محمد رحیمی دولت ابادی
1395/8/17
شهناز جمشیدی فرد
1395/8/17
فارس گزارش می‌دهد
ترامپ بدتر از کلینتون؛ کلینتون بدتر از ترامپ
خبرگزاری فارس: ترامپ بدتر از کلینتون؛ کلینتون بدتر از ترامپ
انتخاب بین ترامپ و کلینتون در آمریکا از منظر ایران انتخاب بین بد و بدتر نیست بلکه انتخابی بین «دو بدتر» است؛ البته با ادبیات متفاوت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در شرایطی که نبردهای انتخاباتی آمریکا وارد واپسین ساعات خود می‌شود، نظرسنجی‌ها این روزها نشان از آن دارد که غالب مردم ایران، تفاوتی بین ترامپ و کلینتون قائل نیستند.

خبرگزاری ایسنا، روز گذشته نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌داد 52 درصد ایرانی ها معتقدند فرقی بین به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات روز 18 آبان وجود ندارد.

از سوی دیگر، شب گذشته، «لادن ناصری»، خبرنگار شبکه خبری بلومبرگ در امور ایران نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «ریاست‌جمهوری هیلاری برای ایران بهتر است یا ترامپ؟ بسیاری از کسانی که من با آنها مصاحبه می‌کنم می‌گویند هیچ‌کدام.»

اینها همه نشان از آن دارد که اکثریت جامعه ایران معتقد است «انتخاب بین هیلاری کلینتون و ترامپ نه انتخاب بین بد و بدتر، بلکه انتخاب بین دو بدتر است.»

دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان که نظرسنجی‌های جریان غالب عموما وی را عقب‌تر از کلینتون نشان می‌دهند، بیشتر شبیه گاوچران‌هایی است که در فیلم‌های وسترن حضور داشتند. غالب طرفداران وی را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند و عمده اتهاماتی که متوجه او می‌شود، اتهامات اخلاقی است. ادبیات ترامپ، ادبیاتی جنگ‌طلبانه است و بالاخص ضدایرانی است.

در شرایطی که ایران هنوز منافع قابل ملاحظه‌ای از برجام کسب نکرده است، ترامپ توافق مزبور را توافقی می‌خواند که 150 میلیارد دلار پول به اقتصاد ایران تزریق کرده، ایران را حامی تروریسم می‌خواند و حتی مدعی برخورد با جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس است. در خصوص سوریه نیز هرچند ادبیات ترامپ از ادبیات کلینتون معقول‌تر به‌نظر می‌رسد اما وی نیز هیچ تردیدی در مواجهه با محور مقاومت ندارد.

ترامپ ایران را به پاره کردن برجام تهدید کرده بود که با واکنش قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این مواجه شد «که در آن صورت، ایران برجام را به آتش خواهد کشید.»

همان طور که گفته می‌شود، ترامپ چهره واقعی و بدون بزک آمریکاست. جنگ‌طلب، بی‌اخلاق و توسعه‌طلب.

در نقطه مقابل ترامپ، هیلاری کلینتون قرار دارد که کاندیدای محبوب تمام نهادهای اصلی آمریکاست. وی بیشتر از حمایت زنان و رنگین‌پوستان آمریکایی برخوردار است و غالبا اتهاماتی نظیر ناکارآمدی در دوران تصدی وزارت امور خارجه و اتهامات امنیتی (نظیر مساله ایمیل‌های شخصی) به وی وارد است.

کلینتون حامی برجام است اما نه از منظر برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بلکه از منظر محدودسازی ایران. کلینتون همچنین در محدودسازی محور مقاومت از ترامپ جدی‌تر به‌نظر می‌رسد و صراحتا از ایجاد منطقه پروازممنوع در سوریه سخن گفته است، طرحی که خود می‌تواند جنگ‌طلبانه محسوب شود.

هیلاری کلینتون در دوران تصدی وزارت امور خارجه آمریکا، نقش قابل ملاحظه‌ای در طراحی و ایجاد تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران داشت. وی در دوران فتنه 88 نیز در کنار باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از حامیان فتنه محسوب می‌شد و برای کمک به آن تلاش کرد.

نه ترامپ و نه کلینتون، هیچ‌کدام در وقت مقتضی از فرصت‌های ضربه زدن به ایران نخواهند گذشت. همان‌طور که شواهد نشان می‌دهند، اکثریت جامعه ایران نیز بر این نظر است که نباید تفاوتی در رویکردهای این دو نامزد انتخاباتی قائل شد.

بر این اساس، برای ایران «ترامپ بدتر از کلینتون است و کلینتون بدتر از ترامپ». بین این دو چهره بزک‌شده و بی‌بزک آمریکا، بد و بدتر وجود ندارد بلکه هر کدام در نوع خود بدتر محسوب می‌شوند؛ البته با ادبیات متفاوت.
sheida hamzh
1395/8/17
در گفت‌وگو با فارس
دهکردی: هنوز مشغول بازی در «معمای شاه» هستم/ هیچ‌وقت بی‌کار نبوده‌ام
خبرگزاری فارس: دهکردی: هنوز مشغول بازی در «معمای شاه» هستم/ هیچ‌وقت بی‌کار نبوده‌ام
علی دهکردی گفت: در حال حاضر مشغول ایفای نقش آیت‌الله طالقانی در سریال معمای شاه هستم.

