شعبانعلی کوهستاتنی
1396/10/27
کارگاه رایگان کتاب نویسی / آموزش کتاب نویسی حرفه ای / 09903384525-02166928026چگونه کتاب پرفروش بنویسیم/چگونه کتاب پرفروش چاپ کنیم
0
این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید:
شاید برای شما هم پیش‌آمده وقتی در داخل فروشگاه کتاب گشت می‌زنید به خودتان بگویید وقتش رسیده رمانی بخونم که دیگه نشه زمین گذاشت!

سرگذشت یک فرد موفق را بخونم که من هم بتونم مسیر سفرم رو تغییر بدم و با کتاب همراه بشم!

شاید شما نیز عاشق خواندن هستید و شاید بتوانید مانند نویسندگان خلاق و خارق‌العاده مورد تحسین قرار بگیرید!

و یا جزو گروهی هستید که تجربه کمی در نویسندگی دارید و دوست دارید بدانید بایستی از کجا شروع کنید؟

شاید شما دوست دارید درزمینه تخصصی خودتون کتابی داشته باشید و بتوانید به‌صورت تخصصی برای خودتان برندی باشید و از طریق کتاب تخصص و توانمندی خودتان را معرفی کنید؟

شاید شما بخواهید بدونید سوژه‌های بکر و مطالب الهام‌بخش را از کجا شکار کنید؟

چرا کتاب بنویسیم؟

شاید واضح‌ترین سؤال این باشد که: چرا کتاب بنویسیم؟ این کار بسیار زمان‌گیر و دشوار است و همیشه خطرات و ریسک بالایی دارد و ممکن است حتی یک نفر هم آن را نخواند.

این مسیر بسیار ترسناک به نظر می‌رسد و آینده نامعلومی دارد. بیش از یک‌میلیون کتاب در سال چاپ و منتشر می‌شوند که حدود دوسوم آن‌ها به‌صورت شخصی چاپ‌شده‌اند و شاید در سراسر سال کمتر از ۲۰۰ نسخه فروش داشته باشند. اما اگر در نظر دارید کتابی بنویسید و آن را منتشر کنید،باید به این فکر کنید که هدف از نوشتن کتاب چیست؟

کتاب یکی از محصولات آموزشی است که همانند همه موضوعات، نوشتن کتاب نیز روش و نیاز به یادگیری دارد . دوستان زیادی را دیده‌ام که بی‌توجه به این موضوع کتاب چاپ کرده‌اند، نه‌تنها بخشی از سرمایه‌شان را ازدست‌داده‌اند فضایی هم در منزلشان جهت نگهداری کتاب اختصاص داده‌اند.

مدیران کتاب شما را مطالعه می‌کنند، از شما دعوت می‌شود برای کارکنان مطالب را بیان کنید و یا انعقاد قرارداد ارائه خدمات مشاوره مدیریت، سود یک سخنرانی یا قرارداد خدمات مشاوره با سود چاپ کتاب برابری می‌کند .

مردم کارت ویزیت را دور می‌اندازند ولی کتاب را کسی دور نمی‌اندازد.

یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی کسب‌وکار شما و افزایش فروش سایر محصولات شما

ساختن زنجیره محصول با تولیدات متنی شامل: مقاله، کتاب الکترونیکی، جزوه آموزشی، کتاب کاغذی آغاز می‌شود. کتاب ابزاری است برای بازاریابی و تبلیغات سایر محصولات شما،

وقتی مخاطب کتاب ما را می‌خواند نسبت به ما حس خوبی پیدا می‌کند(محقق، سخنران، مشاور،…) ، از طریق بیان داستان‌ها و تجربیات کاری خودمان

وقتی کتاب داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید مقالات خود را در روزنامه‌ها و یا سایت‌ها چاپ کنید. ارسال مقاله به مجلات به همراه یک نسخه از کتاب و معرفی خودتان به‌عنوان نویسنده کتاب

دایره آگاهی شما از کلمات و اصطلاحات افزایش می‌یابد و مهارت صحبت کردن و فن بیان شما حرفه‌ای‌تر خواهد شد. کسی که کتاب چاپ کرده باشد با موضوع ویرایش و نگارش آشنایی دارد.

مردم به کتاب و نویسنده آن بیشتر اعتماد می‌کنند

کسی که فرآیند چاپ و فروش کتاب را تجربه کرده باشد، سایر کتاب‌ها را باذوق و شوق و علاقه بیشتری مطالعه می‌کند. در ذهن او کتاب و نویسنده آن احترام و ارزش خاصی داردسرفصل‌‌های کارگاه :

اهمیت و جایگاه کتاب نویسی . روش‌های نوشتن کتاب پرفروش

ده اشتباه رایج نویسندگان . نوشتن کتاب در چهل روز

مراحل اداری چاپ کتاب(گرفتن شابک و فیپا، ویراستاری، طراحی جلد، صفحه‌آرایی) مراحل فنــی چاپ کتاب (صفحه‌بندی، لیتوگرافی، چاپ، صحافی)

