین نتایج عملیاتی را ایجاد کنند، برای مثال دوربین هایی با رزولوشن عالی (۴k/5MP) بهترین عملکرد را با لنز های پیشنهادی ۱۰۰ درجه ای میدان دید در حضور نور کافی ایجاد می کنند، در حالیکه سنسورهای رزولوشن پایین تر با زمینه های باریک تر طول کانونی ۱/۳ اینچی نتایج عالی برای شما به وجود می آورند.

برای تمامی اینها اهمیت عملکرد دوربین مدار بسته با حس اجرای لنز های این نوع دوربین ها مشکل است.

امروزه بیشتر لنزهای این نوع دوربین ها ساخته و طراحی می شوند. نصابان، گردآورندگان، مشاوران و کاربران نهایی باید به یاد داشته باشند انواع دوربین مدار بسته با کیفیت مشابه و تنظیمات ایده آل، همیشه لنزهایی با عملکرد متفاوت خواهند داشت.

در این دو مقاله سعی کردیم درباره مزایا و معایب لنز های دوربین مدار بسته با زاویه عریض و پهن صحبت کنیم.
زهرا امیری
1396/6/29
زاویه عریض میدان دید دوربین مدار بسته ۱

به شما توصیه نشده از لنزهای زاویه پهن برای کاربردهای دوربین مدار بسته نظارتی خود استفاد کنید؟ آیا مزایا و معایب لنزهای پهن و عریض دوربین مدار بسته را می دانید؟

لنزهای زاویه پهن، انحراف کروماتیک با مانع زیاد و سطح صاف زاویه ای ایجاد می کنند. اگر نیاز به شناسایی دارید باید لنز خیلی نزدیک به شی باشد. چالش های دید با لنز زاویه پهن دوربین مدار بسته کاملا اثبات شده است، به شما توصیه می کنیم حوزه هدف عملیاتی خود را پوشش دهید. برای مثال زاویه ۱۳۰ درجه دید ممکن است فوق العاده هیجان انگیز باشد و شامل حجم زیادی از اطلاعات باشد اما اگر بخش بزرگی از این جزئیات شامل دیواری های مجاور ساختمان، شاخ و برگ درختان خیابان و فقط نمایی از آسمان باشد، بهتر است میدان دید باریک تری با تمرکز بیشتر روی پیکسل ایجاد کنید.

لنزهای زاویه پهن برای کاربردهای ویدئویی دوربین مدار بسته نظارتی بزرگ هستند و می توانند لبه های دوتایی داشته باشند. برای مثال، با لنزهای پهن با فاصله کانونی بیش از حد بالا فقط باید همه چیز را متر کنید، تقریبا هر چیزی در صفحه نمایش متمرکز خواهد شد- این امر می تواند مزیت باشد و برای عملیات ها در کاربردهای زنده انحراف ایجاد کند. موارد دیگری که اپراتورها نیاز دارند با زاویه دید عریض مدیریت شوند. وقتی همه چیز پهن است و تمرکز روی صفحه نمایشی دوربین مدار بسته عمیق است، محتوای صفحه نمایشی با عمق دامنه و فاصله مابین اشیاء قضاوت را سخت تر و سخت تر می کند.

زاویه لنزها آگاهی زیادی از شرایط ارائه می دهد و به اپراتورها و بازرسان اجازه پیروی از رویدادهای آشکار را می دهند، راحت تر از اینکه بتوانند مابین زوایای دید ۴ جهش داشته باشند و دارای صفحات نمایشی دوربین مدار بسته عریض و عمیقی باشند.
زهرا امیری
1396/6/29
ردیابی حرکت در سیستم دوربین مدار بسته ۳

مزاحم می تواند هشدار دهد و هشدار باید خارج از دید دوربین مدار بسته قبل از نمایش باشد. اپراتور فقط صفحه نمایشی سیاه را می بیند و نسبت به آنچه بعدا انجام می شود اطمینان کافی ندارد. برای غلبه بر این موضوع زمان بررسی، بسیاری از سیستم های VMD دوربین مدار بسته تصاویر متوالی با یک یا دو فریم گرفته می شوند.

این اولین دید روی صفحه نمایشی قبلی است. اپراتور ممکن است صفحه اولیه هشدار را با جزئیات بیشتر بررسی کند.

اصل عملیاتی VMD در دوربین مدار بسته

در توصیفاتی که به دنبال مرجع برای فریم ویدئو ایجاد می شود. برخی سیستم ها از فریم ها و برخی از فیلدها استفاده می کنند، برخی از این سیستم ها می توانند مابین هر دو انتخاب شوند. این موضوع برای دستگاه های ذخیره به کار می رود.

