پرینتر سه بعدی
1396/12/14
پ رینتر سه بعدی | پرینت سه بعدی | چاپگر سه بعدی تلفن ثابت : 88175509 - 88175490 تلفن همراه 9126091537 - 09123056215 شماره تلگرام : 09905291209 فاکس : 88176679 آدرس شرکت:تهران-خیابان شهید بهشتی-خیابان مفتح شمالی-کوچه دهم-پلاک 2-واحد 13 Web Site: www.arka3dprint.com E-mail: info@arka3dprint.com      به صفحه اجتماعی ما در اینستاگرام بپیوندید   طراحی سایت   |   طراحی وب سایت 66979039-66979023
پرینتر سه بعدی
1396/12/14
تدریس خصوصی زبان   |   تدریس خصوصی زبان انگلیسی   |  تدریس خصوصی زبان فرانسه   |  تدریس خصوصی زبان آلمانی   |  تدریس خصوصی زبان ایتالیایی   |  تدریس خصوصی زبان اسپانیایی   |  تدریس خصوصی زبان عربی 88922366 - 88899213- 88908474 - 88929847 - 77528096 - 09121833829  http://learningprivately.com
پرینتر سه بعدی
1396/12/14
تبلیغات در گوگل | گوگل ادوردز | تبلیغ گوگل 02166979039-66979023 09124399978-09125488249 مشاوره آنلاین
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
پرینترهای سه بعدی


http://www.arka3dprint.com/%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

آیا تا به حال شده که با دیدن یکی از ابزارهایی که به کمک فناوری خلق شده‌اند و ما هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم، از خودتان بپرسید که اصلا این فناوری چطور طراحی و ساخته شده است؟ در این قسمت از این سری مقالات به پرینترهای سه بعدی می‌پردازیم.

حتی بهترین هنرمندان خبره در هنر پرینتر سه بعدی همیشه تلاش در این دارند که اشیاء سه بعدی را که خلق می‌کنند هر چه بیشتر به واقعیت طبیعی جسم مورد نظرشان نزدیک باشد. در بیشتر موارد در مقوله‌های هنری این مساله چندان هم مهم نیست، اما اگر صحبت از تجارت و تولید و توسعه محصولات جدید پیش بیاید آن‌وقت دیگر مدلی را که شما از تولید جدید به مشتریان نشان می‌دهید باید کاملا مطابق با تمام ویژگی‌هایی باشد که برای آن محصول خاص تعریف کرده‌اید.


برای یک مسئول روابط عمومی در یک شرکت در هنگام معرفی محصول جدید هیچ چیزی بهتر از یک ماکت کوچک کاملا منطبق با ویژگی‌های تعریف شده آن نمی‌تواند کار ساز باشد. اما تا مدتی پیش در این امر مشکلات زیادی وجود داشت. نخست آن‌که درست کردن مدل‌های سه بعدی نزدیک به واقعیت زمان زیادی را می‌گرفت. علاوه بر این‌ این نوع ماکت‌ها بسیار هزینه‌بر بودند. اما تکنولوژی هم در این مورد به کمک تجارت آمد و با انواع پرینترهای سه بعدی این مشکلات حل شد.

پرینتر سه بعدی که نحوه کاربردشان مانند چاپگرهای جوهر افشان می‌باشند می‌توانند مدل‌های سه بعدی را 10 برابر سریع‌تر از زمانی که این مدل‌ها با ماشین یا دست تهیه می‌شوند به وجود آورند. به علاوه فقط یک پنجم هزینه لازم برای این دستگاه‌های جادویی ارزش آن را دارند که نگاهی دقیق‌تر به آنها بیاندازیم.

قبل از آن‌که پیشرفت‌هایی مانند «طراحی به کمک کامپیوتر» و لیزر پا به عرصه وجود بگذارند، ماکت‌ها و مدل‌های نمونه یا توسط کنده‌کاری با چوب انجام می‌گرفت و یا توسط قطعات نازک مقوا یا پلاستیک که به هم چسبانده می‌شدند شکل می‌گرفتند. به همین دلیل معمولا برای تهیه یک ماکت سه بعدی از یک محصول، روزها و حتی هفته‌ها باید وقت می‌گذاشتیم.

درست کردن چنین ماکت‌هایی بسیار گران تمام می‌شد و تازه نمی‌شد کاملا اطمینان حاصل نمود که ماکت تهیه شده همان ویژگی تعریف شده برای محصول جدید را دارا باشد.

با وجود آمدن تکنولوژی‌های جدید، ایده معروف به مدل‌سازی سریع در خلال سال‌های 1980 خیلی سریع رونق گرفت. این تکنولوژی مدل‌سازی جدید بدان معنا بود که می‌شد به کمک تکنولوژی مدل‌های سه بعدی دقیق‌تری را با روش‌های خودکار فقط در چند ساعت یا نهایتا چند روز در اختیار داشت و در این میان پرینت سه بعدی یک فرمت منطقی از این ایده بود که به کمک آن طراحان محصولات جدید می‌توانستند خودشان ماکت محصولی که طراحی کرده‌اند را در کمتر از چند ساعت و با دقت بالا با ماشینی شبیه به چاپگر جوهر افشان تهیه کنند.

خوب حالا بیایید ببینیم که یک پرینتر سه بعدی چگونه کار می‌کند. تصور کنید که می‌خواهیم یک ماکت چوبی از یک ماشین را توسط کنده‌ کاری در چوب ایجاد کنیم. برای انجام این کار شما قطعه مناسبی از چوب لازم دارید که با کنده‌کاری روی آن درست مانند یک مجسمه‌ ساز مدل سه بعدی ماشین مورد نظرتان را با صرف وقت زیاد از دل آن قطعه چوب بیرون بکشید. یا مثلا اگر بخواهید ماکت یک خانه را بسازید باید از کپی‌های مینیاتوری آن خانه که از مقوا و چیزهایی از این قبیل ساخته شده‌اند استفاده کرده و مانند خانه‌های پیش‌ساخته آنها را به هم بچسبانید. امروزه پرتوهای لیزر می‌توانند به راحتی به دل یک قطعه چوب راه یابند و آن را به شکلی که شما می‌خواهید کنده‌کاری نمایند. اما پرینترهای سه بعدی داستان جدایی دارند.

سوال این است که اگر پرینترهای سه بعدی مانند چاپگرهای جوهر افشان کار می‌کنند، این چه نوع جوهری است که می‌تواند اشیاء را سه بعدی بسازد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که چون چاپگرهای جوهر افشان از جوهر مایع استفاده می‌کنند یا چاپگرهای لیزری از پودر جوهر استفاده می‌کنند، فقط قادرند که در یک یا دو بعد چیزی را ارائه دهند.

اما هیچ یک از این مواد به درد یک پرینتر سه بعدی نمی‌خورد. شما نخواهید توانست از جوهر، آب‌رنگ یا دوده یک مدل سه بعدی بسازید و تنها ماده اولیه‌ای که می‌تواند به شما کمک کند پلاستیک است. اساسا یک پرینتر سه بعدی با پرتاب کردن پلاستیک از یک نازل کوچک که حرکات آن تماما و به طور دقیق توسط کامپیوتر کنترل می‌شود عمل می‌کند.

یک پرینتر سه بعدی توسط آن نازل باریک و نازک که حرکاتش توسط کامپیوتر دقیقا کنترل می‌شود، با افشاندن پلاستیک مذاب، پرینت کردن یک مدل سه بعدی از پایین به بالا و البته به صورت لایه به لایه را شروع می‌کند. پس از بارگیری لایه اول، دستگاه مدت زمان لازم برای خشک شدن لایه اول را در نظر گرفته و منتظر خشک شدن آن می‌ماند و سپس لایه بعدی توسط نازل مربوطه بر روی لایه اول تزریق می‌شود. این پروسه تا تزریق ده‌ها لایه بر روی هم ادامه پیدا می‌کند تا شیء مورد نظر ساخته شود.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
فروش چاپگر سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

قطعا همه ما از دستگاهی که بتواند هر شیء سه بعدی ای را بسازد، استقبال می کنیم. در حال حاضر چاپگرهای سه بعدی ای وجود دارند که قابلیت ساخت اشیاء مورد نظرمان از پلاستیک یا مواد دیگر را دارند، و این ابزارها هر روز با کاهش بیشتر قیمت مواجه می شوند.

در چند سال اخیر توجه زیادی به چاپگر سه بعدی شده. اما هدف شرکت های تولید کننده اینگونه چاپگرها این است که این ابزار همه گیر شده و در همه خانه ها وجود داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل ، به شما پیشنهاد می کنیم با کارشناسان شرکت “پیشگام فن آوران آرکا ” مشاوره نمایید و پرینتری را برای خرید انتخاب کنید که در عمل پاسحگوی نیاز شما باشد .

پارامتر های مهم در انتخاب یک پرینتر سه بعدی :


قیمت چاپگرهای سه بعدی چقدر است؟

قیمت چاپگر سه بعدی عاملی بسیار تعیین کننده می باشد . امروزه چاپگرهای سه بعدی خانگی دارای قیمت های از 300 دلار تا 3000 دلار می باشند در حالی که قیمت پرینترهای سه بعدی صنعتی تا چند صد هزار دلار می باشد . شما ممکن است حتی در فروشگاه های اینترنتی انواع بسیار ارزان پرینتر سه بعدی و حتی پرینتر سه بعدی که به صورت کیت عرضه می شود را بیابید ، ولی باید قابلیت های آن را با نیازهای خود بسنجید .

