JWMC4B7
2 روز قبل
مزایای سلامتی ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی فواید سلامتی زیادی دارد ، از کاهش استرس گرفته تا تسکین عضلات. حتی می تواند انرژی را افزایش دهد. دراین مقاله ما در مورد 5 فواید سلامتی ماساژ تایلندی صحبت می کنیم.
استرس لزوماً بد نیست. غالباً ، استرس می تواند به عنوان یک محرک مثبت عمل کند و این امر به افراد کمک می کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود بهتر و بهتر عمل کنند.
با این حال ، استرس بیش از حد می تواند بر سلامت روان و جسمی تأثیر منفی بگذارد. استرس مزمن یا طولانی مدت استرس می تواند منجر به بیماری های جدی از جمله افسردگی و بیماری های قلبی عروقی شود.
ماساژ تایلندی برای آرامش بدن از تکنیک فشار ملایم و کشش استفاده می کند. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ماساژ تایلندی سطح یک مارکر استرس خاص موجود در بزاق را کاهش می دهد.
محققان نتیجه گرفتند که ماساژ تایلندی در کاهش استرس در افراد سالم مؤثر است مردم نسبت به استراحت کردن
. انرژی را تقویت می کند
تحقیقات نشان داده اند که ماساژ تایلندی می تواند سطح انرژی بدنی افراد را افزایش دهد. در یک کارآزمایی تصادفی ، تأثیرات ماساژ تایلندی و سوئدی در افرادی که خستگی را تجربه می کردند ، مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که ماساژ تایلندی باعث افزایش انرژی و تحریک ذهنی می شود ، در حالی که ماساژ سوئدی احتمالاً باعث بهبود آرامش و خواب می شود.
. سردردها را تسکین می دهد
یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ماساژ از نوع تایلندی در دادگاه ، درمانی مؤثر برای افرادی است که سردرد تنشی مزمن دارند. آنها همچنین از سختی بافت کمتر بودند ، که دانشمندان با استفاده از یک دستگاه دستی اندازه گیری کردند
گردش خون را تحریک می کند.
ماساژ تایلندی می تواند با استفاده از کشش های ملایم باعث گردش خون و لنف شود. این کشش های یوگا مانند گردش خون را افزایش می دهد ، که بافت های بدن را با اکسیژن پر می کند. این به رشد سلول و سلامت قلب کمک می کند.
در یک مطالعه مزایای ماساژ پای تایلند در افراد مبتلا به نوروپاتی محیطی ، یک عارضه شایع دیابت بررسی شده است. محققان دریافتند که این ماساژ به بهبود تعادل افراد کمک می کند.
آنها معتقدند که این امر به این دلیل است که گردش خون را بهبود می بخشد ، که به نوبه خود ، سیستم تحریک حسی را تحریک می کند. این سیستمی است که در تعادل نقش عمده ای دارد.
دامنه حرکت را بهبود می بخشد.
باعث انعطاف پذیری فرد به مرور زمان می شود و دامنه حرکتی بیشتری را ممکن می کند.
ماساژ تایلندی همچنین ممکن است گردش مایعات در مفاصل یا مایع سینوویال را بهبود بخشد ، که باعث کاهش اصطکاک بین مفاصل می شود. این می تواند تحرک مفصل و دامنه حرکت را بهبود بخشد.
بعد از ماساژ تایلندی ، ممکن است فرد احساس راحتی کند. با این حال ، آنها باید به خاطر داشته باشند که ماهیچه های آنها کار شده ، کشیده و تولید شده است. بعد از ماساژ تایلندی ، فرد باید استراحت کند و آب زیادی بنوشاند.
مردم نیز باید به بدن آنها گوش دهند. اگر کسی در یک منطقه از بدن خود احساس درد و ناراحتی طولانی داشته باشد ، باید به پزشک معالج خود مراجعه کند ، زیرا این می تواند وضعیت اساسی سلامت را نشان دهد.