ردیابی ویدئو متحرک روش الکترونیکی است که در میدان دید دوربین مدار بسته تغییر می کند. در ساده ترین شکل با ذخیره روی یک فریم اطلاعات ویدئویی و مقایسه فریم بعدی قابل حصول است. تغییر ردیابی شده در ولتاژ ویدئویی متفاوت می باشد و در واقع باعث تغییر روشنایی در صفحه نمایش می شود. هشدار تا زمانیکه فریم بعدی تغییر را تایید کند، نادیده گرفته می شود یا نه، اگر به عنوان یک تغییر روشن درون صفحه نمایشی در نظر گرفته شود سپس هشدار ایجاد می شود. این موضوع باعث تماس نزدیک و فعالسازی دستگاه هشدار دوربین مدار بسته می شود یا باعث می شود سوئیچر دوربین مدار بسته ای را انتخاب کند که حرکت را ردیابی می کند. مدلسازی فرایند ممکن است حدود یک پنجم ثانیه و یک ثانیه برای ردیابی تغییر وابسته به تغییر روشنایی برای مزاحم زمان گیر باشد. هرچند مزاحم ممکن است انسان یا موش باشد. سیستم نمی تواند تمایزی مابین آن دو ایجاد کند. بعلاوه زمان هشدار نمایش داده شده روی صفحه نمایشی می تواند خارج از دید باشد، چنانچه صفحه نمایشی بطور مداوم ضبط شود حتی می تواند مرور شود اما این مرور ممکن است در اقدام به عمل موثر باشد.
زهرا امیری
1396/6/29
ردیابی حرکت در سیستم دوربین مدار بسته ۲

کارکرد اولیه سیستم VMD برای خلاصی اپراتورها از استرس ناشی از مشاهده یک تصویر یا چندین تصویر اطلاعاتی است که برای مدت زمان زیادی تغییر نمی کند. سیستم VMD قادر به مشاهده کلیه دوربین ها در سیستم اش می باشد و فقط زمانی واکنش نشان می دهد که فعالیت مشکوکی مشاهده کند. در مدت زمان عدم فعالیت اپراتور می تواند با دیگر وظایف ادامه یابد و امنیت واکنش سریع دوربین مدار بسته به رویداد را ایجاد کند. حتی اندازه سیستم را با استفاده از هشت دوربین مدار بسته متعادل ساخته باشد باز هم احتمال مشاهده برای اپراتور وجود دارد. هشت صفحه نمایشگر نمی تواند با درجه تمرکز بیش از بیست دقیقه تداوم یابد. اگر صفحات نمایشی برای توالی تنظیم شوند فعالیت روی هفت دوربین مدار بسته بیشتر زمان را از دست می دهد و کاملا برای ردیابی مزاحمین بی تاثیر است. اگر مانیتور ها به طور متوالی قرار گیرند، وظیفه ردیابی مزاحمین غیرممکن شده و کار تکنولوژی تمام است.

ایده سیستم های VMD این است که پردازشگر به مشاهده تمامی دوربین ها در سیستم ادامه دهد. در طول این مدت اپراتور دوربین مدار بسته یا توالی، آنها را با استفاده از سیستم سوئیچینگ انتخاب می کند. این سیستم ممکن است شامل مانیتور اضافه به سیستم VMD شود و صفحه نمایش سیاهی را نشان دهد. وقتی فعالیت در هر دوربین مدار بسته ای روی می دهد، سیستم VMD آن را به عنوان مزاحم بررسی می کند، هشدار دوربین فورا به مانیتور سیاه سوئیچ شده و هشدار اپراتور را در قالب آلارم نمایش می دهد.

توجه اپراتور فورا روی پوشش دهی هشدار معطوف می شود. بررسی مزاحم می تواند رویدادهای بعدی را از تنظیم در آورد برای مثال گیرنده ویدئویی به ضبط کننده واقعی و تنظیم سیستم سوئیچینگ ماتریس به شکل متوالی تا از طریق سری های مشخص دوربین مدار بسته تنظیم شود. از اینرو اپراتور می تواند صفحه نمایشی را تجزیه و تحلیل کند و اقدام به عمل نماید.
زهرا امیری
1396/6/29
ردیابی حرکت در سیستم دوربین مدار بسته ۱

برای ردیابی سارقین، مزاحمین و مجرمین با استفاده از دوربین مدار بسته روش های زیادی وجود دارد:

هشدار های مزاحم
ردیاب های نصب شده
لرزش های مخفی یا دستگاه های میدان الکترونیکی
دستگاه های مادون قرمز فعال
دستگاه های مادون قرمز غیرفعال
دستگاه هایی با تکنولوژی امواج مغناطیسی
دستگاه ردیابی ویدئو متحرک
در این مقاله به تشخیص حرکات ویدئویی دوربین مدار بسته می پردازیم که علاوه بر بررسی مزاحمین می تواند به عنوان بخشی از سیستم مدیریت ساختمانی استفاده شود. تشخیص تصویر متحرک دوربین مدار بسته به عنوان سیستم مستقلی با دیگر سیستم های بررسی یکپارچه می شود. در جهان واقعی دستگاه های بررسی هیچ هشدار اشتباهی را ارائه نمی کنند و ۱۰۰% هشدار ها هوشمند هستند. متاسفانه این کلمه چندان ایده آل نیست و کمی سازگاری در این مورد لازم است. سازگاری باید به شکل موثر کاهش یابد و در سطح قابل قبولی باشد که امکان حصول اهداف با استفاده از دوربین مدار بسته امکان پذیر باشد.