متاسفانه پارامترهای مهم در انتخاب پرینتر سه بعدی هنوز در کشور ما به درستی شناخته نشده است و بسیاری از فروشندگان این چاپگرها دانسته یا ندانسته مشتری را به درستی ار توانمندی پرینتر سه بعدی که به او می فروشند آگاه نمی سازند .

به عنوان یک قاعده کلی

اگر به دنبال خرید یک چاپگر سه بعدی از برند معروف تری هستید، باید پول بیشتری هم بپردازید. ارزانترین و کوچکترین چاپگر سه بعدی شرکت MakerBot که Replicator Mini نام دارد، در حال حاضر با قیمت ۱۳۷۵ دلار بفروش می رسد. این قیمت نسبت به قیمت های چند هزار دلاری سالهای اخیر این شرکت بسیار ارزانتر است، اما با این حال باز هم برای استفاده معمول در خانه ها نسبتا گران است.
چاپگرهای سه بعدی برای نمونه سازی فوق العاده اند

چاپگر سه بعدی فقط برای سرگرمی نیستند و شرکت ها و افرادی که نیاز به نمونه سازی ها و طراحی های سریع دارند، می توانند طرح سه بعدی شیء مورد نظرشان را به این دستگاه ها بدهند تا با سرعتی بیشتر یک نمونه واقعی از آن طرح توسط چاپگر سه بعدی تولید شود. اگر در کسب و کار شما هم نیاز به چنین مواردی هست می توانید یکی از این محصولات را بخرید.
چاپ های سه بعدی

چاپگر سه بعدی دستگاهی است که ابتدا طرح سه بعدی شیء مورد نظر را باید به آن داد و پس از آن دستگاه یاد شده یک نمونه فیزیکی از طرح داده شده را با مواد اولیه مخصوص، تولید خواهد کرد. این محصول اساسا یک جعبه است که دارای بخشی فوقانی است و لایه های پلاستیک را روی یکدیگر قرار می دهد. پلاستیک، داغ و جامد بوده و در سه زاویه، طرح مورد نظر را به صورت فیزیکی تولید می کند.

چاپگر های سه بعدی قابلیت تولید انواع مختلف اسباب بازی ها، قطعات وسایل بازی و مواردی از این قبیل را دارند. به ویژه این دستگاه ها می توانند اشیاء مختلفی که به صورت روزمره از آنها استفاده می کنیم را هم تولید کنند، مانند لوازم ساده آشپزخانه.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
فروش پرینتر سه بعدی


http://www.arka3dprint.com/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

پرینتر سه بعدی فروخته شده توسط شرکت " پیشگام فناوران آرکا " جزو دستگاه های صنعتی بوده و قابلیت پرینت قطعات با مشخصات منحصر به فردی را دارا می باشند .نظر به سابقه درخشان این شرکت به عنوان اولین شرکت خصوصی تاسیس شده در ایران در زمینه ارائه خدمات پرینت سه بعدی و فروش پرینترهای سه بعدی ، پشتیبانی فنی مشتریان از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به بهترین نحو ارائه می شود.
مشخصات منحصر به فرد محصولات ارائه شده عبارتند از:
شرکت " پیشگام فناوران آرکا " نماینده رسمی و انحصاری فروش پرینترهای سه بعدی شرکت های Zbot و TierTime در ایران می باشد.کلیه پرینترهای سه بعدی فروخته شده توسط این شرکت دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و آموزش رایگان ، پشتیبانی فنی ، تامین مواد مصرفی و سایر تجهیزات مورد استفاده در چاپگرهای سه بعدی توسط این شرکت ارائه می گردد.

NC Board و CPU ساخت کشور ایتالیا
2 قابلیت استفاده از فیلامنت های 1.75mm و 2.00mm بدون نیاز به اعمال تغییرات سخت افزاری در دستگاه
3 قابلیت پرینت با بیش از 15 نوع متریال متفاوت ABS ، PLA ، PETG ، POA ، Carbon Fiber ، Metal ، Nylon و ....
4 پرینت متریال ABS با کیفیت عالی . لازم به ذکر است که استفاده از ABS دارای مزایای منحصر به فردی از جمله قابلیت پرداختکاری عالیمی باشد و قابلیت پرینت با ABS از جمله مشخصه های پرینترهای صنعتی می باشد
5 نرم افزار رجیستر شده با قابلیت چیدمان خودکار قطعات بسیارعالی و چابک
6 یک سال گارنتی
7 پنج سال خدمات پس از فروش
8 حد اقل 5 ساعت آموزش رایگان
9 قطعات مصرفی بسیار با کیفیت و با قیمت های رقابتی
10 امکان استفاده از نازل های 0/2 ، 0/3 و 0/4 میلیمتر با پرداخت سطحی عالی بدون مشکل گرفتگی نازل
11 پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری کامل
12 قابلیت پرینت بی نظیر جزئیات
13 یک رول متریال رایگان و کیف ابزار
14 قابلیت کار پیوسته و بدون وقفه برای مدت زمان طولانی
15 قابلیت Pause و Resume جهت تعویض متریال و ....
14 بدون نیاز به چسب دو رو یا چسب مایع و .... برای اتصال قطعه به میز کار
15 میز نشکن
16 تخفیف ویژه برای مراکز آموزشی
17 تحویل فوری
18 بسته بندی باکثفیت
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
خدمات پرینت سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

ارایه خدمات پرینت سه بعدی و نمونه سازی سریع


شرکت ” پیشگام فناوران آرکا “ با در اختیار داشتن انواع دستگاه های نمونه سازی سریع و پرینترهای 3 بعدی صنعتی ( SLS ، Objet ، Dimension ، TierTime ، Zbot و UP ) ارائه دهنده خدمات نمونه سازی سریع با قابليت ها و مشخصات منحصر به فرد می باشد .
هر یک از پرینتر ها از نظر دقت ابعادی ،دقت هندسی ، صافی سطح ، مواد مصرفی ، استحکام ، خواص حرارتی و …. دارای مشخص های منحصر به خود می باشد .
مشخصه بارز این شرکت در خدمات ارائه شده عبارت است از :

رعایت اصول مهندسی
استفاده از پرینترهای سه بعدی صنعتی منحصر به فرد
ارائه خدمات باکیفیت با مناسبترین قیمت ها

محدوده قابل حصول پرینت قطعات با انواع چاپگرهای سه بعدی شرکت “پیشگام فناوران آرکا” در جدول زیر نمایش داده شده است :

شرکت “ پیشگام فناوران آرکا ” به عنوان یکی از نخستین و مجهزترین شرکت خصوصی فعال در زمینه نمونه سازی سریع ، چاپگرهای 3 بعدی و تکنولوژی­های مورد استفاده خود را به گونه ای انتخاب کرده است که بخش عمده­ ای از نیاز صنعت و تقاضای بازار را در زمینه چاپ سه بعدی پاسخگو باشد.
مشخصات اصلی پرینترهای 3 بعدی و تکنولوژی­های مورد استفاده در این شرکت در جدول ذیل ارائه شده است:

لذا مشتریان می توانند با توجه به اولویت های خود در ساخت نمونه ،قابلیت هر دستگاه و مشاوره ارائه شده توسط متخصصین شرکت آرکا ، بهترین گزینه را برای پرینت 3 بعدی نمونه انتخاب کنند.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
پرینت سه بعدی چیست


http://www.arka3dprint.com/%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

نمونه سازی سریع یا Rapid Prototyping كه اختصارا آن را RP مي نامند و با نام های پرینت سه بعدی یا3D Print و چاپ سه بعدی نیز شناخته شده است ، اصطلاحی است برای انواع تکنولوژی هایی که از نوع افزایشی بوده ( Additive Manufacturing ) و با بکارگیری مستقیم مدل سه بعدی کامپیوتری، بکار برده می شوند.
در چاپگرهای سه بعدی با ایجاد مقاطع قطعه به صورت لایه به لایه بر روی هم و پیوند این لایه ها به یکدیگر قطعۀ نهایی ساخته می شود.

کلیه 3d Printer ها دارای نرم افزارهای واسطی می باشند که مدل سه بعدی اولیه ( که در کلیه نرم افزارهای طراحی سه بعدی می تواند طراحی شده باشد ) پس از تبدیل شدن به فورمت STL در این نرم افزار واسط فراخوانی شده و پس از انجام تنظیمات لازم برای پرینت ، مدل STL توسط نرم افزار Slice شده و مقاطع یا Section های آن مشخص می شوند . در مرحله بعد دستور ساخت این مقاطع برای چاپگر ارسال شده و عمل ساخت لایه ها آغاز می شود.

