melody javaherian
1396/7/27
زندگی جاری است...
melody javaherian
1396/7/23
melody javaherian
1396/7/23
مرگ حتمی با این مواد غذایی

بارها در برنامه های پزشکی و در رسانه ها شنیده اید که می گویند، مواد غذایی سرطان زا مصرف نکنید؟


۱- مواد غذایی سرطان زا : غذاهای اصلاح شده ژنتیکی

بیش از ۹۰ درصد از ذرت و سویای مورد استفاده ما اکنون به صورت ژنتیکی اصلاح شده است. این عمل نسبتا جدید منشا بسیاری از بحث ها است.


به گزارش نبض ما، کارشناسان معتقدند که قبل اضافه شدن این مواد به لیست مواد اولیه هزاران محصول، آزمایش های کافی روی آن ها انجام نمی شود. به عبارت دیگر، هیچ کس، از جمله تولید کنندگان و این مواد، اثرات طولانی مدت آن ها را بر بدن نمی دانند.

هر زمان که برایتان مقدور بود به دنبال موادی باشید که برچسب اصلاح ژنتیکی نداشته باشد.

۲- مواد غذایی سرطان زا : پاپ کورن های مایکروویوی

پاپ کورن مایکروویوی یکی از مواردی است که در مورد علل سرطان ریه مورد بحث قرار می گیرد. نه تنها هسته و روغن آن ممکن است اصلاح شده ژنتیکی باشد، بلکه بخارهای آزاد شده از طعم دهنده کره مصنوعی حاوی دی اکتییل است که برای انسان ها سمی است.
پاپ کورن خود را به روش های قدیمی درست کنید. هم خوشمزه تر می شود و هم سالم تر است.

۳- آیا می دانید محصولات کنسرو شده سرطان زا است؟

اکثر کنسروها همراه با ماده ای به نام بیسفنول-A (BPA) است. این ماده پیش از این نشان داده است که سلول های مغزی موشها را از لحاظ ژنتیکی تغییر می دهد.

بسیاری از محصولات پلاستیکی، کاغذهای حرارتی، خطوط آب، و بسیاری از کامپوزیتهای دندان نیز حاوی BPA هستند.برای حفاظت از DNA خود از سبزیجات و مواد تازه و یا فریز شده و مواد بدون افزدونی استفاده نمایید. این برای سلامتی شما بهتر است.

۴- مواد غذایی سرطان زا : گوشت قرمز گریل شده

در حالی که غذای گریل شده می تواند طعم خوشمزه ای بدهد، دانشمندان کشف کرده اند که تهیه گوشت به این طریق مخصوصا گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ ماده ای سرطان زا به نام هتروسیکلیک آروماتیک آمینه، آزاد می کند.

هنگامی که گوشت قرمز را تا حد خوب آن کباب می کنید، ساختار شیمیایی و مولکولی آن تغییر می کند.

بهتر است از روش هایی مانند پختن، سرخ کردن، یا تهیه آن در قابلمه به جای گریل استفاده کنید.۵- آیا شکر تصفیه شده سرطان زاست؟

شاید دوست داشته باشید
نکات بسیار مهم در برخورد با روشندلان
خواص و ارزش غذایی سیب با پوست!
بزرگترین ماده سرطان زا، شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) و سایر قندهای تصفیه شده است.

حتی شکر قهوه ای هم شکر سفید تصفیه شده است با برخی از شیره های حذف شده که برای عطر و طعم و رنگ به آن اضافه می شود. قندهای تصفیه شده (و غذاهای ساخته شده با آنها) منبع اصلی انسولین است و رشد سلول های سرطانی را تامین می کند.

از آنجا که اکثریت شکرها در آمریکا با استفاده از چغندر قند اصلاح شده ژنتیکی ساخته شده است، گزینه های سالم تر از آن می تواند عسل ارگانیک، شکر نارگیل یا قند افراد باشد.

melody javaherian
1396/7/5
melody javaherian
1396/7/5