cvbuilder me.
1397/6/1


چطور یک رزومه تحصیلی برای دانشگاه خارجی بنویسیم؟
مثل رزومه نویسی های دیگر، نوشتن رزومه مهاجرت تحصیلی هم آسان تر از آن چیزی هست که به نظر می رسد. سخت ترین و مهم ترین بخش نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای، شروع نوشتن رزومه است. یک رزومه، صرفاً رزومه کاری برای پیدا کردن یک شغل مناسب نیست، پس اگر می خواهید برای پذیرش در یک دانشگاه خارجی اقدام کنید، ضروری است که یک رزومه دیگر برای این منظور بنویسید.
cvbuilder me.
1397/5/21
15 ترفند مهم برای نوشتن یک رزومه حرفه ای

آيا براى نوشتن و يا آپديت كردن رزومه خود نياز به كمك داريد. اين یک چالش مهم است، چون رزومه شما از طريق نرم افزار و مديران استخدامی برررسى خواهد شد. بنابراين شما بايد يك رزومه خوب بنويسيد تا درخواست شما براى مصاحبه پذیرفته شود. اين نكات مهم را، براى انتخاب يك قالب خوب رزومه، انتخاب كردن يك فونت خوب براى رزومه، شخصى كردن و سفارشی كردن آن، شرح شغل، اضافه كردن اعداد براى نام بردن دستاوردهايتان، استفاده از كلمات كليدى رزومه نويسى، توضيح دادن وقفه هاى بين شغلى و غيره را بررسى كنيد.

دستاوردهايتان را با عدد گذارى نام ببريد
اضافه كردن عدد به رزومه شما يك روش عالى است براى اينكه به كارفرما نشان دهيد شما چه كارهايى را انجام داده ايد و چه دستاوردهايى داريد. تمام دستاورهاى شما نه، اما خيلى از آنها قابل سنجش هستند. اين نكات يا راهنمايى ها را براى دستاوردهايى كه قابل سنجش هستند بررسى كنيد.

انتخاب بهترين فرمت رزومه
چند نوع ساده رزومه وجود دارد كه براى درخواست كار ميتوان از آنها استفاده كرد. بستگى به شرايط شخصى و حرفه اى خودتان، يك رزومه هدفمند را انتخاب كنيد. رزومه اى را انتخاب كنيد كه متناسب با تجربه كارى شما، سطح و نوع تحصيلاتتان و مهارتتان باشد. و براى كار كردن روى اين رزومه زمان بگذاريد. ارزش اين همه وقت و تلاش را دارد.

انتخاب فونت ساده
وقتى رزومه مي نويسيد انتخاب يك فونت ساده كه قابل خواندن باشد خيلى مهم است. هم براى مديران استخدام و هم براى نرم افزارى كه رزومه شما را ميخواند. چندین فونت ساده وجود دارد كه مي تواند كمك کند رزومه شما واضح و خوانا باشد.اين 19 كار را انجام دهيد تا رزومه شما نظر كارفرما را جلب كند
19نكته سريع و آسان هست كه ميتواند كمك كند رزومه شما مرحله قبولى از طريق نرم افزار را طى كند و باعث جلب توجه استخدام كنندگان شود. حتی یک ترفند ساده ميتواند تفاوت بزرگى ايجاد كند.همه يا بيشترين اطلاعات تماس را در رزومه قرار دهيد
خيلى مهم است كه تمام اطلاعات راجع به نحوه برقرای ارتباط با شما در رزومه باشد كه كارفرما بتواند با شما در ارتباط باشد. مهمتر از همه اسم كامل خود را بگذاريد، آدرس دقيق، آدرس پستى، شماره تماس. اگر لينكدين داريد يا وبسايت داريد آنها را هم بگذاريد. البته بعضى وقتها هم شاید نخواهيد آدرس دقيق محل سكونتتان را بگذاريد که هیچ ایرادی ندارد.يك پروفايل به رزومه خود اضافه كنيد
اگر ميخواهيد هدف خود را در رزومه قرار دهيد مهم است كه آن را مطابق با شغل مورد نظرتان قرار دهيد. هرچه شما خاص تر باشيد شانش شما براى كارى كه بيشتر به آن علاقه داريد بالا ميرود. يا اينكه اگر نميخواهید خاص باشيد کافی است یک رزومه بدون عنوان بنويسيد!كلمات كليدى و مهارتى استفاده كنيد
رزومه شما بايد شامل همان كلماتى باشد كه در شرح شغل به كار رفته است. به اين نحو شما شانس خود را براى هماهنگ کردن با رزومه هاى مورد نظر كارفرما بالا ميبريد و شانس انتخاب شما براى مصاحبه بالا ميرود. همچنين اين كلمات كليدى را در متن ایمیل یا نامه درخواست کارهم استفاده كنيد.اين كلمات را در رزومه به كار ببريد
بعضى كلمات وجود دارند كه ميتوانند رزومه شما را بهتر كنند و بعضى كلمات هستند كه نبايد در رزومه باشند. مرور كنيد چه كلماتى را ميتوان استفاده كرد و كدام را نبايد استفاده كرد وقتى كه ميخواهيد نظر كارفرما را جلب كنيد.