اگر کسی بخواهد روی یک ناحیه خاص از بدن خود تمرکز کند ، می تواند با یک ماساژ درمانی کار کند تا جلسات منظم را ترتیب دهد تا زمانی که از نتایج رضایت داشته باشد. در آن مرحله ، آنها می توانند فاصله ای را برای قرارهای خود در نظر بگیرند و روی حفظ نتایج متمرکز شوند.
در طی ماساژ تایلندی چه انتظاری باید داشته باشید
شخصی که ماساژ تایلندی را در نظر دارد باید یک متخصص معتبر را انتخاب کند.
یک روش خوب برای تجسم ماساژ تایلندی با تصور اینکه شخصی بدن را در حالات مختلف یوگا قرار می دهد.
برای ماساژ تایلندی ، مشتری معمولاً روی زمین قرار می گیرد. یک متخصص ماساژ درمانی مجاز به آرامی بدن مشتری را از طریق امتدادهای مختلف کار می کند. ممکن است درمانگر از دست ، زانو ، پاها یا پاها برای کمک به دستکاری بدن فرد در موقعیتهای مختلف استفاده کند.
این نباید باعث درد یا ناراحتی شود ، اما فرد در صورت تجربه هر یک از این موارد باید به ماساژ درمانی خود هشدار دهد.
مواردی که قبل از ماساژتایلندی باید رعایت کنید
سعی کنید قبل از قرار ملاقات ، حدود 10 دقیقه زودتر برسید تا فرم معرفی را پر کنید
در مورد هرگونه سابقه پزشکی قابل توجه به پزشک اطلاع دهید ، زیرا ماساژ تایلندی برای برخی از افراد با شرایط بهداشتی خاص ایمن نیست.
با پوشیدن لباس های شل یا ورزشی مناسب به ملاقات بیایید. سعی کنید از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث ناراحتی شود و دامنه حرکت در طول ماساژ را محدود کند.

ماساژ تایلندی همچنین از کار انرژی استفاده می کند ، که شامل اعمال فشار بر نقاط خاص روی بدن برای باز کردن کانال هایی است که باعث بهبود جریان انرژی در بدن می شوند.
عوارض جانبی و خطرات
در حالی که ماساژ تایلندی فواید سلامتی زیادی دارد ، این تکنیک محدودیت هایی نیز دارد.
با توجه به تأثیر آن بر سیستم گردش خون ، افراد با شرایط بهداشتی زیر باید قبل از مراجعه به ماساژ تایلندی با ارائه دهنده خدمات درمانی خود مشورت کنند:
فشار خون بالا
دیابت
بیماری قلبی
پوکی استخوان
بیماریهای عصبی که روی نخاع تأثیر می گذارد
بیماری عروق کرونر

متخصصین ماساژ درمانی می توانند شدت و فشار را متناسب با مشتری خود تنظیم کنند. با این حال ، فرد باید در هنگام بهبودی از آسیب ، از ماساژ تایلندی خودداری کند. حتی با کمترین شدت ، ماساژ تایلندی گاهی می تواند باعث آسیب بیشتر بدن شود.
افرادی که سرطان دارند ، باردار هستند یا در حال بهبودی از جراحی هستند ، نباید تحت ماساژ تایلندی قرار بگیرند. شدت جسمی این روش ماساژ می تواند منجر به عوارض سلامتی یا بدتر شدن صدمات موجود شود
خلاصه
با وجود ریشه های کهن ، ماساژ تایلندی یک تکنیک نسبتاً جدید در فرهنگ غربی است. تحقیقات اخیر نشان داده است که ماساژ تایلندی با بسیاری از مزایای سلامتی مانند بهبود گردش خون ، افزایش دامنه حرکتی و کاهش استرس همراه است.