برخی از مزایای تکنولوژی های افزایشی در مقایسه با تکنولوژی های کاهشی مانند تراشکاری و فرزکاری عبارتند از :
1-قابلیت ساخت قطعات در مدت زمان بسیار کم و بدون طی کردن فرایند واقعی تولید که مستلزم صرف هزینه و زمان زیاد می باشد .
2-عدم نیاز به امکانات خاص مانند ابزارهای مخصوص ، برق سه فاز ، هوای فشرده و ...
3-آماده سازی قطعات برای پرینت بسیار ساده تر از برنامه نویسی برنامه ماشینکاری با CNC می باشد .
4-قابلیت ساخت قطعات بسیار پیچیده و با ظرافت زیاد ، بدون وجود محدودیت های خاص مثل شیب منفی ، عدم دسترسی ابزار و .... بر خلاف آن چه در فرایندهایی مثل ماشینکاری و ... وجود دارد .
اين مزايای منحصر به فرد باعث استفاده گسترده مهندسین ، صنعتگران ، پزشکان و ... ازپرینتر سه بعدی به عنوان روشی برای كاهش زمان بررسی محصول، رفع عیوب طراحی وارائه محصولات با کیفیت تر به بازارشده است.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
روش های مختلف پرینت سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81/

اولین تکنولوژی تجاری شده نمونه سازی سریع در سال 1985 به بازار آمد. امروزه بیش از 30 تکنولوژی مختلف در نمونه سازی سریع وجود دارد که هریک از نظر مواد به کار رفته ، دقت ابعادی ، قدرت ساخت جزئیات ریز ، صافی سطح ، استحکام ، هزینه و ..... دارای مشخصه خاص خود بوده و بسیاری از این تکنولوژی ها در حال حاضر اقتصادی نبوده و تجاری سازی نشده اند .

هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی می باشد و هر فن آوری برای چاپ 3 بعدی گروه خاصی از قطعات مناسب می باشد.
همچنین پرینتر های سه بعدی ساخته شده با تکنولوژی یکسان نیز دارای قابلیت ها و کیفیت ساخت متفاوتی می باشند و طبیعتا قیمت پرینتر ها نسبت به هم بسیار متفاوت می باشد .
برای مثال قیمت پرینترهای سه بعدی که با تکنولوژی FDM عمل چاپ سه بعدی را انجام می دهند از چند صد هزار تومان تا چند صد میلیون تومان متفاوت می باشند و بالطبع کیفیت پرینت آن ها نیز بسیار متفاوت خواهد بود.
در اینجا به شرح هریک از این تکنولوژی های مختلف به کار رفته در پرینترهای سه بعدی می پردازیم.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
روش سفارش پرینت

http://www.arka3dprint.com/%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA/

روش و مراحل سفارش پرینت سه بعدی در شرکت پیشگام فناوران آرکا به شرح ذیل می باشد.

ارسال فایل سه بعدیCAD توسط مشتری شما می توانید فایل خود را به همراه اطلاعات تماس به آدرس ما ایمیل نمایید .

آدرس های ایمیل شرکت آرکا عبارتند از :

info@arka-co.com
arka.iran@yahoo.com

مشخصات فایل ارسال شده :
الف) فرمت فایل STP یا STEP
تقریبا همه نرم افزارهای طراحی سه بعدی قابلیت ذخیره فایل با فرمت STP (یا STEP ) را دارا می باشند ، ولی اگر شما از نرم افزاری استفاده می کنید که قادر به دخیره فایل با این فرمت نمی باشد ، یا فایلتان را به نرم افزار دیگری که این قابلیت را ئارئ منتقل کنید
و یا فایل را با فرمت STL دخیره کنید.
ب) ساختار فایل باید Solid
به عبارتی سطوح تشکیل دهنده مدل سه بعدی باید به هم کاملا متصل باشند طوری که بین آن ها gap یا فضای خالی نباشد و همچنین اضافه هم نباشند (کاملا Trim شده باشند) .
اکثر نرم افزار های طراحی سه بعدی دارای قابلیت بررسی فایل از نظر بسته بودن سطح را دارا می باشند .

ارسال پیش فاکتور توسط شرکت آرکا

پس از بررسی مدل سه بعدی ارسال شده توسط مشتری و آنالیز آن با نرم افزارهای چاپگر سه بعدی ، میزان مصرف مواد و مدت زمان آماده شدن کار مشخص شده و پیش فاکتور برای مشتری ارسال می شود .
پیش فاکتور شامل هزینه ساخت قطعه و شرایط پرداخت، زمان تحویل قطعه، تکنولوژی ساخت، و بعضی اطلاعات مورد نیاز مشتری می باشد.

شروع ساخت قطعه پس از دریافت پیش پرداخت

قطعات درخواستی در سایز های معمولی (در حد یک مکعب 50 سانتیمتری ) در مدت 2 تا 4 روز کاری ساخته خواهد شد.
در صورتی که سایز قطعات بزرگ باشد ( بزرگتر از مکعب 50 سانتیمتری ) در مدت 1 هفته تا 10 روز کاری پرینت سه بعدی خواهد شد.


تحویل قطعه به مشتری و تسویه حساب

قطعه پرینت شده پس از تسویه حساب تحویل مشتری می گردد.
لازم به ذکر است که قطعات پرینت شده دارای قابلیت چسباندن،رنگ آمیزی،آب بندی، قلاویزکاری و سوراخ کاری می باشند.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
چاپگر سه بعدی یا پرینتر سه بعدی


http://www.arka3dprint.com/%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

پرینترهای سه بعدی که چندی است در میان زندگی و تکنولوژی های مورد استفاده افراد جایگاه مهمی پیدا کرده اند ، کاربرد بسیار زیادی در زندگی افراد دارند . پرینتر معمولی (یا دو بعدی ) وسیله برای چاپ اطلاعات و تصویر بر روی کاغذ می باشد که گاهی به صورت رنگی و لیزری و گاهی به صورت سوزنی و قدیمی تر می باشد.


اما پرینتر سه بعدی ( 3d Printer ) پرینتری بسیار جالب می باشد که با استفاده از مواد مختلف که عموما از گروه پلیمرها یا ترکیب گروهی از مواد می باشد می توانند تمامی تصویر های مورد نظر شما را به صورت سه بعدی ساخته و تحویل شما دهد.
چاپگرهای سه بعدی که این روز ها بازار بسیار پر رونق و قیمت بسیار بالایی دارند همگان را متعجب کرده اند. در نمایشگاه های صنعتی همه ساله انواع متنوعی از پرینترهای سه بعدی به مردم معرفی می شود که فن آوری به کار رفته در هر یک متفاوت بوده و در آن ها از مواد مختلف برای چاپ سه بعدی قطعات استفاده می شود . همچنین سرعت پرینت چاپگر سه بعدی همواره در حال افزایش بوده و سعی می شود با به کارگیری فناوری های جدیدتر کیفیت پرینت سه بعدی افزایش یابد .


پرینتر سه بعدی عموما در دو رده صنعتی و خانگی عرضه می گردند . دستگاههای نمونه سازی صنعتی از فن آوری های پیشرفته تری استفاده می کنند و قابلیت آن ها برای ساخت قطعات صنعتی بسیار مناسب می باشد در حالی که پرینترهای خانگی دارای قیمت بسیار پایین تر و قابلیت کم تر می باشند .


پرینتر سه بعدی صنعتی- پرینتر سه بعدی خانگی

دستگاه های پرینت سه بعدی چند سالی است که به صورت تجاری در کشورهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته اند.در ساخت ماکت ها امروزه برای تهیه قطعات دقیق و پیچیده از روش پرینت سه بعدی استفاده می شود که باعث افزایش سرعت و دقت ساخت قطعات شده است.
برای ساخت قطعات ماکت به روش پرینت سه بعدی نیاز به تهیه فایل سه بعدی از قطعه مورد نظر می باشد.دستگاه این فایل را دریافت و اقدام به ایجاد آن به صورت لایه گذاری مرحله ای میکند.
پرینتر سه بعدی در واقع پرینتری است که علاوه بر ایجاد طرح در طول و عرض میتواند به صورت عمودی نیز پرینت کند.در نظر بگیرید که برای مثال جوهر پرینتر یک صدم ملیمتر قطر دارد و شما میخواهید یک قطعه مکعبی همچون حبه قند را به صورت سه بعدی تهیه کنید.پرینتر شروع به پرینت یک مربع حدودا یک در یک سانتیمتر به ضخامت یک صدم میلیمتر مینماید.
پس از اتمام این مرحله نازل های دستگاه که جوهر را پخش میکنند کمی بالاتر رفته و مجددا یک لایه دیگر روی لایه قبلی ایجاد میکنند.این عمل آنقدر تکرار میشود که شما یک مکعب سه بعدی بدست بیاورید.تنها تفاوت دستگاه های پرینت سه بعدی این است که میتوانند از موادی همچون انواع پلاستیک و رزین ها برای ساخت قطعات استفاده کنند و البته ضخامت لایه های ایجاد شده نیز بیشتر از یک صدم میلیمتر و در واقع چیزی در حدود یک دهم میلیمتر است که ضخامت ایده الی به حساب می آید.
سرعت لایه گذاری ، ضخامت لایه ها و همچنین متریال مورد استفاده در پرینت سه بعدی از عوال مهم در کیفیت و دقت قطعه نهایی بدست آمده است.قطعات تهیه شده در این روش معمولا دارای ظاهر سطحی مناسبی نیستند و جهت ارائه باید کمی پرداخت شوند.
در مورد چگونگی کارکرد این دستگاه‌ها و تفاوت اساسی آن‌ها با دستگاه‌های ماشینکاری CNC ( دستگاه‌های کنترل عددی) نیز بایستی گفت که پرینترهای سه‌بعدی عمدتاً از روش افزایشی برای ساختن قطعه استفاده می‌کنند ولی دستگاه‌های CNC عمدتاً از روش کاهشی استفاده می‌کنند.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
ترمیم و تهیه پروتز با پرینتر سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