دو نوع هشدار در دوربین مدار بسته وجود دارد؛ هشدار هوشمند و نادرست

بعضی اوقات ذکر هشدار جعلی باعث عدم توصیف هشدار و خرابی سیستم می شود. فقط به عنوان هشدار نادرست در نظر گرفته می شود زیرا سیستم دوربین مدار بسته به دلیل واضح و مشخصی هشدار داده است. هشدار هوشمند با نبوغ انسانی در اثر حرکت شخص یا وسیله نقلیه برای بررسی میدان و ایجاد تداخل در سیستم هشدار دوربین های مدار بسته ایجاد می شود. یکی از سنجش های موثر سیستم “درجه هشدار نادرست”(FAR) است. این نسبت نادرست هشدار ها برای مقیاس زمانی هستند. سطح FAR بستگی به توجهات سایت محلی دارد و هدف آن حداقل کاهش بدون از دست دادن هشدار های واقعی است. سنجش دیگر احتمالا بررسی درجه (PD) است. طوریکه نسبت ردیابی در تست های کنترل شده موجود باشد.
زهرا امیری
1396/6/28
انتخاب لنز دوربین مدار بسته
بیشتر شرکت های فروش اینترنتی دوربین مدار بسته برای اینکه بتوانید سریعا تشخیص دهید تصاویر ضبط شده متناسب با اهداف شما نیستند، اطلاعات کافی در اختیارتان قرار نمی دهند، در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا بدانید هنگام انتخاب سیستم امنیتی چه باید بکنید.
بزرگترین مشکل در نصب دوربین مدار بسته انتخاب نادرست لنز است. برای تشخیص یک شخص ۱.۷ متری روی یک دوربین مدار بسته استاندارد باید ارتفاع صفحه نمایشی حداقل ۵۰% باشد. (استانداردهای بررسی و مشاهده به اندازه کافی برای تشخیص شخص به سادگی امکان پذیر نیستند)
برای مشاهده شخصی در صفحه نمایشی ۵۰% شما فقط می توانید منطقه عریضی از دو فضای کار پارک را ببینید. معروف ترین لنزهای خریداری شده از سوی مشتریان لنز ۳.۶ mm است. زاویه واید ۷۰% مشاهده می شود و می تواند تشخیص چهره ۳.۲ متری فراهم کند. از اینرو اگر در ارتفاع ۵ متری مستقر شود بستگی به مزاحم دارد که نردبانی جلوی دوربین مدار بسته گذاشته و از آن بالا برود تا بتوانید چهره اش را تشخیص دهید. در کل لنز ۳.۶mm شما را قادر می سازد شخص را مشاهده و بررسی کنید.
با فاصله دوربین مدار بسته بازی کنید و لنزهایی را انتخاب کنید که تشخیص چهره به خوبی انجام می دهند. جاییکه احتمال استفاده از لنز کانونی متنوع (یعنی ۵-۵۰mm) وجود دارد تطبیق دید در زمان نصب ساده تر می شود.
برای یافتن لنزی که دقیقا مد نظرتان است توصیه می شود از ابزار محاسبه لنز، از میدان دید ماشین حساب (FOV) استفاده کنید.
انتخاب میلی متری لنزها مطابق اندازه منطقه محاسباتی است. FOV برای کمک به تعیین درست انتخاب لنز پیش از نصب به کار می رود. این ماشین حساب با مرور اندازه منطقه به لنزها با وارد کردن مقدار آن اندازه نهایی لنز انتخابی را به شما می دهد.
با اطلاعات ارائه شده نباید مشکلی در انتخاب لنز داشته باشید و در نهایت دوربین مدار بسته مناسبی را انتخاب خواهید کرد.
زهرا امیری
1396/6/28
دوربین مدار بسته یا دزدگیر

یکی از مشکلات موجود در محیط های روستایی و خیلی از مکان های داخل شهری عدم حضور دوربین مدار بسته است و به این دلیل پیگیری مجرمین به مراتب سخت تر از شهرهاست. فاکتورهای بسیاری موجود است که نشان می دهد دوربین مدار بسته بهتر از دزدگیر است.

آیا دوربین مدار بسته بهتر از دزدگیر است؟

دوربین مدار بسته مانند یک ردیاب عمل می کند، هرچند بدون مشاهده از راه دور، فیلم گرفته شده از این نوع دوربین ها می تواند به طور پیش فرض به عنوان شاهد سناریو استفاده شود وقتی مزاحمین به راحتی نمی توانند با وجود چنین دوربین های امنیتی ردیابی شوند.

