azarmiazar
1397/9/7
در باب اینکه امام علی علیه السلام صاحب تمامی و همگی علوم خداوند است و وارث علوم انبیاء بر صاحبان نظر که بدور از کینه و غرض قلم فرسایی می نمایند ، هیچ جایی تردید و شکی نیست . اما جای سوال نیست که اگر بگویم برای خیلی از ماها درگ و فهم این موضوع و خیلی از عجائب و غرائبی که از آنسرور سرزده است کمی مشکل و در فهم ما زمینیان نیست!

azarmiazar
1397/9/7
در کتابهای معتبر شیعه و سنی زیاد می خوانیم که امام علی علیه السلام می فرمودند : سلونی قبل ان تفقدونی ؛ یعنی از من سوال کنید قبل از آنکه مرا نیابید. این به این معنا است که صاحب آن گفتار در علم و دانش به آن مرتبه ای رسیده بود که از سوال کننده حراسی نداشت که از چه چیزی سوال کنند ؟ چون او به هر سوالی جوابی داشت ! و این دلیل است که وی وارث علوم انبیاء بوده است.

azarmiazar
1397/9/7
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودندا على انا مدینه العلم و انت بابها و لن تؤتى المدینه الا من قبل الباب… انت امام امتى و خلیفتى علیها بعدى، سعد من اطاعک و شقى من عصاک، و ربح من تولاک و خسر من عاداک..
اى على من شهر علمم و تو درب آن هستى، به شهر جز از راه درب آن وارد نشوند. … تو پیشواى امت من و جانشین من در این شهرى، کسى که اطاعت تو کند سعادتمند است، و کسى که تو را نا فرمانى کند، بدبخت است، و دوستدار تو سود برده و دشمن تو زیان کرده است.

جامع الاخبار 52 ح 9
azarmiazar
1397/9/7
azarmiazar
1397/9/7
امام علی علیه السلام وارث علوم انبیاء : تمامی علمها و علومی که تا به ظهور اسلام و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در کتابهای مقدس و به پیامبران الهی ، از طرف خداوند متعال داده شده بود ، با ظهور اسلام و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) به آن مقام عظیم الشان به یکجا عنایت گردید. که این خود جایگاه و مقام بلند حضرت محمد بن عبداله (ص) را در میان سایر پیامبران خدا مشخص می نماید.

azarmiazar
1397/5/28
ازدواج پیوندی آیینی‌است که طی احکام یا رسومی خاص بین زن و مرد برقرار می‌شود تا به تشکیل خانواده منجر گردد.خانواده جامعه ای کوچکی است که با ازدواج و پیوند بین مرد و زن ایجاد میشود،پایه و اساس یک جامعه ای بزرگ و متمدن را شکل می دهد.
ازدواج میتواند دائمی یا موقتی باشد! ازدواج های دائمی اکثراً با هدف زاد و ولد نسلها انجام میگیرد،و اهداف کلی آن نیز تشکیل خانواده و بودن در کناریکدیگر و رسیدن به آرامش روحی،روانی،جسمی و ارضاء جنسی زن و مرد از راه طبیعی و قانونی می باشد.
ادامه مطالب در سایت : مخزن العلوم http://azarmiazar.ir
azarmiazar
1397/5/28
امام باقر علیه السلام فرمودند:
في كِتابِ أميرِ المؤمنينَ عليه السلام : ثلاثُ خِصالٍ لا يَموتُ صاحِبُهُنّ حتّى يَرى وَبالَهُنَّ : البَغيُ ، وقَطيعَةُ الرَّحِمِ ، والَيمينُ الكاذِبةُ؛
در كـتاب امير الـمؤمنين عليه السلام آمده است : سه گناه است كه صاحب آنها در همين دنيا كيفرش را ببيند : ستم ، بريدن پيوند خويشاوندى و سوگند دروغ .
امالی مفید8/98
azarmiazar
1397/5/28
امام باقر علیه السلام فرمودند:
إنَّ الفَقيهَ حَقَّ الفَقيهِ: الزاهِدُ في الدنيا، الراغِبُ في الآخِرَةِ؛
فقيه، حقيقتاً كسى است كه به دنيا بى اعتنا و به آخرت مشتاق باشد.
الکافی ج 1
azarmiazar
1397/5/28
امام باقر علیه السلام فرمودند:شخص حريص بر دنيا مانند كرم ابريشم است كه هر چه بيشتر ابريشم بر خود مي پيچيد راه خروجش دورتر و بسته تر مي گردد تا اينكه بميرد.
الکافی ج 2
azarmiazar
1396/6/22
کلبه سبز
بربلندای سهند،کلبه ای خواهم ساخت
فرشهایش سبزند،تکیه بربالش سبزخواهم داد
سوی چشمام به دور است،اُفقی خواهم یافت
ناشناسی که شناس است برام ، خواهم یافت
تک سواری ازآن دور،تکیه برکرسی نور
پرچمی سبز به دست ، سوی منا می تازد
چشم هایم پُر اشک ، دستهایم خالیست
تا سواری برسد ، منتظرش می مانم
کودکانی آن سو چشمهائی گریان
لبش آغوشته به خون، پای پیاده عریان
چشم اوهم خون است، منتظرش می مانند
آری او میآید، آری او میآید، کی میآیدیارب؟
من درآن کلبهء سبز، تکیه بربالش سبز
که زمینش سبز است ،آسمانش آبی مهتابی
که شبش پُر نوراست،روز آن پُر ز اُمید
آذری هم به آُمیدطلوع سحرش،منتظرش می ماند