ترمیم و تهیه پروتز فک دهان با پرینتر سه بعدی

به گزارش دیلی میل مردی 40 ساله اهل بنگلادش به علت سرطان غدد لنفاوی، بخش مهمی از فک بالا ( سقف دهان ) خود را از دست داد. به همین علت خوردن و جویدن غذا به صورت طبیعی برای وی امکان پذیر نبود.
از طرفی آماده کردن پروتز جانشین فک بالا ملزم تهیه یک ماکت از باقیمانده بخشهای مختلف جمجمه است که به روش سنتی غیر ممکن به نظر می رسید. پزشکان نقشه کاملی از جمجمه ی بیمار را به کمک اسکنر وسیتی اسکن آماده کردند و به همراه متخصصین شرکت Osteo 3D توانستند جمجمۀ بیمار را به کمک چاپگر سه بعدی پرینت کرده و فضای از دست داده شده را دقیقا شناسایی کنند .
در گام بعدی به کمک مواد سازگار با بدن یا بیومتریال ها و با استفاده از مدل جمجمه ای که پرینت سه بعدی شده بود به عنوان قالب ، پروتزی که برای پر کردن فضای خالی مورد نیاز بود ساخته شد .
پروتز ساخته شده مثل دندان مصنوعی داخل دهان قرار می گیرد . اکنون این شخص قادر به بلع و جویدن غذا است و می تواند به راحتی صحبت کند و با شادی به زندگی لبخند بزند.
از پرینتر سه بعدی به طور روز افزون در پزشکی استفاده می شود.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
فیلامنت مناسب برای پرینتر سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%86%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

چگونه فیلامنت مناسب برای پرینتر سه بعدی انتخاب کنیم

هنگام خرید فیلامنت برای چاپگر سه بعدی خود باید نکات و مشخصات انواع فیلامنتهای پرینتر سه بعدی را در نظر بگیرید.

در این مقاله به چند نوع فیلامنت رایج در صنعت نمونه سازی سریع وخواص و مشخصات هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد.


اولین چیزی که باید برای خرید فیلامنت در نظر داشته باشید، قطر فیلامنت است. معمولا قطر استاندارد مورد استفاده در پرینترها 75/1 میلیمتر است. البته قطرهای 2 و 3 میلیمتری نیز در برخی پرینترها استفاده می شود.
اکثر پرینترهای موجود در بازارفقط با یک قطر خاص فیلامنت کار می کنند و این موضوع نوعی محدودیت برای پرینتر سه بعدی محسوب می شود.
پرینترهای بهتری نیز وجود دارند مثل پرینترهای سه بعدی ZBOT ارائه شده توسط شرکت آرکا (arka3dprint.com) که طراحی آن ها به گونه ای است که بدون تعویض اجزا سخت افزاری چاپگر سه بعدی قادرند فیلامنت 75/1 و2 میلیمتری را پرینت کنند.
بناراین قبل از خرید فیلامنت برای چاپگر سه بعدی خود باید با مراجعه به مدارک فنی پرینتر سه بعدی بدانید که چه قطر فیلامنتی باید تهیه کنید.
در مرحله بعد شما باید جنس فیلامنت را انتخاب کنید. فیلامنتهای مورد استفاده در چاپگرهای سه بعدی بسیار متنوع می باشند. برخی دارای خواص مشابه بوده و برخی دارای خواص کاملا متفاوت می باشند.

در این مقاله خواص سه نوع فیلامنت رایج یعنی ABS,PLA,PVA را شرح خواهیم داد:

فیلامنت های ABS :

ABS یا Acrylonitrile butadiene styrene ماده ای مقاوم و محکم،قابلیت سمباده کاری یا پرداختکاری عالی و عموما با انعطاف پذیری کم و مقاومت حرارتی بالا می باشد. دمای ذوب ABS 240 درجه سانتیگراد است. ازآنجا که خواص مکانیکی ABS بسیار مطلوب است لذا استفاده از آن در ساخت قطعات صنعتی و چاپ سه بعدی ترجیح داده می شود.

ABS جزو مواد پایه نفتی بوده و سازگاری آن با محیط زیست مانند PLA نمی باشد.

از آن جا که قابلیت پرداختکاری این متریال نسبت به سایر فیلامنتهای مورد استفاده در چاپگرهای سه بعدی بسیار عالی می باشد لذا قطعاتی که با فیلامنت ABS پرینت سه بعدی شده باشند را می توان پرداختکاری کرده و اثر لایه ها را از بین برد و به سطحی با صافی سطح مطلوب رسید.

برای یک چاپگر سه بعدی ، قابلیت چاپ سه بعدی با متریال ABS یک مزیت بسیار خوب محسوب می شود. پرینت سه بعدی با فیلامنت ABS مستلزم این است که چاپگر سه بعدی دارای میز گرم (Hot Bed) بوده و قابلیت گرم کردن فیلامنت تا دمای ذوب متوسط 240 درجه را دارا باشد .علاوه بر این طراحی پرینتر سه بعدی و ساختار آن باید به گونه باشد که بتواند بدون مشکل با فیلامنت ABS پرینت سه بعدی بگیرد. لذا عموما پرینترهای سه بعدی با قیمت پایین درعمل قادر به پرینت سه بعدی قطعات با کیفیت با متریال ABS نیستند.

از مشخصات بارز پرینترهای سه بعدی صنعتی تولید شده توسط معتبرترین شرکتها مثل شرکت Stratasys قابلیت پرینت با فیلامنت ABS است.

چاپگرهای سه بعدی ZBOT که شرکت آرکا نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش آن می باشد، قابلیت پرینت سه بعدی با فیلامنت ABS را به خوبی دارا می باشند.



فیلامنت های PLA :

PLA یا Poly Lactic Acid ( که نباید آن را با پلی آمیدPoly Amid اشتباه گرفت ) ماده ای است که انعطاف آن نسبت به ABS بیشتر بوده و سازگاری آن با محیط زیست نسبت به سایر متریال ها از جمله ABS و PVA بسیار بیشتر می باشد. دارای عوارض محیطی کمتر است و با بدن انسان نیز سازگاری بیشتری دارد. دمای ذوب آن حدود 200 درجه سانتیگراد بوده و متاسفانه در دمای 50 درجه سانتیگراد نرم می شود و مقاومت حرارتی آن در مقایسه با ABS کمتر است.

به دلیل نقطه ذوب پایین و اختلاف دمای کمتر با دمای محیط ، کارکردن با فیلامنت هایPLA در پرینترهای سه بعدی ساده تر می باشد ولی قابلیت پرداخت کاری و سمباده کاری آن بسیار کم است لذا عموما کیفیت قطعات چاپ سه بعدی شده با PLA در مقایسه با ABS کم است . PLA ها در انواع متنوع و با جلوه های متفاوت مثل PLA چوب ، PLA با نمای انواع فلزات ، PLA های شفاف و نیمه شفاف و… موجود می باشند.

فیلامنتهای PVA :

ازدیگر فیلامنتهای پرمصرف متریال PVA ( Poly Vinil Alcohol) می باشد. فیلامنت PVA در چاپگرهای سه بعدی که دارای دونازل می باشند برای ایجاد ساپورت استفاده می شود. قطعه ای که پرینت شده بعد از پایان فرایند از چاپگر سه بعدی خارج شده داخل آب قرار می گیرد. ساپورتهای ساخته شده از جنس PVA در آب حل شده و قطعه آزاد می شود. جهت پرینت سه بعدی با فیلامنت PVA لازم است نکات خاصی را در نظر گرفت، شرایط نگهداری فیلامنت خاص بوده و قیمت آن در مقایسه با سایر فیلامنتها نسبتا بالا می باشد.

کلیه ی فیلامنتها (ABS,PLA,…) در grade های مختلف تولید می شوند و ممکن است جهت بهبود خواص آن ها از افزودنیهای خاصی استفاده شده باشد. لذا ترجیحا فیلامنت مصرفی خود را از شرکتی خریداری نمایید که محصولاتی طبقه بندی شده ، تست شده و با کیفیت ثابت داشته باشد تا در خرید های بعدی تان بتوانید مثریال با همان کیفیت را تهیه کنید.
نکته دیگری که در خرید فیلامنت باید مد نظر قرار گیرد این است که استفاده از فیلامنتهایی که به شکل قرقره یا roll هستند بهتراز حالت باز می باشند چرا که احتمال گره خوردن فیلامنت در نوع اخیر بیشتر است.
بر خلاف آنچه برخی تصور می کنند فیلامنت ها تاریخ مصرف ندارند ولی فیلامنت خریداری شده نباید شکننده باشد (مثل شکسته شدن ماکارونی) . چنین فیلامنتی معیوب محسوب می شود .
در نهایت توصیه می شود فیلامنتهای مصرفی خود را از شرکتهایی خریداری نمایید که خود تجربه ارائه خدمات پرینت سه بعدی داشته باشند ، فیلامنت های طبقه بندی شده ، تست شده و با کیفیت ثابت داشته باشند و بتوانند در خرید شما را راهنمایی کنند.