«علی دهکری» در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره فعالیت‌های اخیر خود،‌ گفت: در حال حاضر مشغول ایفای نقش آیت‌الله طالقانی در سریال معمای شاه هستم.

وی درباره کمرنگ شدن حضورش در سینما، گفت: در سینمای ایران و تمام دنیا بازیگران در یک مقطعی حضور پررنگی دارند که ممکن است به دلیل تغییر شرایط سنی و فیزیکی باشد و گاهی هم به همین دلایل شرایط حضور فعال‌تری در سینما دارند.

بازیگر نقش آیت‌الله طالقانی در سریال معمای شاه،‌ یادآور شد: خوشبختانه تاکنون بی‌کار نبودم منتهی در کارهای کم‌ هیاهوتر حضور داشتم.

وی درباره مشاهده آخرین فیلم سینمایی اکران شده، گفت: آخرین فیلمی که مشاهده کردم فیلم «فردا» بود و فیلم‌های سینمایی دیگری را نیز دنبال می‌کنم.
sheida hamzh
1395/8/17
معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد
در صندوق فرهنگیان و بانک سرمایه تخلفاتی شده است/ معوقه ۸ هزار میلیاردی بانک سرمایه/ برخی با قلدری وام را بازپس نمی‌دهند/ 100 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی کشور/
sheida hamzh
1395/8/17
وزیر پرسپولیس و استقلال را بنا بر قانون تجارت اداره کند
آشتیانی: سلطانی‌فر مراقب افراد فرصت‌طلب و تملق‌گو باشد/ امتیاز پورحیدری نداشتن ادعا بود
خبرگزاری فارس: آشتیانی: سلطانی‌فر مراقب افراد فرصت‌طلب و تملق‌گو باشد/ امتیاز پورحیدری نداشتن ادعا بود
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: وزیر ورزش و جوانان مراقب افراد تملق‌گو و فرصت‌طلب باشد و اجازه ندهد با چاپلوسی او را از مسیر خود منحرف کنند.

امیررضا واعظی آشتیانی با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت: در گذشت منصور پور حیدری را به خانواده داغدار او و همسرش تسلیت می‌گویم برای آنها آرزوی صبر و برای آن مرحوم درخواست علو درجات دارم.

وی افزود: پورحیدری از جمله پیشکسوتان بی‌ادعا بود که هیچ وقت دستاوردهای خود را مطرح نمی‌کرد. اینکه فردی بی‌منت و بی‌ادعا کار کند ویژگی بسیار پسندیده‌ای است ویژگی دیگر او بی‌حاشیه بودن است با پورحیدری فرصت و موقعیت همکاری را نداشتم اما این دو ویژگی برداشتی است که من از خصلت‌های متعدد این پیشکسوت بزرگ داشتم.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در رابطه با انتخاب مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش خاطر نشان کرد: اعتقاد و باور من این است که برای عرصه‌های مختلف باید از افراد مدیر استفاده کنید اینکه گفته می‌شود ورزش را به ورزشی‌ها بسپارید موضع‌گیری پسندیده‌ای نیست در دنیا هم این نگاه فراموش شده است. فردی را باید انتخاب کنید که تدبیر و مدیریت لازم را داشته باشد سوابق سلطانی‌فر نشان می‌دهد او تجربه مدیریتی خوبی داشته است. و باید در راستای توسعه ورزش تلاش کند.

وی افزود: در این فرصت محدود باقیمانده تا پایان کار دولت اتفاق خاصی را شاهد نخواهیم بود اما او باید فضا را تلفیق کند و اعتمادسازی به وجود بیاورد تا اینکه اگر در دولت بعدی فرصت خدمت را به دست آورد آن وقت برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت خود را اجرایی کند.

وی در مورد تأثیر انتخاب وزیر جدید بر روی باشگاه استقلال و پرسپولیس و اینکه این روزها نقل‌قول‌های عجیبی در مورد وزیر شنیده می‌شود و تعریف‌ها خیلی از او زیاد است،‌تصریح کرد: توصیه‌ام به سلطانی‌فر این است که مراقب یک عده فرصت‌طلب و متملق‌گو باشد تملق و چاپلوسی مدیر را از مسیر خود منحرف می‌کند. سلطانی‌فر فردی با تجربه است که خودش به این مسئله واقف خواهد بود.

آشتیانی در ادامه تأکید کرد: او باید در مورد استقلال و پرسپولیس بر اساس قانون تجارت مدیریت کند. باید با برگزاری مجمع هیأت مدیره جدید انتخاب شود و بازرس و حسابرس جدید انتخاب کنند. هیأت مدیره از بین خود یا از بیرون مدیرعامل جدید را انتخاب کرده و ثبت در شرکت‌ها صورت بگیرد. صورتجلسه هیأت مدیره در هر ماه در اختیار وزیر قرار بگیرد و او هم با مشورت کارشناسان به این جمع‌بندی برسد که آیا تصمیمات درست اتخاذ شده یا نه همچنین وزیر از باشگاه‌ها تراز مالی سه ماهه بخواهد و سال مالی برای آنها تعریف کند و پس از بررسی های حسابرس مجمع در فرصت قانونی برگزار شده و مشخص شود که آیا باشگاه در مسیر صحیحی حرکت می‌کند یا نه اگر این اتفاق صورت بیفتد بزرگ‌ترین خدمت انجام شده است.
sheida hamzh
1395/8/10
یک روز با دوستان در کنار اتش