شرح شغلى خودتان را در رزومه بهتر كنيد
اين راهنمايى ها و ترفندهاى اسان به شما كمك مي كند كه شرح كارى شما را در رزومه خيلى عالى جلوه دهد و توجه مدير استخدام را جلب كند.

مهمترين و مرتبط ترين دستاوردهايتان را بالاتر بگذاريد
اين مهم است كه محتويات رزومه خود را اولويت بندى كنيد و بايد تجربيات مهم و مرتبط شما در ابتدای رزومه ذكر شوند درحاليكه كلمه كليدى هر يك از دستاودهايتان در قسمت بالاى هر شغل ذكر شده باشد.

یک رزومه سفارشی برای هر شغل بنویسید
اینکه شما برای هر عنوان شغلی یک رزومه آماده کنید از شما زمان زیادی میگیرد ولی حتما ارزشش را دارد، مخصوصا زمانی که کاری را منطبق با توانایی و تجربه و علاقه خود پیدا کنید.

یک نگاهی به نمونه رزومه ها بیاندازید
قبل از نوشتن و یا آپدیت کردن رزومه تون، نمونه رزومه های متنوع را نگاه کنید. بعد نمونه رزومه ای رو انتخاب کنید که به بهترین شکل، بتونه نقاط قوت و موفقیت های شما را نشون بدهد.از قالب رزومه های آماده استفاده کنید
از همون نقطه شروع سعی کنید از قالب رزومه استفاده کنید. ابتدا اطلاعات خودتان رو به اون قالب اضافه کنید و بعد رزومه را ویرایش و شخصی اش کنید که اینکار مهارت ها و توانایی هاتان رو پررنگ و برجسته می کند.

ایمیل ارسالی را بی اشکال و در قالبی مطابق میل کارفرما ارسال کنید
زمانی که میخواهید ایمیل ارسال کنید، خیلی مهم است که دستورالعمل های استخدام کننده ها برای نحوه ارسال ایمیل (رزومه-متن ایمیل و عنوان ایمیل ارسالی) را رعایت کنید.
عمدتاً استخدام کننده رزومه شما را در قالب یک پیام ایمیل، بصورت پیوست و معمولا در فرمت مشخصیWORDیا PDF میخواهد.

رزومه را بصورت پیوست ارسال کنید
زمانی که درخواست کار می دهید نیاز است که رزومه را بصورت پیوست ایمیل کنید. خیلی مهم است که به نحو احسن رزومه را پیوست کنید. که بعد از خواندن متن ایمیل توسط دریافت کننده، وی بتواند به راحتی با شما تماس گرفته و برای وقت مصاحبه برنامه ریزی کند.
cvbuilder me.
1397/5/21
cvbuilder me.
1397/5/21
cvbuilder me.
1397/5/21
cvbuilder me.
1397/5/21
cvbuilder me.
1397/5/21
قالب رسمی
رزومه
cvbuilder me.
1397/5/13
رزومه ساز cvbuilder.me با بیش از 30000 کاربر فعال هم اکنون با ساختاری نو و قالب های رزومه متنوع و حرفه ای