برای مشاهده محصولات شرکت “پیشگام فناوران آرکا” اینجا کلیک کنید .
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
طراحی سه بعدی قطعات

http://www.arka3dprint.com/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7%D8%AA/

4 نکته مهم که در طراحی سه بعدی قطعات جهت چاپ سه بعدی باید مد نظر قرار گیرد

هنگام طراحی یک مدل سه بعدی به منظور چاپ سه بعدی، باید نکاتی را مد نظر قرارداد. همه ما از نرم افزارهای مختلف، مواد اولیه و پرینترهای متفاوت و تکنولوژیهای نمونه سازی متنوع استفاده می کنیم.

طراحی یک مدل سه بعدی کاملا بی عیب با هدف نمونه سازی به وسیله پرینتر سه بعدی گاهی واقعا دشوار است.

به همین منظور کارشناسان شرکت پیشگام فناوران آرکا مواردی را برای شما به صورت فهرست وار آماده کرده اند تا با توجه به آنها امکان پرینت سه بعدی مدلهای شما به راحتی امکان پذیرشود.


1- بسته بودن یا Solid بودن سطح

مدل سه بعدی طراحی شده باید کاملا بسته و یا اصطلاحا solid باشد. مفهوم سالید بودن در نرم افزارهای مختلف طراحی سه بعدی با عبارات مختلفی بیان شده است. عباراتی مثل Closed Surface یا سطح بسته، مش بسته و … ولی مفهوم بسته بودن سطح این است که سطوح تشکیل دهنده قطعه باید کاملا به یکدیگر متصل باشند و gap یا فضای خالی و همچنین لبه های اضافه در محل اتصال آنها وجود نداشته باشد.


2- فورمت فایل

فورمت فایلی که در نرم افزارهای چاپگر سه بعدی استفاده می شود عموما باید STL باشد . کیفیت فایل STL درکیفیت سطح و دقت ابعادی قطعه پرینت شده سه بعدی بسیار حائز اهمیت است.

قبل از ذخیره مدل سه بعدی با فورمت STL حتما تنظیمات نرم افزار خود را به گونه ای انجام دهید که فایل STL دارای بالاترین کیفیت سطحی باشد.


3- اندازه جزئیات

هنگام طراحی یک مدل سه بعدی جهت چاپ سه بعدی باید قابلیتهای پرینتر سه بعدی و جزئیات مورد استفاده دردستگاه را دانست. Detail ها کوچکترین قسمتها یا Feature های قطعه می باشند. جزئیات می توانند قطر یک سوراخ یا پین، پهنا وعمق یک شیار، ضخامت دیواره و لبه و… باشند. درجدول ارائه شده قسمت ……. قابلیتهای پرینتر سه بعدی شرکت آرکا در چاپ سه بعدی جزئیات ارائه شده است.

به عنوان مثال در صورتی که بخواهید نمونه خود را با پرینترDimension شرکت آرکا نمونه سازی کنید باید اندازه کوچکترین Feature های طرح سه بعدی شما کوچکتر از 7/0 نباشد.


4- استحکام

قطعه پرینت شده با پرینترهای مختلف نسبت به نوع فن آوری، مواد به کاررفته و جهت قرارگرفتن آن هنگام ساخت، دارای استحکام متفاوتی می باشد. استحکام قطعات پرینت شده با چاپگرهای سه بعدی مختلف شرکت آرکا در صفحه…ارائه شده است. شما می توانید نواحی ضعیف قطعه خود را هنگام طراحی سه بعدی با این دید که می خواهید از قطعه پرینت سه بعدی بگیرید طراحی کنید و آن نواحی را با استحکام بیشتری طراحی کنید.


بادانستن این نکات شما می توانید نتیجه ی بهتری از پرینت های سه بعدی خود بگیرید.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
طراحی سه بعدی و پرینت سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

طراحی و پرینت وسایل مورد استفاده افراد ناتوان توسط دانش آموزان

برخی از دانش آموزان مقطع دبیرستانی که عضو باشگاه طراحی سه بعدی و پرینت سه بعدی اینترنتی هستند، طراحی های جالب و نمونه های پرینت سه بعدی شده کارآمدی خلق کرده اند. از مهمترین آنها دو وسیله خاص جهت استفاده ناتوانان جسمی می باشد.



مت دانش آموز 17 ساله، نوعی در بازکن طراحی و مدل آن را چاپ سه بعدی کرده است تا پدرش که از بیماری MS رنج می برد و قادر نیست از انگشتان و مچ دست خود به درستی استفاده کند دیگر مشکلی برای بازکردن بطریهای داروی خود نداشته باشد. این وسیله به شکل متقاطع و صلیبی طراحی شده تا درب بطری رل به راحتی باز کند.
انگیزه این دانش آموز در ابداع چنین وسیله ای رفع مشکلات بیماری و ناتوانی پدرش بوده ولی در ضمن باعث عملی شدن ایده ای شده است که به بسیاری از بیماران نظیر پدرش کمک شایانی خواهد کرد.
بازاریابهای بسیاری با وی تماس گرفته اند و در آینده ای نزدیک شاهد تولید انبوه ایده این جوان دانش آموز خواهیم بود. درضمن وی به عنوان صاحب امتیاز، سود تولید این وسیله را دریافت خواهد کرد.
در نظر بگیریرید در صورت فقدان وجود پرینتر سه بعدی چنین ایذه هایی چگونه می توانستند در کوتاه ترین زمان ساخته شده ، بهینه سازی شده و تولید شوند .میزان در دسترس بودن فن آوری های دیگر مثل ماشینکاری ، ریخته گری و …. برای یک دانش آموز چقدر دشوار تر از میزان دسترسی به یک چاپگر سه بعدی است.

پریتر سه بعدی ZBOT

محصول شرکت آرکا


مورد دوم چنگالی است که برایان 16 ساله طراحی و نمونه سازی کرده. برایان باتوجه به بیماری پارکینسون پدر بزرگش و ناتوانی وی برای استفاده از چنگالهای عادی، مدلی را طراحی کرده است تا هر کسی با کمترین توانایی هم بتواند از آن استفاده کند. به طوریکه بیمار هنگام استفاده از این وسیله به صورت غیر ارادی آن را رها نکند و دیگر نیاز به کمک دیگران نداشته باشد. به این ترتیب شخص مستقل تر شده و جهت غذا خوردن وابستگی وی به اطرافیانش بسیار کمتر می شود. در واقع یکی از مهمترین عملکردهای پرینترهای سه بعدی همین ایجاد امکان عملی کردن بسیاری از ایده هایی است که افراد در ذهن خلاق خود می پرورانند.

در نهایت به کمک انواع پرینترهای سه بعدی خلاقیت بیشتری را می توان بین نسل جوان گسترش داد و از این طریق اعتماد به نفس بیشتری را در ابداع و ایجاد تحولات عظیم خواهند داشت.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
نمونه سازی قطعات با چاپگر سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

چه زمانی می توان چاپگرهای سه بعدی را برای نمونه سازی قطعات بکار برد

برای ساخت چه تعداد قطعه از فن آوری پرینت سه بعدی استفاده کنیم

ابعاد واندازه قطعاتی که ساخت آنها با پرینترسه بعدی اقتصادی است چقدر است

قطعات پرینت سه بعدی شده از نطر عملکرد و قابلیت چه خصوصیاتی دارند

پیچیدگی قطعاتی که می خواهیم چاپ سه بعدی کنیم چقدر می تواند باشد

این ها سوألاتی هستند که عموما درنمونه سازی سریع قطعات و یا تولید با تیراژهای نه چندان زیاد همواره مطرح هستند .

شرکت “پیشگام فناوران آرکا” با داشتن سابقه ای طولانی در صنعت نمونه سازی سریع سعی می کند تا در این مقاله کوتاه با زبانی ساده پاسخ این سوالات را برای شما علاقمندان به صنعت چاپ سه بعدی و ساخت سریع ارائه دهد .


اندازه قطعات

معمولا” هزینه اصلی در پرینت سه بعدی قطعات را فن آوری چاپگر سه بعدی و میزان مواد مصرفی و مدت زمان پرینت سه بعدی مشخص می کند. اکثر چاپگرهای سه بعدی صنعتی دارای میزی با ابعاد 250*250 میلیمتر می باشند .این در حالی است که قیمت این پرینترهای سه بعدی صنعتی خیلی هم پایین نیست . البته پرینترهای غیر صنعتی با ابعاد میز بسیار بزرگتر و قیمت های بسیار پایین وجود دارند که البته منایب برای پرینت قطعات صنعتی نمی باشند .

