نام زیبا
1398/10/23
انتشار جزئیاتی درباره ترور سردار شهید سلیمانی

ان بی سی نیوز در گزارشی به بررسی جزئیات بیشتر درباره چگونگی ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس ایران پرداخت.

پایگاه اینترنتی ان بی سی نیوز گزارش داد آمریکایی‌ها منتظر او بودند. عناصر سازمان اطلاعات جاسوسی آمریکا (سیا) با استفاده از اطلاعات مخبر‌هایی در فرودگاه دمشق، دقیقا می‌دانستند چه زمانی هواپیمای حامل سردار سلیمانی به سمت بغداد پرواز می‌کند. اطلاعات دریافتی از اسرائیل نیز، به تایید این جزئیات کمک کرد.

به محض فرود هواپیمای ایرباس‌ ای ۳۲۰ چام وینگز، جاسوسان آمریکایی در فرودگاه اصلی عراق که محل اسکان نیرو‌های نظامی آمریکا بود، محل دقیق این هواپیما را تایید کردند. سه پهپاد آمریکایی بدون نگرانی از چالشی در حریم هوایی عراق که به طور کامل تحت تسلط آمریکا بود، بر فراز این موقعیت قرار گرفتند. همه این پهپاد‌ها به چهار موشک هلفایر مسلح بودند.

این گزارش درباره نحوه هدف قرار گرفتن سردار سلیمانی توسط آمریکا، مبتنی بر گفتگو‌هایی با دو فرد آگاه که مستقیما در جریان جزئیات این عملیات بوده‌اند و مقامات آمریکایی دیگر است که درباره این عملیات توجیه شده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است: در حالی که پهپادهای آمریکایی برای انجام عملیات آمادگی پیدا می‌کردند، مسئولان آمریکایی در حال مشاهده صحنه استقبال در صفحات نمایش بزرگی بودند (مسئول الحشد الشعبی عراق (ابومهدی المهندس) برای استقبال از سردار قاسم سلیمانی آمده بود) که تمامی این رویدادها ساعت یک بامداد اتفاق افتاده است.

در این گزارش آمده است که صفحه نمایش، جزئیات چهره افراد را به دلیل استفاده از اشعه مادون قرمز، نمایش نمی‌داده است. اما روشن شد که ابومهدی المهندس، نایب رئیس الحشد الشعبی (که از نظر آمریکا متهم به انفجار سفارت آمریکا و فرانسه در کویت در سال ۱۹۸۳ بوده) آنجا حضور دارد.

از سوی دیگر جینا هاسپل، رئیس سیا در مقری در شهر لانگلی در ایالت ویرجینیا و مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا از مکانی دیگر در حال پیگیری عملیات ترور بوده‌اند. عملیات ترور سردار سلیمانی در کاخ سفید نیز در حال پخش بوده، اما ترامپ در آن زمان در کاخ سفید نبوده و در فلوریدا حضور داشته است. صفحات نمایش بزرگ نشان می‌دهد که دو مسئول ارشد (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) وارد خودرویی شده و سایر افراد همراه نیز در خودروی دیگری بودند و خود را سریع به آنان رساندند.

👈بنا بر این گزارش، پهپاد‌های آمریکایی خودرو‌ها را از خروجی فرودگاه تعقیب کرده و خودروی همراهان پیش از خودروی دو فرمانده قرار گرفت.

پس از تأیید میدانی [عوامل نفوذی]، ناظران اتاق عملیات که در مقر فرماندهی نیرو‌های مرکزی آمریکا (سنتکام) در دوحه پایتخت قطر حضور داشتند دستور شلیک چهار موشک به خودرو‌ها را دادند و هیچ کس از افراد هدف، زنده نماند.

سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، فرمانده الحشد الشعبی و تعدادی دیگر از مبارزان و فرماندهان مقاومت جبهه مقاومت طی حمله هوایی ناجوانمردانه نیرو‌های متجاوز و تروریست آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
نام زیبا
1398/10/23
تصمیم داشتم برم ردیف اول نماز بشینم...
بانو رفت دفتر خبرگزاری
از چهارراه ولیعصر تا خ قدس رو مارپیچان رفتم (یعنی اگر تنها نبودم نمیشد رفت)
نماز تمام شد. از درب شرقی رفتم که وارد خیابان انقلاب بشوم
حدود نیم ساعت در همین 50 متر در ازدحام گیر کردم
بناچار از روی نرده ها وارد دانشگاه شدم و از درب غربی
از 16 آذر وارد انقلاب شدم
برگشتنی هم کلی راه اومدم
چون از انقلاب نمی‌شد برگشت
دانشگاه رو دور زدم و سر از میدون فلسطین درآوردم
بعد وارد خ ولیعصر شدم
دیگه از متروی تئاتر شهر که نگم براتون
 
چند قدمی با این آقا هم کلام شدم، گفتم دکتر خیلی جمعیت زیاد است، خوب است بررسی کرد دلایل این استقبال را
گفت حاج قاسم جناحی نبود (جناح آدما رو کور میکند)
بعد گفت بچه های دفاع مقدس به مردم محبت دارند
و گفت حاج قاسم مال همه است(که صدای مداح روی وانت را شنیدیم که
جهت نابودی منافقین خارجی و داخلی صلوات!) دکتر گفت الان در این گردهمایی
بزرگ و متفاوت این منافقین داخلی چه حرفیه که اینا میزنن؟
گفتم اتفاقا یکی از شایعه هایی که مطرح میشود این است که چهارماه
پیش حاج قاسم را با وزیر دفاع امریکا معامله شده! یعنی میخواهند دوستداران
حاج قاسم را مشغول این کنند که منافقین داخلی را پیدا کنند
و اینجوری میخواهند یکپارچگی که شهادت حاج قاسم بدست آمده را از بین ببرند
 
از ایشون که خدافظی کردم یه آقای میانسالی به شوخی به دوستش می‌گفت: چقدر پیرزن اومده!! (اون گُله جا رو راست میگفت)
به هر حال خییلی راه رفتم. به یاد همه بزرگوارانی که دوست داشتند در مراسم تشییع شهیدان باشند و نتوانستند بودم.
 
نکته مهم این بود که مترو جوابگوی حجم مسافرا نبود
مخصوصا قسمت خانم ها
نام زیبا
1398/10/23
قریبا میشه گفت فقط خودمونیم ! خود وبلاگنویسان بیان ! در بهترین حالت و با داشتن یک عنوان جذاب ، فوق فوقش 10 تا کلیک می خوره و بعدش آرشیو میشه ! اگه می خوایم از این صفحه بازدیدکننده خوبی جذب کنیم باید اون رو به بازدیدکنندگان وبلاگ هامون معرفی کنیم . حالا از چه طریقی ، باید روش بحث کرد . پیشنهاد
بنده استفاده از لینک باکس هستش . خود بلاگ بیاد یک صفحه طراحی کنه و
اعضاء رو به عضویت در اون دعوت کنه . هر کی عضو شد و اون کد رو در وبلاگش
گذاشت ، لینکش هم نمایش داده بشه . مطمئنا کارایی چنین ایده ای ، اصلا قابل قیاس با صفحه ی فعلی نخواهد بود . چون با این کار بازدیدکنندگان مون رو به اشتراک میذاریم . حالا
اگه بخوایم ریزتر به ماجرا نگاه کنیم می تونیم این لینک باکس رو موضوع
بندی کنیم یا ترتیبی اتخاذ کنیم که مثلا وبلاگ 1 به وبلاگ 2 یه لینک
پیشنهاد بده اگه وبلاگنویس 2 قبول کرد لینک های دو طرف در وبلاگهای اونا
نمایش داده بشه . بهتر میشه اگه اون لینک ها توسط ارسال کننده لینک قابل
ویرایش هم باشن .
نام زیبا
1395/12/2
نام زیبا