meshkut66666
1398/8/13
🔴 چه‌کار کنیم که همۀ زندگی‌مان لذت‌بخش شود؟

🔸یک گل‌فروش هر روز بارها دسته‌گل درست می‌کند، اما اگر یک‌روز بخواهد برای معشوق خودش دسته‌گلی درست کند، حتماً این‌کار را با انگیزه و نشاط خاصی انجام می‌دهد و بیشتر از همیشه از این کارش لذت می‌برد!

🔸اگر معشوق کسی به او بگوید «یک لیوان آب به من بده!» او از انجام همین کار ساده چه حس خوبی پیدا می‌کند! مهم این است که تو برای چه کسی و در محضر چه کسی این کار را انجام می‌دهی؟ حالا تصور کن که در محضر بزرگترین معشوق عالم هستی!

🔸ما که هنوز عاشق خدا نشده‌ایم چه؟ یک مدت از سرِ «احترام خدا» کارهایت را به‌خاطر خدا انجام بده؛ کم‌کم عاشقش می‌شوی! وقتی عاشق خدا شدی، یک زندگیِ عالی خواهی داشت که از هر لحظه‌اش لذت‌ها می‌بری!

🔸منتظر نباش یک شیرینی خاصی در زندگی‌ات پیدا شود تا لذت ببری؛ کاری کن از همین زندگیِ عادی‌ات خیلی نشاط پیدا کنی! هر کار ساده‌ای را هم «به‌خاطر خدا» انجام بده تا از آن لذت ببری!

👤علیرضا پناهیان
👈متن کامل:
📎 Panahian.ir/post/4055

@Panahian_ir
meshkut66666
1398/6/2
⛔️خبر: ظریف برای دیدار با مکرون به فرانسه رفت این دیدار پشت درهای بسته صورت خواهد پذیرفت!!!⛔️


✅پ ن ۱: این خط و این نشان ؛ اگر اینها تا پایان دولت ، باقیمانده عزت و شرف این مملکت را به باد فنا ندادند ، هر چه میخواهید بگویید!!!

✅پ ن۲: نمیشود که در داخل کشور ظریف را «رسول امین» و از «اولیای الهی» نامید و برجام را «متن مقدس» برشمرد ولی در خارج کشور بر سر تغییر بندهای آن معامله کرد ، آنهم با چه کسانی ؟ با فرانسوی های بدعهد و حُقّه باز!!!

✅پ ن۳: دولت فرانسه بیش از شش ماه است که معترضان خود را به خاک و خون میکشد ولی در کمال ناباوری به منافقین برای راهپیمایی جلو هتل ظریف مجوز داده است!!!
با بی تدبیری عزت پاسپورت ایرانیان را که لکه ننگ کرده اید ،حداقل برای عزت پاسپورت خودتان ، پیش شرط مذاکره را عدم مجوز به منافقین می گذاشتید!!

✅پ ن۴: ذلت این دولت را باید در تاریخ ثبت کرد که ؛ همه طرفها از برجام بیرون آمده اند ولی او تک و تنها اصرار دارد که در آن بماند !!

✅پ ن۵: برخی از دولتیان میدانند برجام بد است، ضرر دارد، خسارت بار است، ولی مثل اینکه اعتیاد به برجام پیدا کرده اند و اگر دائما از آن تعریف نکنند و مذاکره نکنند بدن درد میگیرند!!!

✅پ ن۶: لطیفه روزگار این است که به دولت های اروپایی فرصتهای «۶۰ روزه »میدهند و دائما آنرا تمدید میکنند ولی در سخنرانی ها اعلام میکنند که اگر اروپا برای نجات برجام قدمی بردارد «یک روزه» به عقب برمیگردیم !!!

✅پ ن ۷: از منظر ، هدف این است که چنان مملکت را در باتلاق تعهدات «فرابرجامی» فرو برند که اگر دولت بعدی نیز اراده ی اعاده ی شرف و عزت و استقلال کرد، قادر به اینکار نباشد !!!!.......فتأمل🤔😔
meshkut66666
1397/8/25
...
meshkut66666
1397/8/25
پندي گويا و جامع از امام حسن عسکری علیه السّلام

شما را به تقواي الهي و پارسايي در دينتان و تلاش براي خدا...