بسیاری بر این باورند دزدگیر فقط سیستمی برای زنگ زدن و هشدار دادن است، اما دزدگیر ویژگی های دیگری نیز دارد اینکه قابل مشاهده بوده و زمانیکه هشدار دزدگیر فعال است، زنگ خطر آن افزایش می یابد، مشاهده از راه دور می تواند سطح خطر را ارزیابی کند و در صورت لزوم و در حالت اورژانسی به سرویس های سرقت و جنایت موارد را اعلان کند.

در کل بخش بزرگی از شغل های یکپارچه امنیتی برای ارزیابی سطح امنیتی نیازمند استفاده از سیستم های نظارتی هستند. راه حل های متفاوتی وجود دارد فراتر از دوربین مدار بسته تلویزیونی و دزدگیر، دانش و مهارت امنیت حرفه ای را به انتخاب موثر توصیه می کند. با ایجاد پیوستگی میان دوربین های مدار بسته و دزدگیر ها شاید بتوانیم از هر دو ویژگی برای دستیابی به امنیت استفاده کنیم.

در نظر گرفتن نیازهای امنیتی منحصربفرد و اهمیت برابری با مشاهده از راه دور این است که هم دوربین مدار بسته تلویزیونی و هم دزدگیر می تواند تاثیر زیادی داشته باشند.

با امکان مشاهده از راه دور انواع دوربین های مدار بسته به شکل موثر اندازه گیری شده و در حقیقت مانع از هر نوع جنایت و سرقت می شود.
زهرا امیری
1396/6/28
تنظیمات دوربین مدار بسته

چطور تنظیمات دوربین مدار بسته را به گونه ای انجام دهیم که بهترین تصویر احتمالی را به ما نشان دهد؟

برای اینکه بتوانید تصویر را با جزئیات کامل دریافت کنید نیاز به پیکسل های کافی دارید، مفهوم اساسی برای نصب دوربین مدار بسته که باید آن را بفهمید.

بدون داشتن پیکسل کافی در صورت چطور می توانید تصویر مجرم ضبط شده توسط دوربین مدار بسته را تشخیص دهید به شرح دو تصویر گرفته شده از دوربین مدار بسته اچ دی می پردازیم.

تصویر سمت چپ ۵۵۰ پیکسل با زوم روی آن تصویر به اندازه ۲۸۵ پیکسل می شود (یعنی نصف پیکسل خود تصویر)

تصویر سمت راست نوع بزرگ شده آن است و شما می توانید با محدودیت های تصویر قبلی مقایسه کنید، دوربین مشابه، زوم لنز مشابه، این تصویر با فتوشاپ دستکاری نشده است و توسط دوربین مدار بسته تلویزیونی قابل مشاهده است.

در نظر بگیرید جسم شما در حال حرکت است برای توضیح این موضوع از تست صورت استفاده می کنیم: نمونه تصویر گرفته شده دیافراگم ۱/۳۰ دوربین با تناسب کامل است و سمت چپ دوربین تنظیم شده است. تصویر سمت راست دیافراگم را تا ۱/۱۲۵s کاهش می دهد.

پیش فرض دوربین مدار بسته تصویر تاری را ارائه می دهد و جزئیات تصویر به خاطر حرکت جسم کاملا محو است. تقریبا هیچ یک از تنظیمات به درستی انجام نمی شوند به یاد داشته باشید که به شکل طبیعی حساسیت تصویر در شب کاهش یافته و به شما اطمینان می دهد نور کافی وجود دارد.

صوت ایجاد شده توسط دوربین با نور کم در کشمکش است و می تواند جزئیات تصویر را با نور خوبی حفظ کند.

دوربین آنالوگ با وجود رشد ویدئو های IP و SDI معروف تر است. کابل Cat6 در جهان از Baluns استفاده می کند که برای ویدئو آنالوگ کاربرد متداولی دارد اما شفافیت تصاویر را از بین می برد.
زهرا امیری
1396/6/28
صفحات نمایش دوربین مدار بسته ۲

تصویر در تصویر، سیستم ساده ای است که یک صفحه نمایش می تواند به دیگری افزوده شود. خروجی های به کنترل کننده اجازه می دهند یک دوربین مدار بسته را به عنوان صفحه اصلی طراحی کند. دوربین دیگر به عنوان تزریق تصویر دیگر طراحی می شود. تصویر چسبیده شده ممکن است در موقعیت خود قرار گرفته یا هر جای دیگری روی صفحه نمایش نشان داده شود. معمولا دوربین مدار بسته، تصویر را به صورت فول اسکرین نمایش می دهد.