جهت پرینت سه بعدی قطعات بزرگ باید آنها را در نرم افزار طراحی سه بعدی برش داده و هر جز را جداگانه نمونه سازی کرد و سپس اجزا را بهم متصل نمود . این کار با وجودی که ممکن است کمی زمان بر به نظر برسد ولی در نهایت منجر به ساخت قطعه ای با ابعاد و تولرانس های بسیار مطلوب خواهد شد. لیکن بزرگ بودن قطعه موجب خواهد شد تا هزینه نمونه سازی آن افزایش یابد .

از طرفی اگر ابعاد قطعه مورد نظر برای پرینت سه بعدی به گونه ای باشد که بتوان تعدادی از آن را در میز پرینتر سه بعدی جا داد، مدت زمان چاپ سه بعدی تا حدی کاهش یافته و هزینه پرینت کم می شود.

با در نظر گرفتن موارد شرح داده شد می توان چنین گفت که به عنوان یک قانون کلی عموما” پرینت سه بعدی قطعاتی که سایز آنها در حد یک توپ فوتبال است اقتصادی می باشد.

پیچیدگی قطعات

یکی از مهمترین مزایای چاپ سه بعدی و استفاده از چاپگر سه بعدی قابلیت ساخت قطعات بسیار پیچیده است. ساخت قطعات پیچیده با جزئیات بسیار و زوایای منفی به کمک روشهای تولید گذشته مثل ماشینکاری، اگر نگوییم امکان پذیر نیست اما بسیار دشوار، زمان بر و پرهزینه است درحالیکه در پرینتر سه بعدی هیچ محدودیتی از نظر پیچیدگی قطعات وجود ندارد.

هزینه پروژه:

میزان هزینه ای که شما برای پرینت سه بعدی محصول خود در نظر گرفته اید در استفاده یا عدم استفاده از چاپگر سه بعدی تعیین کننده است.

پرینت سه بعدی یک محصول قبل از تولید آن می تواند با افزایش کیفیت قطعه و کاهش زمان پروژه ( Time To market ) در نهایت منجر به تولید محصولی با ارزش و کاهش هزینه های اصلاحی شود در صورتیکه هزینه های اصلاحی و جبران اشتباهات ، موجب افزایش هزینه پروژه و افزایش قیمت تمام شده محصول شما خواهد شد.

لذا استفاده یا عدم استفاده از فن آوری چاپگر سه بعدی برای محصولاتی که قیمت آنها باید بسیار رقابتی باشد، دارای حساسیت زیادی است و باید دقیق بررسی شود ولی برای محصولاتی که حاشیه قیمت آن زیاد و کیفیت محصول چه از نطر عملکردی و چه از نظر موارد دیگر مهم می باشد استفاده از پرینتر سه بعدی گزینه بسیار مناسبی است.

تعداد قطعات:

این که ساخت چه تعداد قطعه با پرینتر سه بعدی مقرون به صرفه است ، از قطعه ای به قطعه دیگر بسیار متفاوت است. آنچه مسلم است در چاپ سه بعدی هزینه ثابتی مثل تهیه قالب ،ابزار و فیکسچر وجود ندارد تا برهزینه پرینت قطعه تأثیر بگذارد. صرفنظر از تعداد، هزینه پرینت سه بعدی هر قطعه تقریبا ثابت می باشد. لذا نسبت تعداد به قیمت به 4 مورد ذکر شدۀ قبلی بستگی دارد. معمولا تولید قطعات کوچک (مثلا به ابعاد یک مکعب 2 سانتی متری) گاهی تا 100-200 عدد نیز مقرون به صرفه است به خصوص اگر قطعه پیچیده و ساخت قالب آن پر هزینه باشد . از طرفی پرینت سه بعدی قطعاتی به ابعاد بزرگتر مثلا یه اندازه چراغ یک اتومبیل معمولا به تعداد حد اکثر 5 الی 10 عدد می تواند اقتصادی باشد

هدف:

هدف شما از پرینت سه بعدی یک محصول چیست؟ آیا تصمیم دارید عملکرد آن را امتحان کنید یا شکل ظاهری آن برایتان اهمیت دارد و یا هردو مورد؟

آیا تعهد زمانی شما را در محدودیت قرار داده است یا هزینه تولید باید به هر قیمت و بدون در نظر گرفتن زمان کاهش یابد ؟

این ها مواردی هستند که مشخص می کنند آیا استفاده از فن آوری نمونه سازی سریع در یک مورد خاص مقرون به صرفه است یا نه ؟

امروزه عملیات پرداخت کاری سطحی و افزایش کیفیت سطح قطعات چاپ شده بسیارراحت است. عملیاتی مثل رنگ کردن قطعه، پوشش دهی قطعه با فلزات و … از طرفی سرعت و دقت چاپگرهای سه بعدی به طور روز افزون در حال افزایش است و این ها مواردی هستند که در نهایت فن آوری چاپ سه بعدی را اقتصادی تر کرده و موجب افزایش روز افزون استفاده از آن در حوزه های مختلف شده است .

قانون “هر قدر انتظارتان بیشترباشد باید هزینۀ بیشتری نیز بپردازید ” در اینجا نیز صادق است !

مقایسه این پارامترها و ارزش وزنی هریک از آنها در پروژه شما در نهایت مشخص خواهد کرد که آیا استفاده از چاپگر سه بعدی و پرینت سه بعدی قطعات در پروژه شما گزینه مناسبی است یا خیر؟ امروزه این پرسش در اکثر پروژه ها برای مهندسان مطرح است.

جهت مشاوره و آگاهی از مناسب بودن فن آوری پرینت سه بعدی برای پروژه شما ، می توانید با کارشناسان شرکت ” پیشگام فناوران آرکا ” تماس حاصل نمایید.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
تکنولوژی SLA و Polyjet پرینت سه بعدی


http://www.arka3dprint.com/%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-sla-%D9%88-polyjet-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

مقایسه تکنولوژی های SLA و Polyjet در پرینت سه بعدی

هر مرکز ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی علاقمند به پرینت سه بعدی قطعاتی است که تا حد امکان مشابه قطعه واقعی باشد . اگر انتظار شما از فرایند چاپ سه بعدی فراتر از سرگرمی است و به دنبال ساخت قطعات دقیق هسیتد باید با انواع فرایندهای دقیق پرینت سه بعدی آشنا باشید.
در این مقاله تفاوت های تکنولوژی SLA ( Stereolithography) و Polyjet مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آشنایی با این تفاوت ها به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب فرایند پرینت سه بعدی قطعات و محصولات مورد نظر خود راحت تر تصمیم گیری کنید.



1-در هر دو تکنولوژی لازم است شما مدل سه بعدی خود را با فرمت STL ذخیره نمایید. پس از آن نرم افزار واسط پرینتر این فایل STL را برش زده (slice) و مقاطع آن را شناسایی خواهد کرد. در تکنولوژی SLA قبل از شروع فرایند پرینت سه بعدی باید عمل slice به طور کامل انجام شود و سپس چاپگر سه بعدی شروع به ساخت نماید. در صورتیکه در تکنولوژی پلی جت، حین پرینت عمل slice هم انجام می شود. لذا شروع فرایند چاپ سه بعدی سریع تراست.

2- تفاوت دیگر فرایند های SLA , polyjet نحوه کار پرینتر سه بعدی یا به عبارتی نحوه ساخت لایه های قطعه است. در فن آوری SLA رزین به طور کامل در یک محفظه ریخته شده است. با تابش اشعه لیزر فرابنفش به رزین و خشک کردن آن لایه جدید ساخته شده و به لایه زیرین متصل می شود. سپس میز به سمت پایین حرکت می کند و این فرایند ادامه می یابد.در انتها قطعه ساخته شده که کاملا” در رزین قرارگرفته از محفظه خارج شده و طی یک سری فرایند های تکمیلی شستشو و قرارگرفتن در یک کوره قطعه نهایی آماده می شود. لازم به ذکر است که در تکنولوژی SLA قطعه فقط از یک جنس می تواند ساخته شود لذا بسیاری از اجزاء نمونه پرینت شده مثلا” ساپورت ها از جنس متریال اصلی می باشند. نکته دیگر این که قطعه ای که با روش SLA نمونه سازی شده باشد بعد از خارج شدن از پرینتر سه بعدی حتما” باید post-cure شود و این یک مرحله مهم از فرایند پرینت سه بعدی با روش SLA محسوب می شود.