روش‌های فروش و بازاریابی کتاب . پرسش و پاسخ و مشاوره

مزایای نویسندگی

شما در هر زمینه‌ای که کتاب داشته باشیددر اصل شما کارشناس آن رشته تخصصی هستید و دیگران به شما در جایگاه کارشناس توجه می‌نمایند.
تبدیل‌شدن به سخنگوی عمومی در زمینه تخصصی خودشما با نوشتن کتاب در زمینه تخصصی خودتان در اصل به‌عنوان سخنگوی خودتون بوده و با کتاب نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را با نوشته‌های خود به دیگران معرفی می‌کنید.بعضی از اشخاص نیز در جایگاه سخنگو می‌توانند خاطرات و نظرات افراد مهم مثل رئیس‌جمهور مدیرکل و… را به رشته تحریر درآورند.
ارضای نیاز درونی خودتون در نوشتن افکارشاید شما دوست داشته باشید حوادث و خاطرات تلخ و شیرین زندگی خودتون را مکتوب و با نوشتن و نشر آن لذت جاودانه‌ای برای خود و دیگران ایجاد کنید.
ایجاد شخصیت و برند اختصاصی با نوشتن کتابگاهی لازم است افراد استعداد و نبوغ و تجربیات خودشون را مکتوب کرده و چاپ نمایند.و کتابی داشته باشند که نشان‌دهنده برند اختصاصی آن‌ها می‌باشد.
ایجاد رونق فروشبعضی از کارشناسان فروش شرکت‌های بزرگ رمز و راز فروش و موفقیت خود را در قالب کتاب به رشته تحریر درمی‌آورند. و افراد و شرکت‌های مختلف از این کتاب‌ها به نفع خود در فروش محصولات خودشون استفاده می‌کنند.
کمک به ادامه تحصیل در مقاطع بالاترداشتن کتاب کمک بالایی برای ارتقاء جایگاه شما نسبت به دانشجویان هم‌سطح شما و کمک فراوان به پذیرفته شدن شما در آزمون‌ها و مصاحبه‌های دانشگاهی و استخدامی خواهد بود.
یکی از بهترین روش‌های یادگیری مطالب علمی روش نوشتن و خلاصه کردن می‌باشد،همچنین یکی از بهترین روش‌های یادگیری روش ارائه و تدریس مطالب می‌باشد تا شما را مجبور به یادگیری عمیق مطالب بنماید.
کسب درآمدهای ملیونی از طریق نویسندگی
شما با نوشتن می‌توانید درآمدزایی کنید و از طریق فروش کتابتان به درآمدی بالا برسید که البته همان‌طور که گفته شد با توجه به درخواست مخاطبانتان برای برگزاری دوره‌ها و سمینارهای مختلف برای سخنرانی این درآمد بیشتر هم خواهد شد.

نوشتن باعث تقویت ذهن و روح شما خواهد شد،هر عضوی از بدن نیاز به تمرین و نرمش و ورزش خاص خود دارد .و مهم‌ترین و بهترین نرمش مغز شما نوشتن می‌باشد.


۱۲ قدم برای نوشتن کتاب تخصصی

۱- ایده یابی با طوفان فکری

۲- تحقیقات بازار

۳- شناسایی مخاطب هدف

۴ – شناسایی مشکلی که شما می‌خواهید حل کنید

۵- عنوان کتاب پرفروش خود را انتخاب کنید

۶- طرح کلی کتاب را با جواب به سؤال:

الف: کدام سؤالات نگرانی‌ها و یا مشکلات رایج برای مشتری شماست؟

چه اقداماتی باید خواننده خودش انجام دهد تا مشکل حل شود.

ب: چه اقداماتی باید خواننده متوقف کند تا مشکل حل شود

پ: آیا سیستم یا روش و فرایند شما میتونه مشکل مخاطب را حل نماید؟

ت: افراد موفق و ناموفق را معرفی کنیم که تونستند مشکل را حل نمایند

ث: چه عقاید و نگرش‌هایی باید اصلاح و یا ایجاد شوند

ج: اشتباهات رایج مردم کدم‌اند

چ: منابع موجود جهت حل مشکل خواننده

۷- اولین پیش‌نویس را بنویسید

۸- اضافه کردن نمونه‌های هدفمند و مشخص

۹- کتاب خودتان را دوباره بخوانید و ویرایش کنید

۱۰ – بازخورد از خوانندگان

۱۱- با ناشر و ویراستاری که ناشر معرفی می‌نماید تماس بگیرید

۱۲ – کتاب خود را منتشر کنید
شما در پایان این کارگاه تمام سؤالات و موانعی که در راه نوشتن کتاب داشتید را فراموش خواهید کرد و با اشتیاق و آرامش کامل شروع به نوشتن خواهید کرد.
توجه مهم تمام مراحل فوق مثل تخصیص ثبت نرم افزار مجوز محصول مبتنی برخط دیجیتال کتاب صوتی محصول کارگاه آموزشی و ایبوک محصول مبتنی بر حامل سی دی و دی وی دی مجوز ارشاد مجوز اینماد و مجوز ساماندهی سایت و مجوز اپلیکیشن و هر نوع فیلم آموزشی توسط موسسه فرهنگی هنری هنر مهر ایدهwww.hooma.orgوانتشارات نوآوران سینا www.sinapub.comانجام میشود در صورت نیاز به مشاوره با شماره ۰۹۹۰۳۳۸۴۵۲۵ -۰۲۱۶۶۹۲۸۰۲۶تماس بگیرید.
ثبت نام در کارگاه کتاب نویسی حرفه ای
جهت شرکت در کارگاه کتاب نویسی حرفه ای مشخصات خود را ارسال نمائید.
نام و نام خانوادگی*

تلفن همراه*

تحصیلات*

ارسال
در صورت تمایل به شرکت در این جلسه رایگان نام و نام خانوادگی و ایمیل خود راشماره ۰۹۳۰۵۸۰۲۳۴۲ پیامک کنید.
مشاهده مقاله راجب چاپ کتاب
شعبانعلی کوهستاتنی
1396/10/27
انتشارات نوآورن سینا
موسسه فرهنگی هنری همر مهر ایده
شعبانعلی کوهستاتنی
1396/10/27
انتشارات نوآورن سینا
موسسه فرهنگی هنری همر مهر ایده