کنترل های نرمال برای تصاویر چسبیده به هم این موارد هستند: اندازه عمودی، اندازه افقی، موقعیت افقی و موقعیت عمودی. توجه کنید که فقط تصویر چسبیده شده ممکن است تغییر کند، پس زمینه دوربین مدار بسته معمولا به صورت فول اسکرین نمایش داده می شود. توجه کنید جایی که تصویر چسبیده شده آنالوگ است، دوربین ها نیاز به همزمان سازی دارند. این موضوع می تواند از ژنراتور همزمان بیرونی یا دوربینی که می تواند به صورت همزمان تصویربرداری کند، استفاده شود.

انشعابات صفحه نمایشی دوربین مدار بسته

این انشعابات مشابه افزونه تصویر به تصویر هستند که صفحات نمایشی هر دو دوربین مدار بسته می تواند با ایجاد یک ترکیب مفید تطبیق یابد. انشعاب صفحه نمایشی به ترکیب دو دوربین اشاره دارد. انشعاب می تواند به شکل افقی یا عمودی مرتب شود. درجه همپوشانی دوربین می تواند منطبق بر صفحه نمایشی باشد. انشعابات صفحه نمایشی نیازمند دوربین هایی برای همزمانی است.

انشعابات صفحات نمایشی چهارگانه همانطور که از نامش پیداست تصویر چهار دوربین مدار بسته را روی یک صفحه نمایشی نشان می دهد. اکثر این انشعابات تصویر دیجیتالی نامناسبی را پردازش و به تصویر می کشند. به این معنی که لزوما همزمانی دوربین ها و تصاویر دیجیتالی در یک چهارم تصویر به صورت فشرده نمایش داده می شوند.

ویژگی هایی که ممکن است برای انشعابات صفحه نمایشی چهارگانه در دسترس باشد برای بررسی مدل های بخصوص ضروری است.
زهرا امیری
1396/6/28
صفحات نمایش دوربین مدار بسته ۱

هر دوربین مدار بسته ای که از بیش از دو سیگنال ویدئویی ترکیب شده باشد، از لحاظ تکنیکی سیستم ویدئویی چندگانه نامیده می شود. اشاره به تجهیزات مرکبی که می تواند به طور همزمان هشت یا بیش از این تعداد سیگنال را با هم ترکیب کند، چندان شگفت انگیز نیست از طرف دیگر آنها به انشعابات صفحه نمایشی و انشعابات چهارگانه شناخته می شوند.

موقعیت های زیادی برای نمایش یک دوربین مدار بسته روی مانیتور داریم. برای مثال اگر حادثه ای اتفاق بیافتد، شاید مطمئن نباشید که کدام تصویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته اصلی است. با سوئیچ ساده دستگاه، مرور همه دوربین های مدار بسته که به ترتیب ضبط شده اند خسته کننده است و احتمال از دست دادن اطلاعات قبلی نیز وجود دارد. هرچند اگر دوربین ها به طور همزمان ضبط شوند و توانایی نمایش همزمان را داشته باشند مرور کردن و یافتن توالی این رویدادها بسیار راحت تر انجام می شود. بعلاوه، در حقیقت هیچ اطلاعاتی از بین نمی رود و صحنه های مرتبط می توانند با تصاویر فول اسکرین کاملا تجزیه و تحلیل شوند.

نمایش آنالوگ و دیجیتال دوربین مدار بسته

تصویری که مستقیما از دوربین مدار بسته بدست آمده و روی مانیتور نمایش داده می شود نمایش آنالوگ صفحه نمایشی است. اطلاعات تصویر مستقیما به سیگنال ویدئویی تبدیل می شوند و در صفحه مانیتور نمایش داده می شوند. شفافیت تصویر بستگی به کیفیت، لنز، سیستم انتقال و مانیتور دوربین مدار بسته دارد.

برای نمایش ضبط بیش از یک تصویر لازم است سیستم ها، سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کنند که به نام تبدیل آنالوگ به دیجیتال معروف است. بعد از پردازش سیگنال از مانیتور نمایش داده شده به آنالوگ برمی گردد. صدا هم می تواند به سیگنال افزوده شود. همچنین کیفیت نهایی بستگی به رزولوشن برحسب تعداد پیکسل های سازگار با اطلاعات دیجیتال دارد.

در ادامه مبحث فوق در مقاله بعدی درباره تصویر در تصویر و انشعاب صفحات می پردازیم.
زهرا امیری
1396/6/27
دوربین مدار بسته هوشمند و اینترنت ۴

در ادامه مقالات قبلی در این مقاله به دوربین مدار بسته به عنوان منبعی از اطلاعات بزرگ نگاه می شود.

مطابق محققین بازار، ویدئو حالا به سرعت نوع داده در جهان رشد می کند و ویدئوها و تصاویر گرفته شده توسط دوربین مدار بسته امنیتی و نظارتی بدون کوچکترین دلیلی تعمیم می یابند. در حالیکه حدود گسترده ای از اطلاعات جهت اهداف امنیتی به کار می روند به عنوان منبع هوش تجاری استفاده می شوند.