meshkut66666
1397/8/19
حلقه وصل:
فكر مي كنيد اين عكس، تصوير چه كسي باشد؟
شهيد سيد مرتضى آويني!
ولي آويني بدون ريش، بدون چفيه، بدون روايت فتح!
فارغ التحصيل معماري و در حال گذشتن از راه طي شده! كامران دوران قهوه و غزاله عليزاده و سيگار و كارل گوستاويونگ!
وقتي آدم ها را فقط با يك چهره كه خودمان مي خواهيم و مي پسنديم معرفي مي كنيم در واقع داريم يك پيام به مخاطب مي دهيم؛ يا اين شكلي هستي يا كلا از دايره خارجي!
يعني اگر اهل سيگار و كافي شاپ باشي هيچ راهي براي پايان و فرجام امثال آويني و همت و بابايي نداري!
وقتي شهيدان سرافراز و افتخار آفرين را هميشه طوري معرفي مي كنيم كه گويي از آغاز كودكي ريش داشته اند و نمازشب مي خوانده اند و مسير رشد و كمال و تغيير و تحولشان را به رسميت نمي شناسيم در واقع داريم راه را بر بقيه مي بنديم!

🆔 @hvasl_ir
meshkut66666
1397/8/19
کلیپی دیدنی و تکان دهنده از تسخیر مریخ
meshkut66666
1397/7/20
✳️
✳️ آشنایی با و در حوزه
🔹 برخی از مهم ترین دانشگاه ها و مراکز علمی جهان غرب که دارای کرسی تخصصی شیعه شناسی هستند و یا دروس مربوط به تشیع، از جایگاه و اهمیت خاصی در آنها برخوردارند، عبارتند از:

1. (بیت المقدس/ رژیم اشغالگر قدس)
www.ol.huji.ac.ir

دانشگاه عبری اورشلیم دارای کرسی تخصصی شیعه شناسی است. «تشیع(ساختار سنتی دنیای اسلام)» و «اندیشمند مسلمان مؤثر سده های میانه: ابن طاووس و کتابخانه اش» و «کلام و فقه در شیعه امامیه» به قلم «اتان کولبرگ» و «کتاب مقدس و تفاسیر آن در شیعه امامیه اولیه» به قلم براشر، از جمله آثار منتشر شده توسط انتشارات این دانشگاه است.

2. (رژیم اشغالگر قدس)
www.haifa.ac.il

توجه این دانشگاه بیشتر بر زبان و ادبیات عرب است و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. یکی از دروس آن «ابوالفرج اصفهانی»(صاحب الاغانی) است.

جهت گیری مقالات و اخبار این دانشگاه به سمت ایران، عراق، لبنان و شیعیان این مناطق است که عناوین بعضی از آنها عبارتند از: حزب الله کیست؟، قبایل عراقی و نظام پس از صدام.

3. (رژیم اشغالگر قدس)
www.biu.ac.il

تمرکز تحقیقات بخش مطالعات عربی ـ اسلامی این دانشگاه و دانشکده زبان عربی، بر مسائل مربوط به ایران به عنوان مدل عینی حکومت شیعه است. در این دانشگاه مجله «مریا» در حوزه مذهب، فلسفه، کلام و عرفان منتشر می شود. از جمله طرح های مطالعاتی این دانشگاه عبارتند از: انتخابات سال 2000م (2 خرداد 1376) ایران؛ انتقال نظام سیاسی ایران به سمت مدلی جدید؛ تلاش برای ایجاد دموکراسی در جمهوری اسلامی ایران؛ ارزیابی نیروهای مسلح و نظامی جمهوری اسلامی ایران؛ مطالعه بر عکس العمل ایران نسبت به تحریم اقتصادی؛ ایران حل معما(نیکی کدی).

4. (آمریکا)
www.harvard.edu

تمرکز این دانشگاه بر حقوق اسلامی در عصر معاصر است که با افتتاح برنامه «مطالعات حقوق اسلامی» در دانشکده حقوق این دانشگاه از سال 1991م به صورت جدی پیگیری می شود. دروس این دانشگاه نیز عمدتاً درباره نظام قضایی و حقوقی اسلام بوده و سمینارهای آن نیز اکثراً حول موضوعات حقوق اسلامی است؛ ولی به تأثیر از وقایع 11سپتامبر همایش هایی مرتبط با آن برگزار کرده اند. در این دانشگاه در باره «مفهوم سلطان عادل در جامعه چند حزبی دینی» مناظراتی میان دکتر عبدالکریم سروش و دکتر محسن کدیور در سال 2001م برگزار شد.

5. (آمریکا)
www.princeton.edu

هدف بخش مطالعات اسلامی این دانشگاه توسعه و پیشرفت مطالعات در حوزه عقاید و آداب اسلامی با تأکید بر تاریخ و فرهنگ خاورمیانه است. برخی از مواد درسی این دانشگاه عبارتند از: شیعه در دوران میانه، درآمدی بر اسلام، زیارت و سفر به اماکن مقدس اسلام،. ...

