رسول بابایی
1396/12/26
برای دیدن تور کانادا به این لینک بروید.
رسول بابایی
1396/12/26
دریاچه حبابی
حباب های یخ زده گاز متان در دریاچه در «پارک ملی بنف» کانادا یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان می باشد.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با این حال، این حباب‌ها راز خطرناکی را پنهان می‌کنند.این حباب‌های رنگارنگ، هوا نیستند بلکه متان‌اند و در درون این دریاچه منجمد به دام افتاده‌اند تا زمانی که با آمدن بهار، یخ شروع به ذوب‌شدن می‌کند.برای مدتی این گازها زیر آخرین بقایای یخ گرفتار هستند، سپس یخ ترک برمی‌دارد و حباب‌های متان به درون جو منتشر می‌شوند. در این جاست که این گاز مشکل‌آفرین می‌شود.متان یک گاز گلخانه‌یی که 20 برابر دی‌اکسیدکربن بر تغییرات آب‌و‌هوایی اثر می‌گذارد.این حباب‌های عجیب با اینکه منظره دریاچه را بسیار زیبا کرده‌اند اما به نوعی بمب بالقوه هستند طوری که بازدید از این دریاچه در فصل بهار که حباب ها ذوب شده و گاز متان آزاد می شود بسیار مرگ بار خواهد بود.
رسول بابایی
1396/12/22
تاور بریج یکی از محبوب ترین پل های متحرک جهان است، پل متحرک پلی است که از دو قسمت تشکیل شده و دقیقا وسط پل باز می شود، پل لندن هم مثل تاور بریج پلی متحرک است به همین دلیل مردم گاهی این دو پل معروف را با هم اشتباه می گیرند.جمعیت شرق لندن در اواخر سدهٔ نوزدهم به شدت افزایش یافته بود و فکر ساخت پل جدیدی بر روی رود تیمز شکل گرفت. پس از آن چندین سال طول کشید تا طرح نهایی پل پذیرفته شود و سرانجام کار ساخت آن شروع شد.تاور بریج بخش شمالی رودخانه تیمز را به بخش جنوبی آن وصل می کند.بیش از ۴۰ هزار نفر هر روز از تاور بریج عبور می کنند که برای حفظ ساختار این پل ماشین ها باید با سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت از روی پل عبور کنند. دوربین های روی پل سرعت ماشین ها را اندازه می گیرند و از سیستم شماره پلاک استفاده می کنند تا ماشین های با سرعت بالا را جریمه کنند.
رسول بابایی
1396/12/22
خلبان ها چجوری غذاشونو میخورند؟آیا احتمال مسموم بودن غذای خدمه واقعا وجود دارد که چنین قوانینی وضع شده است؟ آیا خدمه و خلبانان می‌توانند از غذای مسافران بخورند؟اگر در منوی غذا مورد قابل توجهی نبود و هر دو خلبان فقط به یک غذا علاقه داشتند، می‌توانند سفارش غذای یکسانی بدهند، ولی به این شرط که در زمان‌های متفاوتی غذای خود را سفارش بدهند.
علت این قانون این است که اگر غذای خلبان‌ها مسموم شده بود، خلبان‌ها در یک زمان دچار مشکل نشوند و البته اگر این مشکل پیش آمد، پرواز حداقل یک خلبان سالم و آماده به تصمیم‌گیری داشته باشد.برای مثال در فوریه سال ۱۹۷۵ میلادی، ۱۹۶ مسافر و یک خدمه بعد از خوردن املت در پرواز خطوط هواپیمایی ژاپن، از توکیو به پاریس مسموم شدند. ژامبون غذا با باکتری استافیلوکوک (Staphylococci bacteria) آلوده شده بود و زمانی که هواپیما برای سوخت‌گیری در کپنهاگ متوقف شد، ۱۴۳ مسافر به اندازه‌ای بدحال شده بودند که به بیمارستان منتقل شدند.در اثر خوش‌شانسی فراوان، خلبان‌ها از این غذا نخورده بودند ( آن‌ها برای سفارش استیک اصرار کرده بوند، زیرا ساعت بدن آن‌ها برای خوردن صبحانه آماده نبود) و این مسئله باعث شد که هواپیما به سلامت فرود آید. بعد از این اتفاق با اینکه کسی کشته نشد، ولی داستان پایان تاریکی داشت و آشپزی که این غذاها را درست کرده بود، بعد از مدتی کوتاه خودکشی کرد.اولین غذای هواپیمایی در سال ۱۹۱۹ میلادی و در پروازی از لندن به پاریس سرو شده بود و قیمت آن سه شیلینگ بود.
رسول بابایی
1396/12/22
تندیس 18 متری میکی موس به مناسبت نودمین سالروز تولد این شخصیت کارتونی محبوب ساخته شده و در ساخت آن حدود ده هزار گل و گیاه به کار رفته است وزن این سازه تقریبا ۳۵ تن است.این مجسمه که در باغ معجزه دبی قرار دارد به گفته ی بازدید کنندگان: باغی پر از گل، رنگ و عطر گیاهان خوشبو، شاید برای لحظه ای گمان کنید که در یک مکان استوایی خوش آب و هوا و سرسبز هستید، اما باور کنید اینجا وسط کویر است، در دبی، شهر صحراها.
رسول بابایی
1396/12/21
مراسم هولی یا همان جشن رنگ در هنداست که رنگ پاشی نشانه شادی مردم هند به ادامه زندگی و در واقع خرسندی از پیروزی نیکی ها بر بدیهاست.آیین جشن دو روز است. در روز اول آتشی بزرگ در غروب و یا شب هنگام روشن می‌شود.معنی کلمه ی هولی در زبان هندی، "سوختن" استهندی ها معتقدند رنگهای روشن زندگی بخش، نیروزا و نشاط آوراست.بنابر برخی از روایات این جشن در ابتدا به خاطر حاصلخیزی زمین برگزار می شده است، از طرف دیگر این جشن به یمن عشق فناناپذیر کریشنا و رادا هم برپا می شده علاوه برپاشیدن رنگ و آب به همدیگر، جشن هولی شامل رقص و آواز نیز می باشد و آتش بازی های بزرگ در هر کوچه و خیابانی برگزار می شود با این باور که آتش فضا را از وجود روح های شیطانی پاک می کند و نشانی بر سوزاندن "هولیکا"ی شریر و نابکار(دشمن کریشنا و رادا) بوده است و نام هولی برگرفته از این رسم است.برای دیدن تور هند قصران گشت به لینک پست بروید.