هرچند، هنوز چالش قابل توجهی برای مدیریت موثر و استفاده از خروجی ویدئو اطلاعاتی تهیه شده از دوربین های مدار بسته وجود دارد. ما انتظار داریم سرمایه گذاری بیشتر روی ابزارها، هوش قابل تعقیبی از اطلاعات بزرگ سیستم های امنیتی را تولید کنند.

این تکنولوژی می تواند ساختاری را حول و حوش مقادیر گسترده ویدئویی اطلاعات و کمک به فهم بهتر الگوها و گرایش های قابل توجه ایجاد کند. در این سالها برای پیشرفت و استفاده بیشتر از سیستم دوربین مدار بسته ویدئویی برای پژوهش اطلاعات بزرگ به منظور جلوگیری از رویدادهای مرتبط در جستجوی افراد، موقعیت ها هستیم.

تکنولوژی بی سیم زندگی ما را به روش های زیادی از موبایل به وای فای انتقال داده است. مزایا و تسهیلات مشاهدات امنیتی از راه دور از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها صورت می گیرد. سیستم دوربین مدار بسته نظارتی ویدئویی برای دوربین شبکه ای به طور کلی از طریق دستگاه های موبایل مدیریت می شوند.

بجز استفاده بیشتر از تکنولوژی بی سیم در دوربین مدار بسته امنیتی و نظارتی خصوصا به عنوان افزایش و بهینه سازی تجاری و بهبود تجربه مشتری به کار می رود.

اپراتورهای امنیتی اشتیاق سیرنشدنی برای شفافیت بیشتر و جزئیات در تصاویر تولید شده با سیستم دوربین مدار بسته نظارتی دارند. این نوعی سازگاری هوشمندانه باعث رشد تجزیه و تحلیل ویدئویی می شود.

همانطور که در این چهار مقاله خواندید، استفاده از دوربین های مدار بسته و ارتباط آنها با اینترنت مهمترین منبع دسترسی بسیاری از افراد به اطلاعات بزرگ است.
زهرا امیری
1396/6/27
دوربین مدار بسته هوشمند و اینترنت ۳

IOT با ترکیب این سیستم به شکل یکپارچه دستگاه های مجزایی نظیر دوربین مدار بسته نظارتی، ردیاب های دود، دستیابی به پنل های کنترل و بلندگوها را فراهم کرده است.

نتیجه استفاده از موارد امنیتی ایجاد هدف برای داده مفید است تا قابلیت مشاهده از سوی دیگر دستگاه های متصل را داشته باشد. این اتصال مابین دوربین های مدار بسته و کاربران نهایی با آگاهی کامل محیطی در عرض موقعیت های متعدد ایجاد می شود.

ارتباطات محوری دسته بندی می شوند و بلندگوهای دوربین مدار بسته IP و کنترل کننده ها را قادر می سازند نه فقط از IOT استفاده کند بلکه گامی به سمت ساختمان های هوشمند بردارد.

با افزایش مقدار داده تعمیم یافته با اشتراک روی شبکه، در بسیاری موارد ذخیره و دستیابی از طریق مدل های محاسباتی ابری در حمایت از همه این اطلاعات تاثیرگذار است.

تکنولوژی های جدید و روش های ارتقا امنیت سایبری برای شبکه بندی و سیستم های امنیتی ابری خصوصا در سیستم دوربین مدار بسته پدیدار می شوند. محافظت از آسیب پذیری، حک شدن ضروری است و جنبه مهم امنیت فیزیکی و نظارت راه حل هایی هستند که طراحی و اجرا می شوند.

محاسبه ابری در مورد بخش صنعتی به شکل دهی امنیت و نظارت می پردازد. امنیت می تواند به عنوان سرویس از راه دور مدیریت شود، ارزش انسانی و منابع سرمایه نیاز بیشتری به مشاهده دارند. دسترسی به دوربین مدار بسته امنیتی از راه دور بیشتر از سوی کابران نهایی درخواست می شود که می خواهند توانایی مشاهده اموال و رویدادها بدون حضور فیزیکی داشته باشند.

ذخیره ابری جنبه مهم دیگر از سیستم دوربین مدار بسته است که در این مدل تاثیر بیشتری دارد. حجم بیشتر اطلاعات می توانند هزینه بهره وری و امنیتی داشته باشند و تسهیلات شدیدتری را ایجاد کنند، به کاربران اجازه دهند با نصب دوربین مدار بسته، آرشیو ویدئویی و همراهی اطلاعات برای دوره های طولانی تر و بهبود دسترسی داشته باشند.
زهرا امیری
1396/6/27
دوربین مدار بسته هوشمند و اینترنت ۲

در ادامه مقاله قبلی به بحث اعتیاد به IOT (اینترنت اشیاء) و تکنولوژی های هوشمند و لزوم استفاده از دوربین مدار بسته در این میان می پردازیم.

سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته IP ناچار جایگزین سیستم های آنالوگ می شوند، امروزه استفاده گسترده تر محصولات امنیتی را خواهیم دید که با رشد اطلاعات ایجاد شده از سوی IOT به اطلاعاتی برای اهداف امنیتی و طیف کاربردها و مصارفشان به یکپارچگی رسیده اند.

IOT به دوربین های شبکه ای اجازه می دهد به طور مستقل بیاندیشند و تصمیمات هوشمندانه برای خود بگیرند. تصویر سازی شبکه دوربین مدار بسته متناظر با انواع بعدی است. دوربین مدار بسته IOT ممکن است توانایی پوشش دادن یکی از جفت های آسیب دیده یا مانع شونده را داشته باشد.

در جهان امنیتی جنبه مهم این گرایش این است که چطور اجزاء برای حل چالش قابل لمس کار می کنند. اول از همه سیستم های دوربین مدار بسته امنیتی به راحتی طراحی، نگهداری و استفاده می شوند.

برای افزایش تکنولوژی IOT نیاز به دانش عمیقی از سوی عرضه کنندگان داریم؛

۱) چطور هر ویژگی یا اجزا با هم کار می کنند؟

۲) آیا می توانیم راه حلی را طراحی کنیم که بتواند برای حل چالش های ویژه استفاده شود؟

۳) آیا توانایی ارسال به عنوان یک پیشنهاد یکپارچه با ارزش زیاد و مجموعه ای از بخش ها را دارد؟

درست است که راه حل های امنیتی فراتر از بنیان این دوربین ها هستند. براستی، IOT آنقدر گسترده است که مرزهای سنتی بخش امنیتی را به راحتی مشخص کند. شبکه دوربین مدار بسته می تواند برای مدیریت اطلاعات ساختمانی، تجارت هوشمند در خرده فروشی و حتی جهش به پژوهش های علمی با تجزیه و تحلیل واقعی الگوهای ترافیکی و ازدحام جمعیت نیز استفاده شود.
زهرا امیری
1396/6/27
دوربین مدار بسته هوشمند و اینترنت ۱

امروزه وارد جهانی شده ایم که بیلیون ها دستگاه توانایی جمع آوری و انتقال داده از طریق اینترنت را دارند. در این میان بازار دوربین مدار بسته هوشمند نیز رونق خود را دارد. اعتیاد به IOT (اینترنت اشیاء) و تکنولوژی های هوشمند گام شگفت انگیزی است که از خودروسازان گرفته تا شرکت های وسایل خانگی امیدوارند از این تکنولوژی نهایت استفاده را داشته باشند.

با وجود اعتیادی که بشر به تکنولوژی هوشمند دارد همچنان پیشرو استفاده از دستگاه های امنیتی و انواع دوربین مدار بسته برای دستیابی به اطلاعات مجزاست و به شکل فزاینده به ارزیابی تغییرات تکنولوژی IOT از طریق اصول مشخص می پردازد. راهنمای تجاری امروزه روی بهره وری و کارایی و تعمیم و بازگشت به سرمایه گذاری تمرکز می کند. راه حل های بازرگانی IOT در فضای سرمایه گذاری کشش ایجاد خواهد کرد و تجارت با استفاده از تکنولوژی این نوع دوربین مدار بسته، هوشمند خواهد شد و شروع به پرداخت اطلاعاتی خواهد کرد که دستگاه های IOT آنها را ایجاد می کنند.

این تکنولوژی در قالب ارزیابی امنیت فیزیکی به ما نمایش داده می شود. مصرف کننده و تاثیر عمیق تکنولوژی IT روی ابتکار و تغییر با امنیت صنعتی، دوربین مدار بسته تلویزیونی اچ دی، اچ ۲۶۴ قیاسی و جریان برق روی اترنت؛ مثال های قابل توجهی هستند. به ما خاطر نشان می کنند اینترنت اشیا، انشعاب های عمیقی روی صنعت نظارت ویدئویی و امنیتی ایجاد می کنند.

ارتباطات محوری در سال ۱۹۹۶ پیشتازی دستگاه IOT را شناسایی کردند وقتی اولین شبکه دوربین مدار بسته مربوط به امنیت صنعتی راه اندازی شد و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته جزر و مدی فراتر از امنیت ایجاد کرد.

قابلیت سیستم های IP نوع دیگری از سیستم دوربین های مدار بسته در حال نمایش است و عرضه کنندگان همچنان در حال کشف راه های جدید برای افزایش جریان برق، انعطاف پذیری و رسیدن به این اتصالات هستند.
زهرا امیری
1396/6/27
دوربین مدار بسته نظارتی در انبار کالا

تسهیلاتی نظیر انبار کالا و گمرک بیشترین سود را از سیستم نظارتی دوربین مدار بسته می برند و می توانند چالش حفاظت و امنیت را کاهش دهند یا کاملا از بین ببرند. موقعیت استراتژیک دوربین مدار بسته امنیتی می تواند به مدیران انبار و مالکان امکان تمرکز روی این مناطق پر ریسک را بدهد و آمار سرقت و جنایت در این مکان ها را کاهش دهد.