3- نقاط قوت چاپ سه بعدی با روش SLA
• رزولوشن بسیار بالا با قیمت بسیار خوب در اجرای جزئیات ریز همراه با سطحی بسیار صاف ( البته سطوحی که با ساپورت یا مواد تکیه گاهی در تماس هستند کیفیت سطحی پایین تری دارند )
• قابلیت پرینت قطعات بسیار ریز و کوچک
• دقت ابعادی بسیارخوب ومناسب جهت تست مجموعه های مونتاژی

4- نقاط ضعف چاپ سه بعدی با روش SLA
• حداقل ضخامت لایه 50 میکرون ( یا 05/0 میلیمتر) است درصورتیکه در تکنولوژی پلی جت 16 میکرون است.
• احتمال آسیب رسیدن به قطعه هنگام جدا کردن ساپورت متریال
• تکرارپذیری در SLA کمتراز PolyJetاست به عبارتی در تکرار پرینت سه بعدی یک قطعه با SLA متوجه خواهیم شد که نمونه ها از نظر ابعادی با هم کمی تفاوت دارند.
• عملیات post cure یا تکمیل کاری قطعه بعد از خارج کردن آن از چاپگر سه بعدی زمان بر بوده و در فضای ادرای قابل انجام نمی باشد.
• امکان پرینت سه بعدی قطعات انعطاف پذیر میسر نمی باشد.
• محدودیت رنگ وجود دارد
• قطعه پرینت سه بعدی شده با نوعی رزین خشک نشده و سمی در تماس است لذا باید نکات ایمنی رعایت شود.
• روش ساخت قطعه در فن آوری چاپ سه بعدی به روش polyjet مشابه یک پرینتر جوهرافشان است که در آن به جای جت کردن جوهر، یک نوع رزین فوتوپلیمر جت می شود که این رزین با تابش اشعه ماوراء بنفش خشک می شود. این لایه ها بر روی میز دستگاه روی هم ساخته می شوند تا قطعه تکمیل شود. در فن آوری پلی جت برای ایجاد مواد تکیه گاهی یا ساپورت از یک نوع ماده ژله ای قابل شستشو با آب استفاده می شود. در این تکنولوژی مواد با خواص مختلف را می توان استفاده کرد. از مواد صلب و سخت تا مواد لاستیکی. چاپ سه بعدی با روش پلی جت گزینه ای مناسب برای چاپ قطعات دقیق با جزئیات ریزو صافی سطح بالا است.

5- نقاط قوت پرینت سه بعدی با روش Poly jet
• سرعت بالا
• ساخت قطعات دقیق با جزییات ریز که موجب می شود قطعه خطای بسیارناچیزی با نمونه اصلی داشته باشد.
• قابلیت چاپ سه بعدی قطعات و مجموعه ها با جنس های متفاوت و به طور همزمان
• قابلیت پرینت سه بعدی با مواد رنگی
• تنش کششی بسیار مطلوب

6- نقاط ضعف پرینت سه بعدی با روش Polyjet

• ساپورت یا مواد تکیه گاهی باید با روش دستی از قطعه جدا شوند.
( استفاده از جت آب پیشنهاد می شود )
• سطوحی که با ساپورت متریال در تماس می باشند کمی کدر بوده و حالت گلاسه یا براق ندارند ولی با عملیات تکمیلی می توان کیفیت این سطوح را نیز افزایش داد.

به عنوان نکته پایانی ذکر این مورد ضروری است که در صورت نیاز به چاپ سه بعدی قطعاتی که می خواهیم قابلیت عملکرد داشته باشند و خواص مکانیکی در آنها حائز اهمیت است، پرینتر سه بعدی با فن آوری FDM به عنوان مناسبترین گزینه توصیه می شوند.
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
پرینتر سه بعدی در تولید قطعه


http://www.arka3dprint.com/%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%87/

استفاده از پرینتر سه بعدی در تولید قطعه با کمک قالب های سیلیکونی

در صنایع مختلف گاهی ساخت تعداد محدودی از یک قطعه لازم می­گردد. در این شرایط ساخت قالبهای متداول بسیار هزینه ­بر و زمان­بر می­باشد. روش متداول برای ساخت اینگونه قطعات استفاده از قالب سیلیکونی می­باشد.

با هر قالب سیلیکونی بطور متوسط حدود بیست قطعه قابل ساخت می­باشد. پس از تولید تعدلدی قطعه (بسته به نوع قطعه و … ) قالب مستهلک شده و کیفیت قطعات اولید شده توسط آن پایین می آید و برای تولید قطعات بیشتر باید قالب جدیدی ساخته شود.



در روش تولید قطعه به کمک قالب های سیلیکونی ، نیاز به یک قطعه اصلی یا مستر می­باشد تا ابتدا با سیلیکون از آن قالبگیری شود. این قطعه اصلی یا اولیه را می­توان با استفاده از دستگاههای چاپگر سه بعدی تولید نمود. پرینترهای سه بعدی این امکان را در اختیار افراد قرار میدهد تا هر قطعه با هر شکل و پیچیدگی را در زمان کوتاهی بسازند. اکثر چاپگرهای سه بعدی از مواد پلاستیکی استفاده می­کنند. قطعه ساخته شده به روش پرینت سه بعدی دارای استحکام لازم برای قالبگیری می­باشد.

قطعات ساخته شده با چاپگر سه بعدی معمولا دارای کیفیت سطح مناسب نمی­باشند. لذا می­بایستی عملیات پلیش­کاری روی قطعه نمونه ­سازی شده انجام گردد و این امر زمانی با کیفیت بهتر انجام می شود که جنس قطعه پرینت سه بعدی شده از پلاستیک ABS باشد .

برای قالب­گیری ابتدا باید قطعه ساخته شده با پرینتر سه بعدی روی قطعه­ای از چوب یا پلاستیک محکم گردد تا از جابجایی آن هنگام ریختن سیلیکون جلوگیری شود. برای این کار می­توان از چسب یا گل مخصوص مدلسازی استفاده کرد.

اکنون باید جعبه قالب را ساخت. برای اینکار می­بایستی از موادی مثل تخته چوب یا ورق پلاستیک با سطح صاف و بدون خلل و فرج استفاده کرد.

جعبه مورد نظر می­باستی حدود بیست و پنج تا پنجاه درصد بزرگتر از قطعه ساخته شده با پرینتر سه بعدی باشد. می­توان جعبه را از تخته چوب یا ورق پلاستیک ساخت و با چسب یا گل مدلسازی آب بند نمود تا سیلیکون مایع از آن بیرون نریزد.

در مرحله بعد می­بایستی سیلیکون مورد نیاز آماده گردد. مواد مورد استفاده در قالب سیلیکونی از رزینهای دو جزئی می­باشند که یکی ماده اصلی و دیگری سخت کننده می­باشد. لذا با توجه به حجم قطعه، میزان مواد مورد نیاز محاسبه شده و پس از این که خوب با هم مخلوط شدند به آرامی داخل قالب ریخته می­شوند. سپس اجازه دهید تا سیلیکون به آرامی اطراف قطعه را پر کند. سیلیکون باید روی سطح قطعه را بپوشاند. زمان مورد نیاز برای سفت شدن سیلیکون بین 8 تا 18 ساعت می­باشد که بسته به میزان دما و رطوبت محیط کم یا زیاد می­شود.

پس از سفت شدن سیلیکون ، قالب را بریده و سپس به آرامی قطعه ساخته شده با چاپگر سه بعدی را از داخل سیلیکون سفت شده خارج می­کنیم. اکنون قالب برای ساخت قطعات جدید آماده می­باشد.

در مرحله بعد مواد اصلی مورد نیاز برای ساخت قطعه را با هم مخلوط و آماده می­کنیم. با توجه به حجم قطعه، میزان رزین مورد نیاز را برآورد کرده و با هم خوب مخلوط می­کنیم.

قبل از ریختن رزین به داخل قالب بهتر است قالب را کمی پیش گرم کنیم. پیش گرم کردن قالب این مزیت را دارد که رزین ریخته شده به داخل قالب سریعتر و بهتر سخت می گردد. این موضوع به خصوص برای قطعات کوچک یا با دیواره نازک بسیار مفید می­باشد.

استفاده از ماده جدا کننده برای افزایش عمر قالب توصیه می­گردد. ماده جدا کننده روی سیلیکون مالیده شده و باعث می­شود قطعه به سیلیکون نچسبد.

رزین را به آرامی داخل قالب می­ریزیم و اجازه می­دهیم تمام گوشه­ ها و جزئیات قطعه را پر کند. همچنین باید اجازه دهیم تا هوا از داخل قالب خارج گردد. در صورت لزوم می­توان قالب را با دست فشار داد تا رزین در تمام کنجها نفوذ کند.

رزین ریخته شده در قالب یه تدریج از حالت مایع به جامد تغییر حالت می­دهد که این موضوع با تغییر رنگ آن قابل مشاهده است. زمان سخت شدن قطعه بسته به بزرگی یا کوچکی آن، پیش گرم کردن قالب و یا استفاده از مواد تسریع کننده واکنش سخت شدن رزین دارد .

بطور کلی قطعات بزرگتر زودتر سفت شده و فرم می­گیرند و قطعات کوچک و یا نازک زمان بیشتری برای سخت شدن نیاز دارند. پس از سخت شدن قطعه، آن را به آرامی از قالب سیلیکونی خارج نمایید.

معمولا در هنگام سخت شدن رزین گازی ایجاد می­گردد که به صورت حبابهای ریز روی سطح قطعه دیده می­شوند. برای این که تنش سطحی قطعه از بین برود و همچنین حبابهای سطحی قطعه کم شده یا از بین بروند بهتر است کمی پودر تالک یا پودر بچه روی سطح قالب سیلیکونی ریخته شود.

از آنجاییکه رزین­های مورد استفاده در قالب سیلیکونی به رطوبت حساس هستند بهتر است پس از استفاده درب ظروف را بسته و در جای خشک و خنک نگهداری گردند.