در حالی که فردی در هر سنی می تواند ماساژ تایلندی را دریافت کند ، برای همه مناسب نیست. افرادی که دارای شرایط سلامتی خاصی مانند سرطان یا بیماری قلبی عروقی هستند ، افرادی که باردار هستند و افرادی که تازه تحت عمل جراحی قرار گرفته اند نباید ماساژ تایلندی بگیرند ، زیرا این روش می تواند خطرات سلامتی را ایجاد کند.
اگر شخصی در نظر دارد ماساژ تایلندی را دریافت کند ، اما نگران این است که تاریخچه پزشکی آنها ممکن است مانع از انجام این کار شود ، باید با پزشک خود با پزشک خود مشورت کند.
JWMC4B7
2 روز قبل
آیا شما یک گردن سفت دارید؟ این روشهای درمانی ساده را امتحان کنید
آ
با خواندن این مقاله از شر گردن درد خلاص شوید.
علایم گردن در چیست؟
دردی که اغلب با نگه داشتن سر خود در یکجا به مدت طولانی بدتر می شود، مانند زمانی که رانندگی می کنید و یا با یک کامپیوتر کار می کنید.
سفتی ماهیچه و اسپاسم عضلانی
کاهش توانایی شما در حرکت دادن سرتان
سردرد
با توجه به اینکه بسیاری از ما بیشتر روزها به کامپیوترها نگاه می کنیم یا به تلفن های هوشمند خود خیره می شویم ، شگفت آور نیست که اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها نشان می دهند که تقریباً 20 درصد از ما طی سه ماه گذشته درد گردن را تجربه کرده ایم.
با نگاه کردن به مانیتور رایانه خود در تمام طول روز می توانید عضلات اطراف مفاصل گردن را خسته و لبه دار کنید. رانندگی برای مدت طولانی یا نگاه کردن به تلفن هوشمند شما می تواند همین تأثیر را داشته باشد. اگر روز به روز این کار را انجام می دهید ، می تواند مفاصل گردن شما را جابجا کند..
دکتر بنگ می گوید: "هنگامی که ماهیچه های گردن شما ضعیف می شود و شما سعی می کنید سر خود را بچرخانید ، مفصل دیگر به آرامی حرکت نمی کند زیرا اکنون جای آن نیست اغلب این مفصل به چیزی صدمه می زند ، یا عضله را می کشد یا به طور نامنظم به عصب ضربه می زند ، یا ممکن است هر دو اتفاق بیافتد. سپس درد فوری خواهید داشت و بدن شما اسپاسم محافظ دارد. چون بدن شما نمی خواهد که شما بیشتر صدمه دیده ، به هم بخورد ، باعث می شود احساس کنید حتی نمی توانید حرکت کنید - و شما را از این سؤال نمی کند که چه کاری کردید تا به خودتان آسیب برسانید.
حرکات کششی می تواند درد را از بین ببرد
قرار دادن مانیتور خود در سطح چشم ، نشستن مستقیم و جلوگیری از کج کردن و پیچاندن سر خود را به سمت پایین یا کنار آن در حالی که پای کامپیوتر هستید می تواند به شما در جلوگیری از درد گردن کمک کند. دکتر بنگ می گوید ، هنگامی که مشغول رانندگی هستید و یا به تلفن هوشمند خود نگاه می کنید ، استراحت مکرر را انجام دهید و از خم شدن گردن خود برای مدت طولانی جلوگیری کنید.
دکتر بنگ می گوید ، کلید تسکین برای گردن سفت ، کشش و دستکاری مناسب است. در اینجا چند کشش وجود دارد که می توانید در میز کار یا اتومبیل خود امتحان کنید که ممکن است به شما در جلوگیری از گردن سفت کمک کند
تیغه های شانه خود را 10 بار به هم فشار دهید. . شانه های خود را 10 بار به عقب و پایین بچرخانید
سر خود را به عقب به سمت استراحت یا دست سر اتومبیل خود فشار دهید و به مدت 30 ثانیه نگه دارید
هنگام خواب مراقب باشید گوش خود را از هر طرف 10 بار به شانه خود بیاورید

دکتر بنگ می گوید اگر گردن شما را آزار می دهد ، باید به موقعیت های خواب خود نیز توجه کنید. او می گوید ، فقط روی پهلو یا پشت خود بخوابید.