مزایای استفاده از دوربین مدار بسته امنیتی برای انبار کالا

دوربین ها می تواند به دو حالت پنهانی یا کاملا مشخص نصب شوند، توجه داشته باشید نصب این دوربین در هر حالتی تاثیر بزرگی در تولید نهایی هر کارخانه و تجارتی خواهد داشت.

سیستم دوربین مدار بسته نظارتی سالهاست که مانع از فعالیت جرم و جنایت شده است. حتی زمانیکه ناظرین این دوربین ها به شکل فعالانه قادر به رصد آنها نبودند. امکان مشاهده از راه دور با استفاده از شبکه ضبط ویدئویی برای پخش و تکثیر فیلم نظارتی در اینترنت برای این تکنولوژی وجود دارد. با استفاده از دوربین مدار بسته نظارتی در انبار کالا، هزینه های استخدام افسران امنیتی قطع می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های این نوع دوربین ها پوشش ۲۴/۷ نظارتی است. احتمالا شما انبار کالا را قفل می کنید و حتی به سیستم دزدگیر وصل می شوید فقط سیستم دوربین مدار بسته نظارتی می تواند تصویر کسی که وارد انبار شده را بگیرد. با ترکیب سیستم های نظارتی با نظارت صوتی توانایی مشاهده رفتار کارمندان خود را دارید و این کار بازخورد مناسبی از عملکرد پرسنل به شما خواهد داد.

همانطور که اشاره کردیم با نصب چنین سیستم های نظارتی می توانید تاثیر مثبتی روی بیمه پرسنل داشته باشید و در صورت وقوع هر نوع خسارت جانی و مالی با بررسی دوربین ها از هزینه های سنگین درمانی که شاید شما به عنوان کارفرما اصلا مقصر رویدادش نبودید، در امان بمانید.

با نصب و راه اندازی این سیستم ها در انبار کالا علاوه بر بهبود تجارت با آسودگی به کار و کسب خود بپردازید.
زهرا امیری
1396/6/26
ویژگی های متفاوت دوربین مدار بسته

تکنولوژی دوربین مدار بسته تلویزیونی در کنار مصرف کننده های الکترونیکی شبیه دوربین های ضبط کننده و دوربین های دیجیتالی پیشرفت سریع تری دارد و شاید درک افراد از سرعت پیشرفت انواع دوربین ها از دریای آنالوگ به اقیانوس عمیق این تکنولوژی، کمی ضعیف باشد.

CCD یا CMOS؟

شبیه سازی یا سنسور درون و جلوی دوربین مدار بسته توسط چیپ های CCD یا CMOS صورت می گیرد. برای مثال CCD ها با استفاده از روش «انتقال میان سطرها» ارزان تر است و می تواند ورقه های عمودی را در تصاویر اطراف نقاط روشن نور نشان دهد. فریم دوتایی آنها کمی گران است، چیپ های CMOS می توانند نقش حائل را در پنهان کردن حرکت اشیاء ایفا کنند. به هیچ وجه در جهان واقعی از این ویژگی آگاه نخواهید شد اما خوب است حساسیت نوری، حدود دینامیکی و نسبت سیگنال به صوت و فاکتورهای دیگر در طراحی دوربین مدار بسته مهمتر از تقلایی باشد که روی CCD به جای CMOS انجام می شود.

استانداردهای ویدئویی دوربین مدار بسته

به شکل تاریخی، سنسور استاندارد صنعتی در حد ۱/۴, ۱/۳, ۱/۲, اینچی برای تشخیص استاندارد ویدئویی برای عرض تصویر است.

دوربین مدار بسته دیجیتال چیپ های تصویرسازی بزرگتری را با قابلیت های ویدئویی ارائه می کند. اندازه های مگاپیکسل در حال افزایش هستند و این سیستم های CCTV به عنوان پیکسل های متراکم روی جریان برق کامپیوتر قابل تهیه هستند.

کیفیت بالای لنزهای گرافیکی باید متناسب با رزولوشن خوب و جمع آوری نور مناسب باشد. نقطه مشخص این است که پیکسل بیشتر برای چیپ CCD یا CMOS از اندازه ارائه شده مشخص است، هر پیکسل باید کوچکتر شود. این امر منجر به ظرفیت جمع آوری نور برای هر پیکسل می شود و دوربین مدار بسته سنسور نوری را پیشنهاد می کند.

به عنوان بخشی از این دریای متلاطم تکنولوژی برای اینکه بتوانید از ویژگی و امکانات آن استفاده کنید ناچارید با آن همسو باشید.