یاسمین ایرانی
1397/6/14
یاسمین ایرانی
1397/6/14
گام به گام کارگاه کارآفرینی و نوآوری منطبق بر کتاب درسی کارگاه کارآفرینی و نوآوری تهیه شده است. هدف کلی درس کارگاه نوآوری و کارآفرینی، کسب شایستگی کلی نوآوری و کارآفرینی جهت ایجاد، بهبود و توسعه کسب و کار برای کسب درآمد و افزایش اشتغال از طریق مشارکت در بخش های تعاونی و خصوصی اقتصاد بر اساس سیاست‌های کلی کشور است. از لحاظ تعریف مفهومی، نوآوری شاخص کلیدی فرآیند کارآفرینی است در حدی که نمی‌توان کارآفرینی بدون نوآوری متصور شد، بنابراین نوآوری زمانی ارزشمند است که بتوان یک کسب و کار نوآورانه ارائه کرد.

این کتاب درسی شامل پنج پودمان به صورت زیر می‌باشد.

حل خلاقانه مسائل
نوآوری و تجاری سازی محصول
طراحی کسب و کار
بازاریابی و فروش
ایجاد کسب و کار نوآورانه
در طراحی و ساماندهی این درس، دو پودمان اول، تمرکز بر آموزش نوآوری، در پودمان‌های سوم و چهارم تمرکز بر آموزش کارآفرینی و در پودمان پنجم تلفیق این دو شایستگی مورد توجه قرار دارد.

برای هر کدام از پودمان‌های این کتاب راهنمای آن مطابق با آخرین تغییرات کتاب سال ۹۷ برای شما هنرجویان عزیر تهیه شده است. که می‌توانید از لینک مربوطه آن را دانلود کنید. این راهنما برای کلیه رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش قابل استفاده است.
یاسمین ایرانی
1397/6/14
درس کارگاه کارآفرینی و تولید، در ادامه درس های کار و فناوری، برای دانش آموزانی که شاخه نظری را انتخاب کرده اند تالیف شده است. در این کتاب هدف اصلی، آموزش آن دسته از مهارت هایی است که فرد را آماده می سازد تا به صورت تیمی یا انفرادی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک اقدام کند. مسیری که در این کتاب در نظر گرفته شده است ۳۲ گام دارد که بصورت اصولی دانش آموزان طی سال تحصیلی هر هفته در موقعیت یک گام مهارتی قرار می‌گیرند و بعد از آماده سازی خویش و کسب شایستگی، گام بعدی را برمی دارند.

سازماندهی محتوا، فعالیت محور است و دانش آموزان در فراز و فرودهای محتوایی مسیر یادگیری حرکت می کنند. این مسیر شامل فعالیت های ساده تا پیچیده است. بسیاری از فعالیت‌ها در محیط یادگیری مدرسه‌ای و برخی از آنها در فضاهای بیرونی و به صورت کار در منزل انجام خواهد شد.

راهنمای کارگاه کارآفرینی و تولید مطابق با آخرین تغییرات کتاب سال ۹۷ برای شما دانش آموزان عزیر تهیه شده و شامل موارد زیر است.

پاسخ فعالیت های کارگاهی
پاسخ بحث و گفتگو ها
پاسخ پژوهش ها
پاسخ پرسش ها
پاسخ کار در منزل ها
این راهنما بصورت pdf در ۶۸ صفحه تهیه شده است. توجه داشته باشید که پاسخ‌های مطرح شده در این راهنما به صورت پیشنهادی است تا شما را با فرآیند پاسخ‌گویی به فعالیت‌های کتاب آشنا کند. برای دانلود راهنمای کارگاه کارآفرینی و تولید بر روی لینک زیر کلیک کنید.
یاسمین ایرانی
1397/6/14