دکتر بنگ می گوید: "هنگامی که روی شکم خود می خوابید ، غالباً به یکباره یا سر ساعت خود را پیچ می کنید." "خوابیدن روی معده شما همچنین می تواند کمر شما را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا اگر پشتیبانی کافی ندارید ، شکم در بستر فرو می رود
روش های پیشگیری از گردن درد
گرما یا یخ را در ناحیه دردناک بمالید. برای 48 تا 72 ساعت اول از یخ استفاده کرده و بعد از آن از گرما استفاده کنید. گرما را می توان با دوش گرم ، کمپرس گرم یا یک پد گرمکن اعمال کرد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی پوست ، حتماً با یک پد گرمکن یا کیسه یخ در خواب نباشید.
. از داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید
به حرکت خود ادامه دهید ، اما از فعالیتهای تند و زننده یا دردناک خودداری کنید. این به آرام کردن علائم و کاهش التهاب کمک می کند.
انجام تمرینات حرکات آهسته ، بالا و پایین ، یک طرف به سمت دیگر و از گوش به گوش. این به کشش عضلات گردن کمک می کند.

. بدون داشتن بالش یا با بالش مخصوص گردن ، روی تشک محکم بخوابید
برای رفع ناراحتی از ارائه دهنده خدمات درمانی خود در مورد استفاده از یقه گردن نرم بپرسید. برای مدت طولانی از یقه استفاده نکنید. انجام این کار باعث می شود عضلات گردن شما ضعیف تر شود.
JWMC4B7
2 روز قبل
ماساژ صورت چیست؟
ماساژ صورت اغلب یک درمان ضد پیری محسوب می شود زیرا می تواند به جوانی ، صاف و سفتی پوست کمک کند.
فواید ماساژ صورت
استرس و تنش را تسکین می دهد که به جلوگیری از چروک کمک می کند.
ماساژ صورت می تواند به آرامش عضلات تنش و کاهش خطوط عضله تنشی کمک کند.
ماساژ صورت همچنین به رفع اضطراب و بهبود روحیه فرد کمک می کند
گردش خون را افزایش می دهد. افزایش گردش خون می تواند باعث شادابی و جوانی پوست شما شود
ماساژ کمک می کند تا اکسیژن به منطقه ماساژ داده شود
از چین و چروک جلوگیری کنید
ماساژ صورت می تواند عروق لنفاوی را که باعث از بین رفتن سموم ساخته شده در صورت می شود ، تحریک کند
احتقان را کاهش دهید. ماساژ صورت با بهبود زهکشی می تواند به رفع گرفتگی علائم آلرژی کمک کند
و در یک وضعیت بهتر
ماساژ صورت براساس مطالعه ای که توسط موسسه علوم کاربر انجام شده است ، اضطراب را کاهش می دهد و می تواند روحیه منفی را بهبود بخشد. براساس مطالعه 2008 ، آزمایشات روانشناختی انجام شده پس از 45 دقیقه از ماساژ صورت ، بهبود معناداری را در میزان خلقی و اضطراب نشان داد. یک ماساژ آرامش بخش صورت فقط ممکن است چیزی باشد که شما برای کاهش استرس لازم دارید
استرس روزانه اغلب منجر به ایجاد تنش در عضلات می شود. پیشانی و برش پیشانی ها بین خطوط و در امتداد خط لب شکل می گیرد. ماساژ معمول صورت ، می تواند به آرامش این ماهیچه های محکم و کشیده کمک کند ، و خطوط ایجاد شده را کاهش می دهد. ماساژ همراه با مرطوب کننده آبرسان همچنین می تواند به حداقل رساندن خطوط و خشکی کمک کندم
ماساژ درمانی می تواند به تسکین علائم آلرژی مانند احتقان سینوس کمک کند. ایجاد مخاط در نواحی سینوس می تواند منجر به فشار ، چرک و سردرد شود. استنشاق بخار و ماساژ ملایم به بسیج ترشحات ، بهبود زهکشی و تسکین احتقان کمک می کند. اگر شرایط جدی تر سینوس مانند عفونت دارید به پزشک مراجعه کنید.