از کتاب های الکترونیکی درباره خاورمیانه و اسلام این دانشگاه می توان به «دشمن در آینه بنیادگرایی اسلامی و محدوده های عقل گرایی مدرن» نوشته «ایبان» اشاره کرد.

6. (UCLA آمریکا)
www.ucla.edu

«مرکز مطالعات خاور نزدیک گوستاو وون گرانبوم» این دانشگاه به مطالعات اسلامی و بررسی مسائل مختلف فرهنگی ـ اجتماعی خاورمیانه مشغول است. اولین پایگاه اطلاعاتی خاورمیانه در این دانشگاه با عنوان MEORO جهت دستیابی به منابع و اطلاعات در رابطه با خاورمیانه فعال است.

عناوین بعضی از دروس کارشناسی ارشد و دکتری عبارتند از: متون اسلامی، مشکلات موجود در هنر اسلامی، بررسی خاورمیانه، نهادهای نخستین اسلامی، مردم و حکومت در خاورمیانه، و مقدمه ای بر اسلام.

از پژوهش های انجام شده در این مرکز می توان به این موارد اشاره کرد: «مطالعات اسلامی و آینده اسلام» (فضل الرحمن) و «تصوف و شهادت» (آنه ماری شیمل).

7. (آمریکا)
www.yale.edu

این دانشگاه در زمینه مطالعات اسلامی در مقطع دکتری پذیرش دارد. برخی از مواد درسی آن عبارتند از: شیعیان کلاسیک، توسعه افکار شیعی، جهاد و بنیادگرایی اسلامی (با تمرکز بر ایران، لبنان و مصر)، ساختار ایران مدرن.

از موضوعات و پروژه های تحقیقی مرتبط با تشیع در این دانشگاه می توان به این موارد اشاره کرد: درآمدی بر تشیع (تاریخ و دکترین شیعیان دوازده امامی)، ریشه های انقلاب (تاریخ تشریحی ایران مدرن)، اسلام تندرو، اسلام و انقلاب در خاور میانه. در سایت دانشگاه مقالات متعددی در مورد شیعه موجود است.

مجله معارف، مهر و آبانماه سال 1391 ، شماره 94


برای اطلاعات بیشتر به کانال (@studiesofshia) مراجعه نمایید.

✅🔹ما را به دوستان خود معرفی کنید 👇👇👇👇


💠 @Allah4all
meshkut66666
1397/7/8
حالا اگه بجای وزیر بهداشت یه امام جمعه میگفت برای چند سال زنده ماندن یک بیمار نباید یک میلیارد تومن هزینه کنیم:

تاجزاده جلو دفتر سازمان ملل سیانور میخورد،

زیباکلام جلو سفارت نروژ خودش رو آتیش میزد،

خبرنگارای شرق خوشون رو مینداختن جلوی قطار،

محمود صادقی هم خودش رو میزد به پریز برق!
meshkut66666
1397/7/7
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
meshkut66666
1397/6/10
...
meshkut66666
1397/5/21
شهادت حضرت جواد الائمه علیه السلام تسلیت باد.
meshkut66666
1397/5/1
...آقا کلاغ روسیاه به دردت نمیخورد؟
meshkut66666
1397/4/3
دیروز یه ژاپنی رو دیدم


ازش پرسیدم شما که نفت ندارید٬ چرا وزیر نفت دارید؟

گفت شما که رفاه ندارید چرا وزیر رفاه دارید!!؟


هیچی دیگه تصمیم گرفتم دیگه تو امور داخلی کشورها دخالت نکنم🤣🤣
join👇
@molla_nasrodin
meshkut66666
1397/3/27
‏زن باید کله صبح آقاشونو به زور از رختخواب
بکشه بیرون ،
ببره دست و صورتشو بشوره ،
بیارتش تو آشپز خونه
بعد بهش بگه:
عشقم ظرفای دیشب هنوز مونده ،
اول اینا رو بشور بعد برو سرکار❤️

join👇
@molla_nasrodin
meshkut66666
1397/3/12
پرش رفته...
کمش مونده...
meshkut66666
1397/1/31
آسمان امشب ز دامن جای گل ریزد ستاره
ماه سرگرم تماشا مهر مبهوت نظاره
مرحبا! ای ماه شعبان ماه آوردی دوباره
ماه آوردی دوباره ماه،نه!یک ماه پاره
meshkut66666
1397/1/27
تولد زنبور
meshkut66666
1397/1/25
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
meshkut66666
1396/12/23

مراقب تشیع انگلیسی که از لندن تغذیه می‌شود و هدفی جز احمق نشان دادن شیعه ندارند باشید
خدا ریشه شان را بزند
meshkut66666
1396/12/23
.....