پرینتر سه بعدی
1395/12/3
ساخت جیگ و فیکسچر با چاپگر سه بعدی

http://www.arka3dprint.com/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AC%DB%8C%DA%AF-%D9%88-%D9%81%DB%8C%DA%A9%D8%B3%DA%86%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C/

شرکت پیشگام فناوران آرکا

یکی از کاربردهای چاپگرهای سه بعدی به عنوان روش نوینی در ساخت ابزارها و قطعات در تعداد محدود اهمیت این فن آوری را بالابرده و باعث شده پرینت سه بعدی و نمونه سازی سریع تبدیل به یک روش استاندارد در توسعه محصولات جدید گردد. تکنولوژه های ساخت افزایشی در فرآیند طراحی و توسعه محصولات جدید به خصوص خودرو و قطعات و مجموعه های آن طی دو دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است. به عنوان یک نمونه کاربردی و عملیاتی در شرکت BMW فن آوریFDM جزء مهمی در فرآیند نمونه سازی و طراحی خودرو قرار دارد. اما در این شرکت به غیر از نمونه سازی قطعات متعلق به محصولات جدید ، از این تکنولوژی در سایر حوزه های تولید نیز استفاده می گردد.
واحد ساخت جیگ و فیکسچر این شرکت ابزار دستی مورد نیاز مربوط به مونتاژ و تست قطعات خودرو را با بکارگیری تجهیزات چاپ سه بعدی شرکت Stratasys تولید می کند. به گفته آقای گونتر اشمید، “در شرکت BMW این موضوع که تکنولوژیFDM می تواند یک جایگزین برای روشهای معمول و متداول تولید قطعات مثل فرزکاری، تراشکاری، و… باشد، مطرح شده است. ”


مهندسان این شرکت به این نتیجه رسیده اند که استفاده از چاپگر سه بعدی مزایای بسیار زیادی برای ساخت ابزارهای دستی مورد نیاز در خطوط تولید و به خصوص مونتاژ قطعات تزییناتی خودرو دارد. با این روش می توان ابزارهایی با کارایی بالا و لحاظ نمودن شرایط ارگونومی به مراتب بهتر از روشهای متداول، طراحی و تولید نمایند.
جهت بهبود بهره وری، راحتی کارگر، سهولت استفاده، و تکرار پذیری فرآیند، این شرکت فن آوری FDM را به منظور بهبود شرایط ارگونومی تجهیزات مونتاژ دستی بکار گرفته است. عدم محدودیت در ساخت قطعات با این روش، آزادی لازم به طراحان را می دهد تا ابزارهای را طراحی کنند که از نظر جابجایی و حمل شرایط بهتر، وزن کمتر و بالانس خوبی داشته باشند. به عنوان مثال شرکت BMW با ساخت ابزاری بصورت متخلخل حدود 72 درصد از وزن ابزار را کاهش داد. یعنی با ساخت قسمت تو پر قطعه به صورت مشبک حدود 1.3 کیلوگرم از وزن ابزار کم شد. شاید این عدد زیاد به نظر نرسد اما زمانیکه یک کارگر صدها بار در هر شیفت کاری از این ابزار استفاده می کنند تاثیر بسیار زیادی در کاهش خستگی و مشکلات جسمانی برای او دارد.

یکی دیگر از مزایای تولید مستقیم دیجیتال (Direct Digital Manufacturing) بهبود قابلیتهای عملکردی می باشد. از آنجا که روشهای ساخت افزایشی می تواند به راحتی هندسه های پیچیده را بدون محدودیت ایجاد نماید، لذا طراحان ابزار می توانند ابزارآلات با حداکثر قابلیت عملکردی و در عین حال شرایط بهتر حمل و جابجایی را طراحی نمایند. لذا ساخت قطعات بصورت لایه لایه و افزایشی این امکان را به مهندسان می دهد تا قطعاتی که با روشهای متداول کاهشی و یا ورقکاری قابل ساخت نیستند و یا هزینه ساخت بالایی دارند، به راحتی و با هزینه کمی بسازند. به عنوان مثال ابزاری که برای اتصال تکیه گاه سپر به بدنه (Bumper Support) استفاده می شود. این ابزار دارای قسمتهای لوله ای شکل با فرم و خمهای پیچیده است و فیکسچر مغناطیسی را دقیقا در محل مناسب قرار می دهد.



واحد طراحی و ساخت جیگ و فیکسچر این شرکت مشخصه هایی را در قالب نمودار فرآیندی تعریف کرده اند که تعیین می کند چه زمانی بکارگیری تکنولوژی FDM برای ساخت جیگ و فیکسچر مناسب می باشد. این معیارها شامل دما، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، دقت، و بار مکانیکی می باشند. با استفاده از پلاستیک ABS ارائه شده توسط شرکت Stratasys ، که مهندسان به لحاظ خواص مکانیکی آن را با پلی آمید (PA 6) قابل قیاس می دانند، ابزار های بسیاری برای مونتاژ قطعات خودرو می توان ساخت که معیارهای مورد نظر را برآورده می نمایند.
مهندسان معتقدند که هیچ شرکتی نمی تواند بدون استفاده از فن آوری پرینت سه بعدی و نمونه سازی سریع محصولات جدید و قابل رقابت در بازار را طراحی و تولید نماید. لذا بکارگیری تکنیکهای تولید قطعات و ابزارآلات به روش افزایشی و به طور خاص تکنولوژی FDM به عنوان یکی از روشهای تولید برای تیراژ محدود و کم دارای اهمیت و کاربرد بالایی می باشد.
ترجمه و اقتباس از :

Direct Digital Manufacturing at BMW ; Gunter Schmid
پرینتر سه بعدی
1395/12/3
چاپگر سه بعدی خانگی

http://www.arka3dprint.com/%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C/

شما با چاپگر سه بعدی دقیقا چه کاری انجام خواهید داد

تصور شما از کارهایی که می توانید با داشتن یک چاپگر سه بعدی خانگی انجام دهید نباید این باشد که هر چیزی را می توان با آن ساخت . شما به کمک یک پرینتر سه بعدی می توانید قطعات و وسایل کوچک پلاستیکی بسازید. قطعاتی که ممکن است در خانه شکسته شده باشد ، یا قطعات ابتکاری که می تواند به نوعی موجب سهولت انجام برخی کارها گردد و … در چاپگر سه بعدی کنونی، می توانید از مواد رنگی استفاده کنید و یا این که از پلاستیک سفید رنگ برای ساخت طرح های سه بعدی خود توسط چاپگرهای سه بعدی استفاده کنید و پس از تولید، آن را به دلخواه خود رنگ نمایید.


پس اگر قصد خرید یک چاپگر سه بعدی را دارید، این سوال را از خود بپرسید که واقعا می خواهید با آن چه بسازید؟ می توانید قبل از اقدام به خرید، از سایت های مرتبط با چاپگرهای سه بعدی نظیر دیدن کنید. بدین ترتیب مدل هایی که با استفاده از این فناوری ساخته شده اند و همچنین تفاوت کار یک چاپگر سه بعدی صنعتی با یک چاپگر سه بعدی خانگی را می توانید مشاهده می کنید و اطلاعات بیشتری در رابطه با علم “نمونه سازی سریع” کسب کنید .

ایده وجود پرینتر سه بعدی در هر خانه برای آن که با آن بتوان اشیاء ساده پلاستیکی را ساخت جذاب است ولی تا به حال به صورت فراگیر در سراسر جهان شاهد آن نیستیم. چاپگرهای سه بعدی قیمت بالایی دارند و ساختن مدل های مختلف با استفاده از این فناوری حتی مدل های ساده- چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد و البته قبل از آغاز پرینت سه بعدی شما باید مدل سه بعدی قطعه مورد نظر را در نرم افزارهای طراحی سه بعدی طراحی کنید . ضمن این که باید مبلغی را هم که برای خرید ماده اولیه دستگاه های نمونه سازی سریع می پردازید در نظر داشته باشید.
موردی که ممکن است استفاده از چاپگر سه بعدی را گسترش دهد، اسکنر های سه بعدی هستند. با استفاده از این ابزارها می توان یک شیء فیزیکی را اسکن


نموده و مدل آن را با کمک چاپگر سه بعدی تولید کنید.
این فناوری به کاربران خانگی اجازه می دهد تا به راحتی طرح مدل های سه بعدی را ایجاد و آنها را تولید نمایند. امروزه پرینترهای سه بعدی زیادی با قیمت های پایین وجود دارند که هرچند برای ساخت قطعات با کیفیت مناسب نیستند ولی برای استفاده در خانه و برای کاربرهای آماتور مقرون به صرفه هستند.
ما هم مانند شما علاقمندیم تا شاهد روزی باشیم که در هر خانه یک چاپگر سه بعدی وجود داشته باشد و همه بتوانند مدل های سه بعدی مختلف و دلخواه خود را به راحتی بسازند. اما باید قبول کرد که برای رسیدن به یک فناوری ایده آل باید بهبودهای فراوانی بر روی چاپگرهای سه بعدی کنونی صورت پذیرد.
قطعا همه تشنه بررسی و استفاده از محصولات و تکنولوژی های روز هستند ولی در نهایت با توجه به مواردی که اشاره شد، شما هستید که می توانید تشخیص دهید واقعا به یک چاپگر سه بعدی نیاز دارید یا خیر.