سم زدایی با ماساژ صورت به چه شکل است؟
ماساژ صورت عروق لنفاوی را تحریک کرده و از بین بردن سموم از ناحیه صورت را تسهیل می کند. سیستم لنفاوی نقش اساسی در سلامتی دارد. لنفاوی یک مایع واضح است که سموم بدن را از بدن خارج می کند. از طریق غدد لنفاوی فیلتر شده و به جریان خون منتقل می شود ، جایی که می توان سموم را از بین برد. حرکت ماهیچه برای فشار دادن مایعات لنفاوی در بدن لازم است. عدم حرکت می تواند منجر به یک سیستم لنفاوی کند و ایجاد سموم شود. بسیاری از گره های لنفاوی در ناحیه صورت بخصوص در امتداد لبه چانه و فک پراکنده اند.


چه روغن هایی برای ماساژ صورت مفید است؟
روغن نارگیل: زنجیره چربی روغن نارگیل مدت طولانی‌تری روی پوست می‌ماند، استفاده از آن راحت است، حساسیت‌‌زا نیست و لباس‌های فرد را رنگی نمی‌کند.
روغن بادام: روغن بادام به عنوان یک روغن ماساژ خوب طرفداران زیادی دارد و بسیار نرم است و استفاده از آن حس آرامش‌ بخشی به فرد القا می‌کند. سریع جذب می‌شود؛ زیاد روی پوست نمی‌ماند؛ ایجاد حساسیت نمی‌کند؛ خیلی چرب نیست، به راحتی پخش می‌شود و در ضمن، خوش‌‌بو و دارای عطری ملایم هم هست
روغن جوانه گندم: بوی ملایم این روغن، باعث شده در ماساژ رواج داشته باشد. هنگامی که با روغن بادام شیرین ترکیب می‌شود، استفاده‌ از آن راحت‌تر است
روغن سطوخدوس: اسانس اسطوخدوس مناسب برای مقاوم‌سازی پوست‌های چرب، ترکیبی و مستعد آکنه. همچنین گفته می‌شود این اسانس برای پوست‌های حساس نیز مناسب است
نکات مهم
ابتدا صورتتان را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ مواد آرایشی روی صورتتان وجود ندارد
اطمینان حاصل کنید که ناخن ندارید و گوشه‌های تیز در ناخن شما وجود ندارد
برای نتیجه بهتر از ماساژ، ماساژهای یاد شده را روزانه و به صورت روتین انجام دهید و یک روز در هفته را استراحت کنید
پس از ماساژ، باقیمانده روغنی که در اختیار دارید را به منظور تهویه و تغذیه پوست، به صورتتان بمالید
شما می‌توانید از ماساژ صورت به عنوان یک قدم برای شروع درمان پوستی خانگی استفاده کنید
JWMC4B7
2 روز قبل
فواید و تکنیک های ماساژ تایلندی
ماساژ تایلندی فواید سلامتی زیادی دارد ، از کاهش استرس گرفته تا تسکین عضلات. حتی می تواند انرژی را افزایش دهد. در زیر ما در مورد 5 فواید سلامتی ماساژ تایلندی صحبت می کنیم.استرس لزوماً بد نیست. غالباً ، استرس می تواند به عنوان یک محرک مثبت عمل کند و این امر به افراد کمک می کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود بهتر و بهتر عمل کنند.
برای خواندن ادامه ی مطلب روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.massageonline.ir/thai-massage/504-%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C
JWMC4B7
1398/5/7
فرمول درخشش صورت یک زن فرانسوی چیست ؟
اگر بخواهیم راز درخشندگی پوست صورت زنان فرانسوی را فاش کنیم باید بگوییم آنها به ماساژ روزانه ی پوست صورت خود وسواس هستند
ماساژ روزانه صورت چطور برای داشتن پوستی درخشان به ما کمک می کند؟
ماساژ روزانه منجر به کاهش استرس و تنش می شود همچنین ماساژ صورت باعث افزایش خون رسانی و کلاژن سازی در پوست می شود که این امر به کاهش چین و چروک ایجاد خطوط بسیار کمک می کند.
چگونه میتوانیم به شاداب بودن چهره ی خود کمک کنیم؟
آرزوی هر خانومی داشتن چهره ی زیبا و جوان است در ادامه به شما یکی از ارزانترین و مفید ترین راه ها برای داشتن چهره ی جوان را به شما آموزش میدهیم.
چه ابزاری برای ماساژ صورت نیاز است؟
برای انجام این تکنیک ها ابتدا به یک کرم مرطوب کننده یا روغن مخصوص برای ماساژ صورت نیاز دارید
چه روغن هایی برای تسریع در روند کار قابل استفاده است؟
روغن اسط خودوس-روغن نارگیل-رغن بنفشه-جوانه گندم –رزماری-ازجمله روغن های موثر هستند که میتوانند در ماساژ صورت به شما کمک کنند.

1-پنج قطره از مرطوب کننده یا روغن صورت را در اطراف چهره خود قرار دهید: یکی در پای گردن، یکی روی نوک چانه خود، یکی روی هر گونه و یکی روی پیشانی تان
2-با استفاده از کف دست خود، دست های خود را بر گردن خود بگذارید و از یک حرکات ملایم و آرام استفاده کنید و حدود 20 ضربه بزنید.

3-حالا چانه و گونه ها را نوازش کنید، از چانه شروع کنید و به طرف گوش ها حرکت کنید، سپس از بینی شروع کنید و به سمت گونه ها بروید. هر تکنیک باید حدودا ده بار انجام شود این حرکات به تخلیه غده های لنفای کمک میکند که خود باعث درخشش پوستتان می شود.
4- جلو پیشانی خود را با قرار دادن هر دو کف دست در وسط و حرکت به سمت جلو در جهت مخالف هم به سمت گیجگاه ماساژ دهید .
5- انگشتان دست خود را روی صورت و گردن خود بچرخانید، مثل اینکه در حال پیانوزدن هستید. این تکنیک به گردش خون کمک می کند و اجازه می دهد مرطوب کننده یا روغن بهتر به پوست صورتتان نفوذ کند .
6- قسمت های مرطوب کننده یا روغن صورت را با فشار دادن کف دست خود به آرامی بر روی گونه هاو گردن خود پایان دهید.
7-اکنون کمی کرم یا روغن را در گوشه بیرونی هر چشم و زیر هر چشم قرار دهید حین انجام این کار بسیار دقت داشته باشید که چشم یک منطقه بسیار ظریف است.
8- انگشت خود را روی پلک بالا قرار دهید، درست از طریق مجرای اشک. (هر دو چشم را در یک بار انجام دهید.) با استفاده از تکنیک ها ی بسیار ملایم، انگشت خود را در کنار چین و چروک پلک بالا و در اطراف چشم خود دنبال کنید، به دنبال شکل چشم. شما دوباره با مجرای اشکی روبرو می شوید، اما در طرف مقابل. این تکنیک چشم را چهار یا پنج بار در اطراف چشم انحام دهید به یاد داشته باشید که این پوست شکننده است و بسیار مراقب باشید.
شما می توانید با انجام روزانه ی این تکنیک ها داشتن پوستی صاف وبدون چین و چروک را به خود هدیه دهید.پس این فرصت را ازخود دریغ نکنید و با کمی وقت گذاشتن